• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes újrakezdés

psy1234

Főkertész
Az volt, hogy leégett a lakásunk, most költöztünk vissza.

Mindent előröl kellett kezdenem, teljesen...

Egy egyedi 90x40x30-as akváriumot csináltattam a Green Aqua-sokkal, ez 108 liter elvileg.

Ez lesz a második próbálkozásom akvakertészet terén.

Nem bíztam a véletlenre semmit, fullos cuccokkal indítottam.

Oase 600 szűrő, jóval túlszűrve, úgy hallottam az sosem árt.

Seachem Purigen hálós

Co rendszer

68044.jpg

Twinstart M5

ADA tápozás

Twinstar S led-es lámpa. Az egyedi alacsony méret miatt elég közelről világít a növényekre, így pont jó hatásfokú lesz reményeim szerint.

Kezdetek :

71911.jpg

20 doboz parvula minit gyömöszöltem bele, kicsit túlültettem, szerintem sosem baj.

Mindig vágytam szép parvula mezőre de ezidáig nem jött össze. Hátha most.

91522.jpg

Került be 4db dark iron wood rákötözve 4 csokor Repens és még valami. Ezek próbálkozások, sosem kötözgettem még.

A háttérbe is kerültek kisebb bokrok. A Green Aqua-s srácoktól kértem tanácsot , hogy olyan növényt ültessek, ami nem növi be az egész akváriumot, hanem próbál egyhelyben maradni. Meglátjuk.

A két hátsó sarkokba Rotala ment. Meglátjuk mi sül ki belőle, kicsit minimál, de nekem ez tetszene... alga nélkül.. :)

77455.jpg

55266.jpg

62077.jpg

73588.jpg

20233.jpg

Kicsit még zavaros a víz, 2 órája indultunk...

Az imbuszkulcsok súlynak vannak, mert a fák fel akartak úszni, remélem hamarosan megáznak és a helyükön maradnak :)

Mégegyszer köszönet a Green Aqua-s srácoknak a tanácsokért, segítségért!
 
Az volt, hogy leégett a lakásunk, most költöztünk vissza.

Mindent előröl kellett kezdenem, teljesen...

Egy egyedi 90x40x30-as akváriumot csináltattam a Green Aqua-sokkal, ez 108 liter elvileg.

Ez lesz a második próbálkozásom akvakertészet terén.

Nem bíztam a véletlenre semmit, fullos cuccokkal indítottam.

Oase 600 szűrő, jóval túlszűrve, úgy hallottam az sosem árt.

Seachem Purigen hálós

Co rendszer

View attachment 66961

Twinstart M5

ADA tápozás

Twinstar S led-es lámpa. Az egyedi alacsony méret miatt elég közelről világít a növényekre, így pont jó hatásfokú lesz reményeim szerint.

Kezdetek :

View attachment 66962

20 doboz parvula minit gyömöszöltem bele, kicsit túlültettem, szerintem sosem baj.

Mindig vágytam szép parvula mezőre de ezidáig nem jött össze. Hátha most.

View attachment 66963

Került be 4db dark iron wood rákötözve 4 csokor Repens és még valami. Ezek próbálkozások, sosem kötözgettem még.

A háttérbe is kerültek kisebb bokrok. A Green Aqua-s srácoktól kértem tanácsot , hogy olyan növényt ültessek, ami nem növi be az egész akváriumot, hanem próbál egyhelyben maradni. Meglátjuk.

A két hátsó sarkokba Rotala ment. Meglátjuk mi sül ki belőle, kicsit minimál, de nekem ez tetszene... alga nélkül.. :)

View attachment 66964

View attachment 66965

View attachment 66966

View attachment 66967

View attachment 66968

Kicsit még zavaros a víz, 2 órája indultunk...

Az imbuszkulcsok súlynak vannak, mert a fák fel akartak úszni, remélem hamarosan megáznak és a helyükön maradnak :)

Mégegyszer köszönet a Green Aqua-s srácoknak a tanácsokért, segítségért!
Sok sikert neked/nektek! Jo kis minimal cucc lesz, plane ha hatul megspekeled majd szines stemekkel...
Mi törtent a lakassal, illetve hogyan törten ez az egesz, ha meg szabad kerdeznem?
 
