• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

Nos itt is volt egy kis nyírás, de csak a HC, mert már elég vastag volt. Mérések alapján a vasat emelnem kell, mert csak 0,02, a nitrát 0,5, ezt is emelni kellene egy kicsit, és a foszfát is 0,05. Ezt is lehetne egy kicsit emelni. Tegnap óta @viktorlantos javaslatára, elől, a fára, bekerült egy pár csokor marsilea crenata. Még bekerült egy pár tő anubias pangolino, és 4 db Carinotetraodon travancoricus (törpe gömbhal), mert itt is elkezdtek elszaporodni a csigák. @Meskó ha kell posta kűrt csiga, akkor jöhetsz értük.
72752


72759 72753 72754 72755 72756 72757 72758 72760


@viktorlantos amit beszéltünk szombaton, és mutattam képet, szerinted hülyeség lenne lecserélni a hátérben levő myriophyllum guyanat, eleocharis sp - montevidensis vagy eleocharis vivipara-ra?
 
Nos itt is volt egy kis nyírás, de csak a HC, mert már elég vastag volt. Mérések alapján a vasat emelnem kell, mert csak 0,02, a nitrát 0,5, ezt is emelni kellene egy kicsit, és a foszfát is 0,05. Ezt is lehetne egy kicsit emelni. Tegnap óta @viktorlantos javaslatára, elől, a fára, bekerült egy pár csokor marsilea crenata. Még bekerült egy pár tő anubias pangolino, és 4 db Carinotetraodon travancoricus (törpe gömbhal), mert itt is elkezdtek elszaporodni a csigák. @Meskó ha kell posta kűrt csiga, akkor jöhetsz értük.
View attachment 72752




@viktorlantos amit beszéltünk szombaton, és mutattam képet, szerinted hülyeség lenne lecserélni a hátérben levő myriophyllum guyanat, eleocharis sp - montevidensis vagy eleocharis vivipara-ra?
Ha jól látom, hengelik szelik a habokat. Van 6-7 egyedem. Nem fogadnád örökbe őket @SMAdrián ?
Anno Szellától kaptam őket, de az a projekt nem fog megvalósulni, illetve más halakkal.
 
@viktorlantos amit beszéltünk szombaton, és mutattam képet, szerinted hülyeség lenne lecserélni a hátérben levő myriophyllum guyanat, eleocharis sp - montevidensis vagy eleocharis vivipara-ra?

Szerintem csak meg kellene regulázni a guyanat. Most nagyon el van engedve. Ha ebből kihoztad a maxot lehet tenni egy kísérletet vivipara/sp vagy valami hasonlóval.
 
Már rég jártam itt. Pontosabban, 3 hete. Több ok is volt mért nem foglalkoztam a naplóval, de azért a akváriummal foglalkoztam. Küzdelem, alga téren, és a táp hiány.

A utolsó időben, pontosabban február 10ike óta, próbálom feltornázni a vasat, és a foszfátot,de kevésbé sikerrel. A gyári ajánlás szerint, már majdnem megdupláztam a első héten, és semmi változás nem történt. A utolsó héten, 2,5x (Iron- 7,5ml; Phosphorus- 8,5ml)adagoltam, és a hétvégi vízcsere előtti mérés, még mindig semmi változás. 2 dolog ami változást mutat, eltűnt a fonal, de a szőr még mindig jelen van. A másik, hogy a bucék, elkezdték visszanyerni a zöld szint a levelekbe, mert eddig sárgultak és lyukadtak ki.

Kezd elfogyni a türelmem, és ha ez így folytatódik, akkor hamarosan táp váltás lesz.

Nyírás óta a gyep sem nő, stagnál, de bubi tengert csinál. A utólag berakott marsilea crenata is majdnem elolvadt. Valami élet jeleket még mutat, de nem tudom meddig húzza még.

Még ami történt ez idő alatt, ki lett cserélve a Ista skimmeres beszívó, üvegre, meg a DIY lily is szintén üvegre.
73809

73805 73804 73806 73808 73807
 
Mostanság, elhanyagoltam ezt a naplót. Víz cserén kívül nem igazán foglalkoztam vele, mert nem volt időm.
A garnéla állomány, elég é elkopott. A halak közül (Hengeli razbóra) is lett 1-2 öngyilkos, aki padlót fogott. Pontosabban, 24-et sikerült számolnom a 30-ból.

Idén nem lesz újra indítva ez a akvárium, mert nem lesz túl sok időm vele foglalkozni, mert most elképzelésem sincs. Nem is gondolkodtam ezen.
Némi változás azért lesz bene, mert a növények elkezdték átvenni a uralmat.
Elől, kiszedtem a gyepet, és a Amazoniát .A helyére, homok került, meg laposabb lett a terep.
Némi vékonyabb ágakat (borostyán) kiszedtem, mert rongyiá áztak, meg könnyen törtek.

A szűrő ki lett cserélve egy Atman 3336S-re, mert a JBL greenline e901-nek, letörtek a leszorító fogai.1260225.jpg
Azóta már megcsináltam (fémre), de nem cseréltem vissza.

Gyors telefonos kép-

A változás kezdete:
IMG_20190919_183457.jpg


IMG_20190919_183722.jpg

Kösz hogy benéztél!
 
Mostanság, elhanyagoltam ezt a naplót. Víz cserén kívül nem igazán foglalkoztam vele, mert nem volt időm.
A garnéla állomány, elég é elkopott. A halak közül (Hengeli razbóra) is lett 1-2 öngyilkos, aki padlót fogott. Pontosabban, 24-et sikerült számolnom a 30-ból.

Idén nem lesz újra indítva ez a akvárium, mert nem lesz túl sok időm vele foglalkozni, mert most elképzelésem sincs. Nem is gondolkodtam ezen.
Némi változás azért lesz bene, mert a növények elkezdték átvenni a uralmat.
Elől, kiszedtem a gyepet, és a Amazoniát .A helyére, homok került, meg laposabb lett a terep.
Némi vékonyabb ágakat (borostyán) kiszedtem, mert rongyiá áztak, meg könnyen törtek.

A szűrő ki lett cserélve egy Atman 3336S-re, mert a JBL greenline e901-nek, letörtek a leszorító fogai.View attachment 81134
Azóta már megcsináltam (fémre), de nem cseréltem vissza.

Gyors telefonos kép-

A változás kezdete:
View attachment 81135


View attachment 81136

Kösz hogy benéztél!

Teljesen más hatása lett így, a homokkal, nagyon tetszik így is!
 
Back
Oldal tetejére