• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes újrakezdés

Nagyon szepen nonek a novenyek! Ugyes!
Azert egy makk egeszseges otot csak ugy nem sziv oda a szivoag, valoszinuleg gyenge volt, vagy mar halott mire oda kerult. Az otok ilyenek.
 
úgy nő a fű mint a gomba.... hálistennek.

érdemes lenne megnyírni? olvastam olyat is aki megnyírta és megállt a terjeszkedés meg olyat is akinek nem nőtt, megnyírta és megindult.

nagyon örülök egyébként, mert ezidáig a parvulám mindig csak kisárgult, elhullott, aztán egy kis bojt maradt belőle hónapok múlva is

most meg tiszta focipálya már az aqua :)

345IMG_1477.jpg

674IMG_1478.jpg

még valami.

a bent lévő fákkal kapcsolatban olvastam, hogy penészedni fog az elején, de utána elmúlik magától. a 4 fából 3 teljesen tiszta, 1 viszont még mindig eregeti magából a fehér bolyhokat, amik egyébként simán leszívhatók co csővel. le is takarítom 2 naponta. nála nem akar múlni...
 
3 hetes.

az előző próbálkozásomnál ilyenkor már tiszta zöld fonal voltam meg barnulás mindenfelé.

konkrétan a parvula mini bubizik ezerrel, totálisan nulla alga.

minden nővény szépen növekszik.

még mindig azon vacillálok. hogy megnyírjam a füvet vagy had sűrűsödjön? elég hatalmasra nőtt már.

815IMG_1502.jpg

745IMG_1508.jpg

alig várom, hogy összeválogassam a lakókat :)
 
tudtok valamit mondani arra, hogy miért csak a co befecskendezés alatt sárgul a fű és a rotalák is csak ott gyengélkednek.

hatással vannak a co bubik a növényekre, ha nagyon megy rájuk?

az áralmás pont oda tolja a legtöbb bubit ahol ezek a sárgulások és gyengélkedések vannak...

jobb sarok elől középen

918IMG_1527.jpg
 
Szia
tudtok valamit mondani arra, hogy miért csak a co befecskendezés alatt sárgul a fű és a rotalák is csak ott gyengélkednek.

hatással vannak a co bubik a növényekre, ha nagyon megy rájuk?

az áralmás pont oda tolja a legtöbb bubit ahol ezek a sárgulások és gyengélkedések vannak...

jobb sarok elől középen

View attachment 68795

Szia!

Ha az ott a porlasztó környéken ammania bonsai, akkor annak ez a sárgás szín a tetején teljesen normális. Nem látom egyébként rendesen, hogy milyen növény, telóval nézem jelenleg...
 
Ha az ott a porlasztó környéken ammania bonsai, akkor annak ez a sárgás szín a tetején teljesen normális. Nem látom egyébként rendesen, hogy milyen növény, telóval nézem jelenleg...

igazából a bonsai inkább rohad. tudom hogy pirosas barna felül mikor már nagy, de ez most nem az... és inkább a fű előtte ami barnul. de csak a co alatt... érdekes...
 
Jaj de kedves kis akvárium. Kimondott Eheim Classic design mégis üdítő és szép. 0:30-nál azt a hosszúkás halat hogy hívják?

Sajnálom a lakás tűzet. :(

Pénteken jött a feleségem édesanyámhoz ahol vártam rá és megkérdeztem kihúzta-e a karácsonyi füzért a girlandról.
- nem, de otthon hagytam a 10 évest, hogy vigyázzon rá.
- ááhhhh na menjünk haza.

Valójában sosem tudom elképzelni, hogy keletkezhetnek ezek a tüzek, mert ha odamegyek egy gyújtóssal nem tudok meggyújtani egy bútort, de ha még a rajta lévő adventi koszorú is lángra kap se fog meggyulladni a bútor. De közben mégis megtörténnek ezek. Azt tudni mi volt ami először lángra kapott vezeték után? Ruhák, függöny? Mert ha a ruhák gyulladnak meg a bútoron belül az már érthetően nem áll le.

Kutyák nem jelezték a tüzet? Vagy nem voltatok egy térben?
 
0:30-nál azt a hosszúkás halat hogy hívják?

algázó géb , https://www.greenaqua.hu/hu/stiphodon-sp.html


Valójában sosem tudom elképzelni, hogy keletkezhetnek ezek a tüzek, mert ha odamegyek egy gyújtóssal nem tudok meggyújtani egy bútort, de ha még a rajta lévő adventi koszorú is lángra kap se fog meggyulladni a bútor. De közben mégis megtörténnek ezek. Azt tudni mi volt ami először lángra kapott vezeték után? Ruhák, függöny? Mert ha a ruhák gyulladnak meg a bútoron belül az már érthetően nem áll le.
Kutyák nem jelezték a tüzet? Vagy nem voltatok egy térben?

otthon voltunk, a legtávolabbi szobában a szekrény mögött volt bedugva egy hosszabbító. a konektor meggyulladt egy kilazult vezeték miatt, a szekrény hátulja el volt válva, úgyhogy a tűz bejutott és meggyulladt benne az összes ruha. mire észrevettük már nagyon égett, a pánik-ban megpróbáltam 2 vödör vizzel valamit tenni de nem sikerült.
hatalmas füst lett mert nyár volt és ki volt nyitva mindenhol az ablak... sajnos a kutyák pedig rémületükben úgy elbújtak hogy esélyem sem volt megtalálni őket. olyan helyre bújtak ahol előtte sosem láttam őket, sajnos. szerencsére a tűz odáig nem jutott el, csak elaludtak szegények...
 
