• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

Júúj, de jó! :love:
Nah, azért szeretem naplóidat, mert
1) számomra is érthetően naplózol,
2) képeid révén is tanulok (most pl. egy kő elhelyezése mit és mennyit változtat).

Ezért vagyok néha türelmetlen, vajh, mikor gyün az új bejegyzés. ;)
 
Ma megvolt a szokásos vízcsere,kimostam a perlont, meg a előszűrő szivacsot, mert már elég sok szmötyi gyűlt össze. Megnyírtam a mohákat, meg a parvulat. Nem volt egyszerű a nyírás, de a talaj porszívózás sem. :hungover:Szedegettem egy kis fonal algát is, mert mért ne jelent volna meg.:banghead: Nem volt sok, csak egy kevés , 1-2 helyen. Azt is véletlenül vettem észre, mikor elkezdtem nyírni a mohát. A penész eltűnt teljesen a fákról. A riccardia még mindig gyengélkedik. A pont alga is megjelent a Co2 csövön. Számomra ez az a jel, hogy kellene adagolni foszfátot. Mától , 2 naponta fogok adagolni 3ml-t. A előzőben is így adagoltam mikor megjelent a pont, és el is tűnt, vagy is nem jelent újra, miután letörültem.

DSCF9282.JPG
 
Amit a nyírást illeti, a levágott fissire koncentráltam legjobban, hogy felszippantsam a talajról, mert az képes letapadni egy apró szemű kavicson is, vagy egy szem Amazónián.:D Ezt saját tapasztalatból tudom, mert a előzőbe volt egy pár szem kavics, ami ki volt bokrosodva fissivel.
 
Egy hét távollétben, nem túl elragadó látvány fogadott. Ma víz csere porszívózás, és kiiktattam a gömb moha kupacokat a kövekről, mert 10 cm fonal nőtt ki belőlük. Úgy gondoltam hogy a jövőben sem jobb, és inkább megszabadultam tőle. A gyep, kezd alakulni, mind 2 oldalon, meg a riccardia is kezd szépülni.
 
Szia!
Tudom én, hogy le:poop:eek:d, de nekem az a keresztbe ág továbbra is zavaró. Ráadásul neked nincs olyan érzésed, mintha az egészet megtörné? Az ág mögött túl gyors, túl meredek a dekorhomok emelkedése.
Azon még agyalhatnál valamicskét, hogy természetesebb legyen.
Azok a pamacsok szétcincált gömbmohák? Hát......(n) Azok sem a szívem csücskei.
Pedig ez a liános égbetörő fás elképzelés nagyon király.(y)

Na, akkor az egyik vágyam teljesült, a gömbmohák kikerültek!:D:D:D:D
Csak így tovább!
 
Egy hét távollétben, nem túl elragadó látvány fogadott. Ma víz csere porszívózás, és kiiktattam a gömb moha kupacokat a kövekről, mert 10 cm fonal nőtt ki belőlük. Úgy gondoltam hogy a jövőben sem jobb, és inkább megszabadultam tőle. A gyep, kezd alakulni, mind 2 oldalon, meg a riccardia is kezd szépülni.

microsorum kicsit nagy a scape-hez, szerinted nem?
én is örülök a gömbmohák kikerülésének ;) Mit tervezel a helyükre?
 
Back
Oldal tetejére