• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Under a spell

Viszont hoztam egy csúnya fotót a nagyról, már igencsak elhanyagolt állapotban, Eladó az egész szett, a jövőbeni költözés miatt.
Tápozás már egy hónapja a felére csökkentve. Holnapután szétszedem, ezért gondoltam még gyorsan lefotózom.
Mivel még vevő nincsen, és sok növényt megtartok, berendezem újra, de csak amolyan növénytárolónak. Aktív talaj nélkül.
DE9B5128-3EFD-4184-8DC7-9C72847A8387.jpeg
 
A nanorol is hozok majd képeket, ott egyelőre ecsettel küzdök.
Nagyon szépen indult, aztán három hét után bezuhant a HC, meg a többi is. Nem tudom mi lett velük. Remélem javul majd.
 
Szép jó estét nektek.
Tegnap, ahogy korábban említettem, szétbombáztam a nagy akvát. Reggeltől este 22.00-ig szórakoztattam magam.
Kiszedtem az aktív talajt, kidobtam a stemeket, mohákat, akvárium tisztítása, aztán meg visszadobáltam a fákat, Anubiasokat, Bucékat és Microsorumokat, vettem bele 20 kg aprószemű kavicsot is.
A visszadobálást majdnem szó szerint kell érteni...😃😃.
Fogtam, és csak visszapakoltam, úgy, hogy ne dőljenek el, ha lehet...de a család szerint ez az eddigi legjobb scapem.😂😂 Azt hiszem át kell értékeljem az “aquascaperkedésemet”.
Ez lett belőle:
6298F970-D3BF-429A-A834-4AEBAD9005CD.jpeg
 
Szép jó estét nektek.
Tegnap, ahogy korábban említettem, szétbombáztam a nagy akvát. Reggeltől este 22.00-ig szórakoztattam magam.
Kiszedtem az aktív talajt, kidobtam a stemeket, mohákat, akvárium tisztítása, aztán meg visszadobáltam a fákat, Anubiasokat, Bucékat és Microsorumokat, vettem bele 20 kg aprószemű kavicsot is.
A visszadobálást majdnem szó szerint kell érteni...😃😃.
Fogtam, és csak visszapakoltam, úgy, hogy ne dőljenek el, ha lehet...de a család szerint ez az eddigi legjobb scapem.😂😂 Azt hiszem át kell értékeljem az “aquascaperkedésemet”.
Ez lett belőle:
View attachment 98381
Arohamsisakoséletbe! Családodnál a pont. :)
Néha az impulzív hardszkép pakolás hozza a - nem várt - jó eredményt. Ez az akvád is bizonyítja. 👍
DE
Jobboldalon azzal a három pánsíppal mik a terveid? 😬
 
Arohamsisakoséletbe! Családodnál a pont. :)
Néha az impulzív hardszkép pakolás hozza a - nem várt - jó eredményt. Ez az akvád is bizonyítja. 👍
DE
Jobboldalon azzal a három pánsíppal mik a terveid? 😬
Szia!
Igazán köszönöm a bókot.
A három pánsíp marad. Csak oda vannak támasztva, illetve nem tudtam másképp odaállítani. Aljzatom is kevés, nem tudok súlyozni vele.
De mint mondtam, eladó a szett. Csak azért dobtam így össze, hogy míg elviszik, a drága növényeimnek legyen helye.Versenyezni nem fogok ezzel. Csak növénytároló. Meg ha viszik a halakat, könnyű kiszedni az egészet...
 
Szia!
Igazán köszönöm a bókot.
A három pánsíp marad. Csak oda vannak támasztva, illetve nem tudtam másképp odaállítani. Aljzatom is kevés, nem tudok súlyozni vele.
De mint mondtam, eladó a szett. Csak azért dobtam így össze, hogy míg elviszik, a drága növényeimnek legyen helye.Versenyezni nem fogok ezzel. Csak növénytároló. Meg ha viszik a halakat, könnyű kiszedni az egészet...
Ej, ha közelebb laknánk, lecsapnék a pánsípokra.
DE
Remélem, hogy idővel újra nekilátsz elakasztani követőid lélegzetét.
Vigyázz magadra, mert várom a folyt. köv-t. :)
 
Az igen, növénytárolónak beledobált dolgok jobban mutatnak mint sok épített/megtervezett scape :D Nem akarod megtartani, baromi jó lett. ? .
 
