• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Újjászületés

Tudom hogy hulye kerdes, kovezzetek meg, de a beaztatas utan kuka a cucc vagy marad benne annyi hatoanyag hogy kibir meg egy vizkovezest? Gondolom egy kavefozo, akar a hohats miatt is, jobban elvizkovesedik.

Én ki szoktam önteni, mivel több mindent is végig áztatok ilyenkor, de szerintem ha csak a "rotort" áztatod, valószínűleg marad benne annyi hatóanyag, hogy még lehessen legközelebb is áztatni benne. Kérdés inkább az, hogy nem fog el beállni benne a kiázott trutyi, stb. ha két hétre félreteszed a folyadékot.
Max. ki kell próbálni!
 
Na igen.Meggondolandó,hogy ahol kérdeztem ott ők mondták,anno Knott Cloroxot ajánl tisztásra(az meg mindig van itthon). De egy új 40euroert,és nincs macera,igazság szerin nincs nekem bätorsägom cloroxba beletenni.

Ezt én sem merem kipróbálni, hogy bedobom a Hypo-ba / clorox-ba. :)
Abban csak üveg ki / befolyót szoktam áztatni.
 
Mivel a joghurtos indítást ezzel az akváriummal lekéstem, mai feladat: moha ragasztás víz alatt!

  • Két adag Loctite Super Attak Power Flex Gel (még szerencse, hogy öt tubussal vettem :cool: )
  • Három óra :sleep:
  • Egy nagy adag Riccardia
  • Két adag 2 hónapig nevelt Vesicularia dubyana Christmas
  • Négy adag 2 hónapig nevelt Fissidens fontanus
  • egy bezsibbadt jobb kar :cry:
  • négy összeragasztózott ujj a jobb kézen :cautious:
Szerintem megérte, hétvégén lövök róla képet :snaphappy: , s megnézzük, milyen lesz egy hónap múlva! :pompous:
 
A pénteki moha ragasztás után ma szűrő tisztítás, üveg takarítás, s ha már itt tartottam kivettem a többi technikát is 1-2 kép idejéig. A jobb hátsó sarokban az ATI lámpa zsinórja. :mad:
Hát ezt még kell gyakorolni. :D

AK02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A Riccardia egy része már három hete fel lett ragasztva, az lassan kezd beindulni:
AK03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Nem vettem észre, hogy a konyha szekrény alatti LED csík betükröződik. :mad:
AK04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg




AK05_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Mivel a joghurtos indítást ezzel az akváriummal lekéstem, mai feladat: moha ragasztás víz alatt!

  • Két adag Loctite Super Attak Power Flex Gel (még szerencse, hogy öt tubussal vettem :cool: )
  • Három óra :sleep:
  • Egy nagy adag Riccardia
  • Két adag 2 hónapig nevelt Vesicularia dubyana Christmas
  • Négy adag 2 hónapig nevelt Fissidens fontanus
  • egy bezsibbadt jobb kar :cry:
  • négy összeragasztózott ujj a jobb kézen :cautious:
Szerintem megérte, hétvégén lövök róla képet :snaphappy: , s megnézzük, milyen lesz egy hónap múlva! :pompous:
Ez a joghurtos inditas valamfele poen vagy komolyan kell venni?:whistle::)
 
Mivel a joghurtos indítást ezzel az akváriummal lekéstem, mai feladat: moha ragasztás víz alatt!

A víz alatti ragasztás hogy működik? Egyszerűen a tubusból a víz alatt nyomod ki a kőre a gélt és teszed rá a mohát? Ez nem árt a garnéláknak vagy a halaknak? Nem oldódik ki belőle valamilyen veszélyes anyag?
 
Utoljára módosított moderátor által:
A víz alatti ragasztás hogy működik? Egyszerűen a tubusból a víz alatt nyomod ki a kőre a gélt és teszed rá a mohát? Ez nem árt a garnéláknak vagy a halaknak? Nem oldódik ki belőle valamilyen veszélyes anyag?

Én a mohára pöttyöztem a ragasztóval még a víz felett, és utána nyomtam a víz alatt a helyére.
Mindenki jól van, garnélák is, halak is.

Csak azért mertem megtenni, mert már volt akinek van a fórumon tapasztalata, és mindenki azt mondja nem volt gond belőle.

