• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Undeva în Munții Apuseni

SMAdrián

Kertész bálvány
Undeva în Munții Apuseni
(Valahol az Apuseni-hegységben)


2018 szeptember 02. indult.​

Adatok:

- akvárium: 80x35x45 (126 l)
- világítás: Aquamorf LDX4 felspékelve +2 Led csíkkal (2835 9000K), vezérelve (TC420) napfelkelte és naplemente funkciókkal + holdfény .Kezdetnek napi 8 óra, ebből 2és fél óra az effekt.
- szűrés: JBL CristalProfi e901 lentről felfele - matrix trop, siporax, matrix, Seachem Purigen és perlon
-CO2: nagynyomású 10kg palack ,ZEHEN reduktor,Camozzi tűszelep,ACL elektromágneses szelep,visszafolyás gátló, aquario neo akril co2 diffúzor, 2m Co2 cső.
- talaj: használt ADA Aqua Soil Amazonia Light, alatta meg egy kevés erdei föld, homok, bazaltkő és törmelék.
- tápozás: kezdetnek Carbo 3ml/nap, Seachem Flourish 2ml/hét, Seachem Advance 6ml/2 nap
- flóra: Anubias nana 'mini' sp. 'petit', Eleocharis parvula 'mini', Microsorum mini, Bucephalandra spec. 'Wavy Leaf ', taxiphyllum flame, Vesicularia ferriei Weeping, Pogostemon helferi,
riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus,Hemianthus callitrichoides Cuba,Nomaphila stricta compact,Lomariopsis lineata,fontinalis antipyretica,Cladophora Aegagrophila,Plagiochila sp. "Cameroon"
- vízcsere: az indításnál, meg kapta az előző akvárium vizit (40L) a másik fele meg csap és RO víz, keverés.

DSCF9189.JPG


DSCF9005.JPG DSCF9006.JPG DSCF9137.JPG DSCF9141.JPG DSCF9142.JPG DSCF9143.JPG DSCF9144.JPG DSCF9187.JPG


DSCF9190.JPG

Meg majd lesznek finomítások
 
Utoljára módosított:
Azon az első kereszbe nyúló ágon még változtathatnál, de írtad is, hogy finomítod még, ha meg ez is puli lesz, akkor meg nem is fog kilátszani.:love:
Azt valahogy direkt úgy akartam hagyni, hogy előre és egy kicsit átlósan nyúljon,mert ha megnézed a második kis képen, az egy darab fa.
Annyit csináltam vele, hogy tőből, megtörtem, mert magasan lett volna. Így most be ér a homokba.
 
Na most bántam meg hogy nem csapoltam a összes gyökeret,mint a Remains-ba, mert van ami FBS ragasztóval ragasztottam.:banghead: És mi a véleményem erről a ragasztóról, hogy egy nagy rakás :poop: , mert 2 napi fa ázás után, válik szét. Ettől még a pillanatragasztó is jobb. Azzal legalább víz alatt is lehet ragasztani. Ezt kellet most hírtelen alkalmaznom. Pedig nem voltam híve a ragasztásnak, csak ki akartam próbálni. Valóban gyorsabb, de a későbbiekben(2 nap után) nem. Nem baj, ebből is tanultam.
 
Na most bántam meg hogy nem csapoltam a összes gyökeret,mint a Remains-ba, mert van ami FBS ragasztóval ragasztottam.:banghead: És mi a véleményem erről a ragasztóról, hogy egy nagy rakás :poop: , mert 2 napi fa ázás után, válik szét. Ettől még a pillanatragasztó is jobb. Azzal legalább víz alatt is lehet ragasztani. Ezt kellet most hírtelen alkalmaznom. Pedig nem voltam híve a ragasztásnak, csak ki akartam próbálni. Valóban gyorsabb, de a későbbiekben(2 nap után) nem. Nem baj, ebből is tanultam.
Szerintem nem is lehet fát ragasztani (legalábbis víz alatti használatra) a fa megszívja magát, elmálik, stb.
Én akvárium szilóval ragasztottam a tapadókorongokat a fában lévő lukakba. Egy nap sem kellett hogy elengedjen.
 
Szerintem nem is lehet fát ragasztani (legalábbis víz alatti használatra) a fa megszívja magát, elmálik, stb.
Én akvárium szilóval ragasztottam a tapadókorongokat a fában lévő lukakba. Egy nap sem kellett hogy elengedjen.
Hát igen, olyan tárgyakat ami nem szívja magába a vizet, ara jó. Olyanra, mint a fa, az szívás.:D Pipa vagyok magamra hogy nem alkalmaztam mindenhova a bevált csapolast.:banghead:
 