Ej, ha közelebb laknánk, lecsapnék a pánsípokra.
DE
Remélem, hogy idővel újra nekilátsz elakasztani követőid lélegzetét.
Vigyázz magadra, mert várom a folyt. köv-t. :)
Igen, tervben van.
Tavasszal költözünk vmikor. Első a berendezkedés, aztán folytatom. De sajnos 1 év kimaradással tuti számolok...
 
Az igen, növénytárolónak beledobált dolgok jobban mutatnak mint sok épített/megtervezett scape :D Nem akarod megtartani, baromi jó lett. ? .
Köszi.
Szóval a terv: ezt eladom, és ha berendezkedtünk az új helyen egy térelválasztó diszkoszost tervezek. Az lesz a fix.
A scaperkedést folytatom, de nem ekkora méretben. Ez 325 liter, és anyagilag jobban tudok egy kisebbet fenntartani, valahol fele méretben vagy picit még kisebb akváriumban. Táp, dekor, növények...

Ha mégsem tudom eladni...akkor jön velünk és vagy tovább árulom üresen vagy berendezem...😬😬😂 de a nejem erről a verzióról vhogy nem akar hallani.😂😂
 
Utoljára módosított:
Viszont sajnos az átrendezés nem múlt el szomorú esemény nélkül.
A superred Anci hímem eltűnt. Vagy agyonnyomtam a dekorokkal vagy ráborult az Amazonia...nem találtam meg.
A nagy bajszosat @star67 Csilla kedvencèt is a fürdőkádból szedtem ki, az egyik nagy fán lapult...
Öröm az ürömben, hogy voltak ivadékhalak is az akvában. Egyet már elpusztulva szedtem ki, egy másikat élve láttam, de a zavaros vízben nem találtam meg. 7-8 mm-es, harántcsíkos bébik voltak.
A márványgurámi hím többször épített habfészket, de a nőstény soványka, nem hiszem hogy tőlük lettek volna.
A Nannacara anomala páromtól inkább gyanítom.
Őket ki sem kellett fogjam, kapaszkodtak az egyik nagy fa mélyedésében... mikor kiemeltem. Szerintem ott volt a fészkük.
 
Szerintem kisebb felé nem fog menni a haladás... ;)
Köszi.
Szóval a terv: ezt eladom, és ha berendezkedtünk az új helyen egy térelválasztó diszkoszost tervezek. Az lesz a fix.
A scaperkedést folytatom, de nem ekkora méretben. Ez 325 liter, és anyagilag jobban tudok egy kisebbet fenntartani, valahol fele méretben vagy picit még kisebb akváriumban. Táp, dekor, növények...

Ha mégsem tudom eladni...akkor jön velünk és vagy tovább árulom üresen vagy berendezem...😬😬😂 de a nejem erről a verzióról vhogy nem akar hallani.😂😂
 
Azért, amíg nincs tetem, addig él a remény és talán a superred anci is.
A legképtelenebb helyeken képesek rejtőzni.
Tegyél be valami kedvenc kaját, amire 1000%, hogy előjönne, hátha.🤞🏻
Ahh, Csilla, nincs meg sajnos...
Hülye voltam, teljesen megfeledkeztem róluk, mindig úgy elbújnak.
Szerintem kilapátoltam...
 
Ahogy ígèrtem, update fotó a nano akvàròl.
Mèg mindig küzdök az ecsettel, de szerintem làtszik a fèny az alagùt vègèn.
Most fogok tàpot vàltani is.
A HC nem erősödik, nem tudom mi nem tetszik neki. Lehet, hogy több CO2 és hosszabb világítási idő kellene. Meglátjuk.
De kezd alakulni.🙂
70965694-96F0-47B7-8005-380EDE0E79A4.jpeg
 
Elnézést mindenkitől, hogy el vagyok tűnve, de mivel idén költözni fogunk, kicsit pihentetve van a hobbi...
Az akvák működnek, de mivel tudom, hogy bontva lesznek, kicsi motiválatlan lettem, hogy őszinte legyek.
Vízcserék megvannak, meg az alga is...
Íme egy gyors fotó a nano akváról.
C3273244-EE04-4077-B48E-CB41F8DEC459.jpeg
 
Back
Oldal tetejére