Viszont figyelj, hogy Loctite Super Attak Power Flex Gel-t használj, mert amit kipróbáltam más géles ragasztót, az a víz alatt nem fogott, csak szárazon, ezzel meg egy állom volt dolgozni! (y)
 
Én a mohára pöttyöztem a ragasztóval még a víz felett, és utána nyomtam a víz alatt a helyére.
Mindenki jól van, garnélák is, halak is.

Csak azért mertem megtenni, mert már volt akinek van a fórumon tapasztalata, és mindenki azt mondja nem volt gond belőle.

Viszont figyelj, hogy Loctite Super Attak Power Flex Gel-t használj, mert amit kipróbáltam más géles ragasztót, az a víz alatt nem fogott, csak szárazon, ezzel meg egy állom volt dolgozni! (y)
Köszi! Szerencsére pont ilyen ragasztóm van nekem is!
 
Továbbra is enyhe Blanket Weed figyelhető meg a mohák, illetve a Parvula környékén, illetve BBA / Staghorn ? szerűség minimálisan az egyik sarokban.

Okai elvileg az alacsony CO2, az alacsony tápozás, illetve a nem kielégítő keringés lehet.

A CO2 elviekben nem lehet alacsony. Most már úgy van belőve, hogy a világítás feloltódásakor minimum lime a DC, később hajlik is a sárgába.

Alacsony tápozás?
Elméletileg napi szinten 12 ml micro-macro megy bele a Dosing Pump segítségével. Ez a GA-s táblázat szerint a megfelelő mennyiség 240 liter esetében, heti 50% vízcserével.
Esetleg a tápozást vegyem kicsit feljebb? Nem fog helyette más alga előjönni?

Nem kielégítő keringés?
1 x Eheim 2228, 1050 l/h
1 x Eheim 2236, 600 l/h
Ez összesen: 1.650 l/h, erre rásegítek még egy Koralia-val

A keringésen is mindekép szeretnék változtatni, legkésőbb az új akvárium indításakor, de addig is jó lenne pár ötlet, hogy vajon melyik "hiba" a valószínűbb?
 
Továbbra is enyhe Blanket Weed figyelhető meg a mohák, illetve a Parvula környékén, illetve BBA / Staghorn ? szerűség minimálisan az egyik sarokban.

Okai elvileg az alacsony CO2, az alacsony tápozás, illetve a nem kielégítő keringés lehet.

A CO2 elviekben nem lehet alacsony. Most már úgy van belőve, hogy a világítás feloltódásakor minimum lime a DC, később hajlik is a sárgába.

Alacsony tápozás?
Elméletileg napi szinten 12 ml micro-macro megy bele a Dosing Pump segítségével. Ez a GA-s táblázat szerint a megfelelő mennyiség 240 liter esetében, heti 50% vízcserével.
Esetleg a tápozást vegyem kicsit feljebb? Nem fog helyette más alga előjönni?

Nem kielégítő keringés?
1 x Eheim 2228, 1050 l/h
1 x Eheim 2236, 600 l/h
Ez összesen: 1.650 l/h, erre rásegítek még egy Koralia-val

A keringésen is mindekép szeretnék változtatni, legkésőbb az új akvárium indításakor, de addig is jó lenne pár ötlet, hogy vajon melyik "hiba" a valószínűbb?

Nekem is ekkora akváriumom van és azt figyeltem meg, hogy nem jó a sok co2, mert elkezdek algásodni. Inkább lime, vagy kicsit sötétebb zöld legyen, ne hagyd besárgulni szerintem.
 
Nekem is ekkora akváriumom van és azt figyeltem meg, hogy nem jó a sok co2, mert elkezdek algásodni. Inkább lime, vagy kicsit sötétebb zöld legyen, ne hagyd besárgulni szerintem.

Épp azért vettem feljebb a CO2-őt a múlt héten, mivel a LOW CO2 LEVEL-t akartam kizárni. Persze szigorúan ügyelve, hogy a lakók jól érezzék magukat, s ebben úgy látom, jelenleg nincs hiba.

Igazából ami okként nyitva lehet az a nem kielégítő tápozás (de ettől kicsit tartok, nehogy több kárt tegyek, mint amennyit hasznot hoz, ha megemelem az adagolást), illetve a nem kielégítő vízkeringés / szűrés.

