• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

Ma volt alkalmam beszélni 2 remek emberel, akiknek sokkal jobb a meglátásuk mint az enyém, tanácsokat és ötleteket adtak, és sikerült meggyőzniük, hogy háttért cseréljem le, ha esetleg, majd versenyezni is akarnék. Egyenlőre nem áll/ált szándékomba, mert nem érzem magam verseny képesnek, de kitudja.

Tehát, valamikor le fog kerülni a háttér. Csak rá kell hogy szánnom magam, mert nem olyan egyszerű leszedni. Addig is marad a gondolkodás, hogy mi legyen a háttér, kivilágítós vagy csak egy sima fólia.

A fák penészedése, már a végét járja, már csak 1-2 fán lehet látni. A HC már el is kezdet terjeszkedni, a parvula is, napról napra kezd egyre zöldebb lenni. A régi szálak már majdnem elrohadtak. A riccardia az egyetlen amit megviselt a átrakás. Ma végig néztem az összes növényt, és örömömre még semmilyen algát nem láttam. De lehet hogy még korai a öröm.

És egy pár kép:

DSCF9208.JPG DSCF9204.JPG DSCF9207.JPG DSCF9209.JPG

DSCF9237.JPG
 
Szia!
Tudom én, hogy le:poop:eek:d, de nekem az a keresztbe ág továbbra is zavaró. Ráadásul neked nincs olyan érzésed, mintha az egészet megtörné? Az ág mögött túl gyors, túl meredek a dekorhomok emelkedése.
Azon még agyalhatnál valamicskét, hogy természetesebb legyen.
Azok a pamacsok szétcincált gömbmohák? Hát......(n) Azok sem a szívem csücskei.
Pedig ez a liános égbetörő fás elképzelés nagyon király.(y)
 
Engem a keresztbe nyúló ágban csak az zavar, ahogy visszanő a dekorhomokba. Ha csak a kőig tartana, amin megtámaszkodik, sokkal természetesebb lenne.
Fain kis scape!
 
Szia!
Tudom én, hogy le:poop:eek:d, de nekem az a keresztbe ág továbbra is zavaró. Ráadásul neked nincs olyan érzésed, mintha az egészet megtörné? Az ág mögött túl gyors, túl meredek a dekorhomok emelkedése.
Azon még agyalhatnál valamicskét, hogy természetesebb legyen.
Azok a pamacsok szétcincált gömbmohák? Hát......(n) Azok sem a szívem csücskei.
Pedig ez a liános égbetörő fás elképzelés nagyon király.(y)
Az a ág, amit az mondod hogy zavaró, nem igazán tudok mit kezdeni vele, mert az egybe van, és a alján levő kövekhez van ragasztva. A ág egy kicsit meg van törve, de nem teljesen. Az nem külön álló.
Itt a kép, hogyan is néz ki ez a fa darab.
DSCF9006.jpg
 
Az a ág, amit az mondod hogy zavaró, nem igazán tudok mit kezdeni vele, mert az egybe van, és a alján levő kövekhez van ragasztva. A ág egy kicsit meg van törve, de nem teljesen. Az nem külön álló.
Itt a kép, hogyan is néz ki ez a fa darab.
View attachment 63066
Tegyél elé egy moházott követ közvetlenül a lábához(ahol a homokba érkezik), hogy kitakarja és már meg is oldottad.
 
Szia!
Tudom én, hogy le:poop:eek:d, de nekem az a keresztbe ág továbbra is zavaró. Ráadásul neked nincs olyan érzésed, mintha az egészet megtörné? Az ág mögött túl gyors, túl meredek a dekorhomok emelkedése.
Azon még agyalhatnál valamicskét, hogy természetesebb legyen.
Azok a pamacsok szétcincált gömbmohák? Hát......(n) Azok sem a szívem csücskei.
Pedig ez a liános égbetörő fás elképzelés nagyon király.(y)
Csilla, elárulom, hogy valójában ez a 2 kép inspirált.
7463D3A0536B361910D26C5E5CFDD056.jpg image_normal.jpg
 
Hogy milyen kritikusak ezek a csajszik:ROFLMAO:. Nekem bejon az a kidolt fa! Es szeretek ezeken atbukdacsolni turazas kozben. Ezek nelkul steril az erdo es szamomra nem elvezheto. Hurrogjatok le nyugodtan, de nekem igy tetszik.:love:
Én pont arra akartam utalni, hogy kell az oda, nem feltétlenül hat természetellenesnek, ha az ember tudja hova kötni. Pl. egy pofára esés emlékéhez. Egyből azok a gyökerek jutottak eszembe róla, amik alól egyszerűen kimosta a talajt az eső a domboldalon.
 
Csilla, elárulom, hogy valójában ez a 2 kép inspirált.
View attachment 63067 View attachment 63068
Valóban nem sikerült megemelnem a két oldalát, mert tervben volt. Gyep rácsal akartam megemelni. A két összerakott darab, rácson kellet volna hogy legyen, de valami kimaradt a számításból. Elől meg hátul van merevítő, és a fák beleütköznek, még így is az egyikből le kellet vágnom, hogy betudjam tolni a sarokba.
 
Ma bővült a fauna, 4 db kisköröm méretű Clithon corona (Süncsiga) és 15 db boraras brigittae, amiből kiderült hogy az egyik boraras maculatus. Sebaj, jó csapatba van. A későbbiekben még bővülni fog a számuk, +30 db.-al. Még be kell hogy "fessem" őket, mert kisé halványak.:D Nem olyanok mint a Remains-ba, mert ott tűz pirosak.
Ma a @Luigi13-ék páros,(Köszönöm a tanácsokat!(y)) meglátogattak és megnézték személyesen, és a ők javaslatukra, szombaton lesz egy kis átalakítás, amit a előteret illeti. Majd utána jön a háttér átalakítás, meg 1-2 növény csere, ami nem illik oda.
 
Ma a @Luigi13-ék páros,(Köszönöm a tanácsokat!(y)) meglátogattak és megnézték személyesen, és a ők javaslatukra, szombaton lesz egy kis átalakítás, amit a előteret illeti. Majd utána jön a háttér átalakítás, meg 1-2 növény csere, ami nem illik oda.
Szóval 3-at alszom, és akkor majd fotókkal begyógyítod a kíváncsiságtól szétfúrdalt énemet, @SMAdrián ? Tovább nem fogom bírni. :nailbiting:
 
Back
Oldal tetejére