Mi törtent a lakassal, illetve hogyan törten ez az egesz, ha meg szabad kerdeznem?

Elektromos tűz, egy 70w-os ventillátor ment több órán át, és a konnektornál valószínű hogy ki volt lazulva a vezeték, ívet húzott.

Mindenkinek javaslom, hogy 2-3 évente húzzon/húzasson utána a vezetékeknek, biztos ami biztos.
 
Elektromos tűz, egy 70w-os ventillátor ment több órán át, és a konnektornál valószínű hogy ki volt lazulva a vezeték, ívet húzott.

Mindenkinek javaslom, hogy 2-3 évente húzzon/húzasson utána a vezetékeknek, biztos ami biztos.
Sajnalom....komplett felujitas kellett? Nem voltatok otthon?
Remelem most rendben mennek majd a dolgok....szurkolok!:)
 
Sajnalom....komplett felujitas kellett? Nem voltatok otthon?
Remelem most rendben mennek majd a dolgok....szurkolok!:)

Sajnos a legtávolabbi szobában történt, mire észrevettük a füstöt már lángolt a szekrény a ruhákkal....

ha lett volna poroltóm, akkor talán meg tudom fékezni... mostantól lesz itthon mindig...

teljes felújítás kellett, hálistennek nagyon pozitívan kellett csalódnom a biztosítóban, de azért eltartott 5 hónapig...

Sajnos a kutyáim nem birták ki a füstöt, nagyon hiányoznak...
 
Elektromos tűz, egy 70w-os ventillátor ment több órán át, és a konnektornál valószínű hogy ki volt lazulva a vezeték, ívet húzott.

Mindenkinek javaslom, hogy 2-3 évente húzzon/húzasson utána a vezetékeknek, biztos ami biztos.
Kapható minden szerelvény rugós bekötésű változatban is. Azt soha nem kell utánahúzni.
Az egyéb vezeték kötéseket szintén csak rugós kötőelemekkel szabad csinálni (pl. WAGO).
Remélem, soha többet ilyen nem fordul elő veled.
 
Kapható minden szerelvény rugós bekötésű változatban is. Azt soha nem kell utánahúzni.
Az egyéb vezeték kötéseket szintén csak rugós kötőelemekkel szabad csinálni (pl. WAGO).
Remélem, soha többet ilyen nem fordul elő veled.

természetesen vadonatúj villamos hálózat lett kiépítve.
a kötések Wago-val lettek megcsinálva, igen.
 
kicsit fehér ködös a víz, a régi indításomnál nem emlékszem ilyenre. ez mitől szokott lenni?
 
kicsit fehér ködös a víz, a régi indításomnál nem emlékszem ilyenre. ez mitől szokott lenni?
Szia. Pár napig előfordul hogy olyan a víz. Elmúlik. A legutóbbi akvárium indításomnál 3 napig volt opálos a víz. Beáll a szűrés és tiszta lesz újra.
 
ma települtek be oto-k de sajnos az egyiket mire hazaértem, odaszívta a kifolyócső és nem bírta ki.

mit lehet ezzel csinálni?

egy kis növekedési gif, 14 nap változása.

895GIFMaker.org_EV1UkA.gif

alakul a mező :)

néhol már megjelent a zöld fonal és a barnás bolyhok a fűben és egyéb növényeken, de már nem pánikolok annyira mint elsőre.

raktam be 3 gébet is, elég jó tapasztalataim voltak vele régen, szépen tudnak takarítani.

10 amanó garnéla ment még be.

576IMG_1438.jpg
 
ma települtek be oto-k de sajnos az egyiket mire hazaértem, odaszívta a kifolyócső és nem bírta ki.

mit lehet ezzel csinálni?

egy kis növekedési gif, 14 nap változása.

View attachment 67977

alakul a mező :)

néhol már megjelent a zöld fonal és a barnás bolyhok a fűben és egyéb növényeken, de már nem pánikolok annyira mint elsőre.

raktam be 3 gébet is, elég jó tapasztalataim voltak vele régen, szépen tudnak takarítani.

10 amanó garnéla ment még be.

View attachment 67978

Szép, látványos a fejlődés is! Csak így tovább! Most nézem milyen alacsonyan van. Nálunk hamar megtelne játékokkal[emoji2]
 
Back
Oldal tetejére