Minimálisan jelen van a GSA (zöld pont alga) is egy-egy kövön, illetve egy-egy lassan növő növényen, itt is kiváltó okként a nem kielégítő CO2, illetve víz keringés lehetne a hibás, mivel a foszfát szint nagyon jól beállt. (ha jó a foszfát szint, akkor a tápozás sem lehet kevés elvileg, vagy tévedek?)

A szűrés mindenkép emelve lesz, hisz az új akvárium indításával valószínűleg a 2228-as kerül majd az új alá, ide pedig valószínűleg egy 2078 Por e3 700 fog kerülni. Azzal már 1850 l/h + 600 l/h = 2.450 l / h lesz a teljesítmény.
Lehet ezt a beszerzést előre kell hozni.
 
Épp azért vettem feljebb a CO2-őt a múlt héten, mivel a LOW CO2 LEVEL-t akartam kizárni. Persze szigorúan ügyelve, hogy a lakók jól érezzék magukat, s ebben úgy látom, jelenleg nincs hiba.

Igazából ami okként nyitva lehet az a nem kielégítő tápozás (de ettől kicsit tartok, nehogy több kárt tegyek, mint amennyit hasznot hoz, ha megemelem az adagolást), illetve a nem kielégítő vízkeringés / szűrés.

Minimálisan jelen van a GSA (zöld pont alga) is egy-egy kövön, illetve egy-egy lassan növő növényen, itt is kiváltó okként a nem kielégítő CO2, illetve víz keringés lehetne a hibás, mivel a foszfát szint nagyon jól beállt. (ha jó a foszfát szint, akkor a tápozás sem lehet kevés elvileg, vagy tévedek?)

A szűrés mindenkép emelve lesz, hisz az új akvárium indításával valószínűleg a 2228-as kerül majd az új alá, ide pedig valószínűleg egy 2078 Por e3 700 fog kerülni. Azzal már 1850 l/h + 600 l/h = 2.450 l / h lesz a teljesítmény.
Lehet ezt a beszerzést előre kell hozni.
Mondjuk nálam az NO3 szint is 30 körül van (vízcsere előtt és után is) amit kicsit soknak találok. Én 2000 lph szűrőt használok és épp tegnap vettem ki belőle a perlont. Havonta cseréltem és mindig nagyon retkes. A cserék után azt veszem észre, hogy 1, max. 2 hétig minden ok,a aztán kezdődik az algával való küzdelem. Most kipróbálom perlon nélkül hátha..
 
Mondjuk nálam az NO3 szint is 30 körül van (vízcsere előtt és után is) amit kicsit soknak találok. Én 2000 lph szűrőt használok és épp tegnap vettem ki belőle a perlont. Havonta cseréltem és mindig nagyon retkes. A cserék után azt veszem észre, hogy 1, max. 2 hétig minden ok,a aztán kezdődik az algával való küzdelem. Most kipróbálom perlon nélkül hátha..

Eddig perlon nélkül használtam a szűrőket, most tettem mindkettőbe tegnap.

A mérések alapján PO4: 1,5, NO3: 50 körül mozog.
Elméletileg a PO4-nek 1-2 között kellene lennie, ez ok, az PO4 és a NO3 közötti arány pedig ha minden ok, akkor 1:30 (@Nigro 2-3 hónappal ezelőtti infója alapján), azaz az 50 ppm is rendben van.

Valóban nem marad más ebben az esetben mint a szűrési teljesítmény...
 
Nem emlékszem, hogy van-e külső fűtőd, de ha nincs akkor sokkal kényelmesebb a 2178e. Egyből benne van a fűtő és nem lesz még egy cucc a szekrényben ami foglalja a helyet.
 
Mérges vagyok. :mad:

A parvula gyönyörű gyeppé fejlődött, mégis sok helyen felütötte magát a Cladophora, ugyan ez a helyzet a Fissidens fontanus-al.
Az Alternanthera alsó levelei tele vannak BBA-val.

Egyedül a frissen, múlt héten ragasztott Vesicularia dubyana 'Christmas' okoz örömet, mert látványosan fejlődik.

A CO2 szint nem lehet túl alacsony, a beoldás is jó.
Elképzelhető, hogy ehhez a fényerőhöz (ATI 4x54W) kevés a bruttó 1600 l/p szűrés 240 literen, s ez okozza a gondot?
Van a fény mértéke és a szűrés mértéke közt összefüggés?
Tudja valaki a választ?
 
Back
Oldal tetejére