• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Újrakezdő

FodorTamas

Nézelődő
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, de a bemutatkozásom nem vinném túlzásba. Gyerekkorom óta lenyűgőznek az akváriumok és évek óta fel-fel merült bennem a gondolat, hogy szeretnék egyet, mígnem megtaláltam a TheCineScaper és Green Aqua csatornákat YouTube-on, ahonnan nem volt visszaút.
Miután felmértem a lehetőségeimet, összeállt egy kezdő low-tech setup.
- 40 literes (45x30x30) opti-white akvárium
- OASE FiltoSmart 100 thermo külső szűrő
- Odyssea Kompakt 24W 6500K lámpa
- Tropica Substrate növény táptalaj
- Amazonia általános növénytalaj

Múlt hét szombaton meg is vásároltunk mindent, nade több hibát is elkövettünk...
- Kezdőként a komolyan megépített akvák közül minden IS tetszik, ezért nem volt letisztázva, hogy milyen stílusban szeretnénk berendezni.
- Ennek következtében az üzletben minden féle kövekből vettünk egyet-kettőt, de összességében keveset és kicsiket, és a kiválasztot Red Moor fákat is alulméreteztük.
- Végül nagy hiba volt, hogy minden felszereléssel együtt a növényeket is vittük, ergo rajtunk volt a nyomás, hogy ültessük be és indítsuk el az akváriumot.
A végeredmény egy szellős akvárium lett, amiből egy-egy részlet tesztett, de az összkép nem, az egyes kövek és azok elrendezése pedig nem nyújtott természetes hatást:

48735957196_b89964d533_b.jpgIMG_2895 by Fodor Tamas, on Flickr

Egy hétig morfondíroztam és győzködtem magam, hogy tetszik ez, de felesleges volt. Újabb GA-s látogatás után vettünk új fákat és köveket, tegnap pedig újraépítettük az akváriumot. Sokat tanultam az első nekifutásból és teszek majd fel képet az újrakezdésről, amin remélem Ti is fejlődést fogtok látni

Végül nagy köszönet jár a Green Aqua kollégáinak, akik sokat segítettek és nagyon türelmesek voltak!
 
A szombati újrakezdés nem volt hiábavaló, sokkal jobb összhangot és természetességet sikerült elérni, de maradt még bőven, amin dolgozni kell. A következő upgrade már el van döntve, kell egy komolyabb világítás és persze átlátszó csövezés + üveg kiegészítők.

48744073783_f6035fc91f_b.jpgUntitled by Fodor Tamas, on Flickr
 
A szombati újrakezdés nem volt hiábavaló, sokkal jobb összhangot és természetességet sikerült elérni, de maradt még bőven, amin dolgozni kell. A következő upgrade már el van döntve, kell egy komolyabb világítás és persze átlátszó csövezés + üveg kiegészítők.

Untitled by Fodor Tamas, on Flickr
Sokkal jobb lett szerintem
 
Fú, ez nagyon látványos változás, gratulálok. Low-ban a parvula kíváncsi leszek, hogy muzsikál majd. Nekem az elég mérsékelt sikert hozott, bár tény, hogy a magas akvárium ellenem dolgozott. Ha low-ban maradsz, akkor a fény upgrade-el óvatosan, a mostani fényerőd pont "low-os".
 
Mindenképpen körültekintő leszek a világítás megválasztásakor, főleg azért érzem szükségesnek az upgradet, hogy lehetőleg az akvárium teljes hosszát lefedje. A fa elég sokat árnyékol ezért kissé balra van igazítva a világítás de így is kevés fény jut a bal oldalra. Egyébként eleocharis acicularis minim van, bár nem tudom ez mennyit számít mert ugyan az a család mint a parvula. Egy minimális terjeskedésnek azért örülnék
 
Minimális nálam is volt. De aztán inkább teleraktam az előteret sagittariával... Drukkolok, hogy nálad működjön :)
 
Back
Oldal tetejére