Nekem szárazon sem volt tartós a fa ragasztása, addig maradt pozícióban, amíg fogtam kb. ..
Szárazon még jó volt, ahol vastagabb a fa, mert ott volt anyag, és szinte fel tudtam emelni. De volt olyan vékony ág, amihez csak egy kicsit is hozzáértem, és elvált. Úgy fogadtam hogy biztos nem ragasztottam oda rendesen. De ma hogy vizet cseréltem és még matattam is, akkor vettem észre hogy válnak el azok amik ragasztva vannak. :banghead:Nem lettem ideges, csak azt hitem hogy felborítom a akváriumot. :banghead:
 
oké, de most mi a terv? Hagyod szétázni vagy mifene?
damil-kötözés víz alatt? azt rá lehet növeszteni egy kis mohát hogy ne látszódjon.
 
oké, de most mi a terv? Hagyod szétázni vagy mifene?
damil-kötözés víz alatt? azt rá lehet növeszteni egy kis mohát hogy ne látszódjon.
Még agyalok rajta, kiszedem és újra csinálom, lekötözöm a fa ágakat, pillanatragasztóval oda ragasztom és pluszban még oda ragasztok mohát ami majd később megtartja. Ilyen variációkon agyalok.
 
oké, de most mi a terv? Hagyod szétázni vagy mifene?
damil-kötözés víz alatt? azt rá lehet növeszteni egy kis mohát hogy ne látszódjon.

Támadt még egy ötletem, igaz hogy egy kicsit idő igényesebb. Minden elvált ág vagy gyökér mellé, ragasztok Hygrophila pinnatifida, és ha az elkezd terjeszkedni , mindenhova legyökerezik és összetartja az egész berendezést, és persze ha hagyom szabadon, nem vágom vissza a hajtásait. A Spider/puliba olyan annyira benőtte magát mindenhova, hogy bontásnál , majdnem a fél berendezést kiemeltem vele egyűt. Ez most vicc volt.:D
 
Támadt még egy ötletem, igaz hogy egy kicsit idő igényesebb. Minden elvált ág vagy gyökér mellé, ragasztok Hygrophila pinnatifida, és ha az elkezd terjeszkedni , mindenhova legyökerezik és összetartja az egész berendezést, és persze ha hagyom szabadon, nem vágom vissza a hajtásait. A Spider/puliba olyan annyira benőtte magát mindenhova, hogy bontásnál , majdnem a fél berendezést kiemeltem vele egyűt. Ez most vicc volt.:D
szerintem viszont tartsd magad az eredeti elképzelésedhez növényesítésben és mindenben, mégha ehhez ki is kell szenvedni a fákat és kezdheted nagyjából előlről.
Különben a végén tényleg nem fog az elképzelésedhez igazodni a végeredmény. De ha képlékeny a projekt és nincs konkrét elképzelés a végső scape-ről akkor hajrá ;)
 
szerintem viszont tartsd magad az eredeti elképzelésedhez növényesítésben és mindenben, mégha ehhez ki is kell szenvedni a fákat és kezdheted nagyjából előlről.
Különben a végén tényleg nem fog az elképzelésedhez igazodni a végeredmény. De ha képlékeny a projekt és nincs konkrét elképzelés a végső scape-ről akkor hajrá ;)
Ez csak vicc volt. Lehet hogy túl sokat aludtam vagy nagyon keveset, hogy ilyen pattant ki a fejemből.:D
 
Furd at a fakat es lehet kapni mianyag csavart, megegyezik a merete formaja a metrikus csavarral. Fakba lyukat fursz, egymas melle rakod, beletekered, majd a fejet lecsiped. Amugy az en ragasztom megfogna csak a fanak szaraznak kell lennie. Az fbs nem rossz, kimondottan jo, csak nem erre a celra. Nagyon eros ragaszto, az atomeromuvekben es rontgen ajtokba fbs-el ragasztjak be a nagyon sullyos olom uvegeket. Soha nem ereszti el... Masra valo.
https://rchungary.unas.hu/Muanyag-csavar-szanyfej-M4/M5/M6-1db
 
Furd at a fakat es lehet kapni mianyag csavart, megegyezik a merete formaja a metrikus csavarral. Fakba lyukat fursz, egymas melle rakod, beletekered, majd a fejet lecsiped. Amugy az en ragasztom megfogna csak a fanak szaraznak kell lennie. Az fbs nem rossz, kimondottan jo, csak nem erre a celra. Nagyon eros ragaszto, az atomeromuvekben es rontgen ajtokba fbs-el ragasztjak be a nagyon sullyos olom uvegeket. Soha nem ereszti el... Masra valo.
https://rchungary.unas.hu/Muanyag-csavar-szanyfej-M4/M5/M6-1db
Köszi! de egyes ágakhoz túl vastag a M4(4 mm) -es is.
 
Ma megint bogarásztam egy kicsit a akváriumba, és bővültek egy kicsit a fák, gyökerek meg a moha.

DSCF9196.JPG

Tegnap óta be raktam 3 db otot, hogy segítsen a penész leszedésbe. Elindítottam a Co2-t is, meg kapott egy fél adag tápot (Seachem táblázatának a felit) Jövő héten teljes adagot fog kapni, de a növényektől függ. De már ma láttam hogy elkezdtek bubizni. Na meg a háttérből még el kell tüntetnem a levegő buborékokat, mert az nem sikerült valami jó.
 
Back
Oldal tetejére