algázó géb , https://www.greenaqua.hu/hu/stiphodon-sp.html




otthon voltunk, a legtávolabbi szobában a szekrény mögött volt bedugva egy hosszabbító. a konektor meggyulladt egy kilazult vezeték miatt, a szekrény hátulja el volt válva, úgyhogy a tűz bejutott és meggyulladt benne az összes ruha. mire észrevettük már nagyon égett, a pánik-ban megpróbáltam 2 vödör vizzel valamit tenni de nem sikerült.
hatalmas füst lett mert nyár volt és ki volt nyitva mindenhol az ablak... sajnos a kutyák pedig rémületükben úgy elbújtak hogy esélyem sem volt megtalálni őket. olyan helyre bújtak ahol előtte sosem láttam őket, sajnos. szerencsére a tűz odáig nem jutott el, csak elaludtak szegények...


Hát ezt nem lájkolom. Jaj szegények.

Az a hal nagyon aranyos ahogy ott bökdösi a talajt. Bevallom őszintén amióta növényesre váltottam nem szeretem a halaim. Mert sügéreztem és ott mindenki egy egyéniség volt egyedi csíkkal színnel és neve is volt. Most meg veszek 30 azonos rajhalat és igazából növényekként tekintek rájuk, semmi személyes kapcsolat.
 
4,5 hónapos

volt egy zöld fonalas cuccos az akiban, 1 hónapja kísérletezek, hogy megszabaduljak tőle.

főleg a parvulám lett tele bolyhokkal, leszedhetetlen.

kérdeztem több helyen is, hogy létezik-e olyan, hogy ez eltűnik, ha megtalálom az egyensúlyt, de sehol nem adtak igen választ. csak hogy vágjam le.

megtettem, de visszanőtt.

átálltam RO vízre és vettem egy dimmert.

ez együttesen hozta meg a sikert, kb 75%-on megy az eredeti felálláshoz képest a fény, és gyönyörűen szűnik meg, konkrétan tűnik el az alga, meg ami elhalóban van, azt zabálják a gébek és a mollyk.

úgyhogy örülök!

bekerült egy automata etető , Eheim, nagyon jól működik, nagyon apró tápot is tök jól kis adagokban tud adagolni.


született egy csomó molly legalább 30, sikerült elajándékoznom a nagy részét, 5 picur növekszik bent, ők már megmaradnak.

még egy automata tápozáson variálok , hogy MINDEN automata legyen, itt a kiszemelt cucc, érkezik, majd beszámolok :

74636

valamiért belinkelni nem tudom, aliexpresszen a
Kamoe New KCP 24V Peristaltic Water Pump-ra keressetek.


van 25 dollárért is, de inkább a gyártótól rendeltem meg kicsit drágábban, mert egyúttal hozzá való 5m csövet is tudtam rendelni, kb 1 óra mulva
fel is adták egyben, úton van.

lesz egy hosszabb elutazás is nyáron, remélem jó szolgálatot fog tenni, de azért szeretném a mindennapi rutint is automatizálni.

ez egy laboratory pump, a teljesítmény állítható, így nem kell 2mp-es ki-be kapcsolást időzíteni, hanem adagolható vele az általam használt 5ml akár 30-40mp alatt is.
a videokban elég pontos, remélem jó lesz.

2 féle tápot adagolok, úgyhogy 2-t rendeltem, de így is megvagyok egy 20-asból, szerintem elfogadható ...

egykét kép :

74633

74634

74635
 
Utoljára módosított:
Szép, látványos a fejlődés is! Csak így tovább! Most nézem milyen alacsonyan van. Nálunk hamar megtelne játékokkal[emoji2]
Nálunk pluszban még a kutya is beugrana szerintem a gyerekjátékok mellé/után. :D

Mondjuk nekem a szemem brutál módon kívánja egy ilyen alacsony és mély akvánál (ami ráadásul alacsonyan is van) a kilógó dekorokat, rajta valami emers izébigyó szigettel. :)
 
jelentem, a zöld fonalas trutyi képes eltűnni a megfelelő egyensúly eltalálásával, a skimmerről, a levelekről, a fűből, mindenhonnan,

levagdosás meg fogkefézés minden nélkül, magától! na jó lehet hogy a mollyk megettek egy keveset.

teljesen tiszta lett az aki, úgyhogy öröm van.

kicsit sárgul a fű főleg a bal oldalon a co alatt,lehet hogy túl sokat kap lokálisan és azért...

75206

75207





ez pedig a vadiúj ip kamerám képe, aminek köszönhetően mostmár távol otthontól is be tudok pillantani bármikor, hogy mi ujság otthon...

lehet hogy ez már kicsit beteges? :)

75208
 
jelentem, a zöld fonalas trutyi képes eltűnni a megfelelő egyensúly eltalálásával, a skimmerről, a levelekről, a fűből, mindenhonnan,

levagdosás meg fogkefézés minden nélkül, magától! na jó lehet hogy a mollyk megettek egy keveset.

teljesen tiszta lett az aki, úgyhogy öröm van.

kicsit sárgul a fű főleg a bal oldalon a co alatt,lehet hogy túl sokat kap lokálisan és azért...

View attachment 75206

View attachment 75207





ez pedig a vadiúj ip kamerám képe, aminek köszönhetően mostmár távol otthontól is be tudok pillantani bármikor, hogy mi ujság otthon...

lehet hogy ez már kicsit beteges? :)

View attachment 75208
Nem az! Én telóról nézem, ha elutazunk
 
Back
Oldal tetejére