• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Igen, ez megmaradt nekem is a videókból, hogy a pénzt lehet időre váltani :)


Eheim-et is néztem annó, olvasgattam sokat, videók, stb. Írtak arról is sok rosszat, hogy abba is sok a gagyi műanyag, úgyh abban maradtam magammal, hogy jó lesz nekem a Tetra is.
Most az Oase is igazából a külön kivehető előszűrő rész fogott meg (meg a beépíthető fűtő, bár arar nem hiszem, hogy szükségem lesz). Szóval ha drágább szűrőt vennék, akkor ilyesmi plusz funkció miatt, nem elsősorban a jobb márka miatt.
Eheim :D
 
Igen, ez megmaradt nekem is a videókból, hogy a pénzt lehet időre váltani :)


Eheim-et is néztem annó, olvasgattam sokat, videók, stb. Írtak arról is sok rosszat, hogy abba is sok a gagyi műanyag, úgyh abban maradtam magammal, hogy jó lesz nekem a Tetra is.
Ezt viszont cáfolnám...
Az Eheim abszolut minőségi cuccokat csinál. Tömítések, illesztések, szivattyú...jó konstrukciók. Még anno közelében se voltam akvarisztikának, amikor kb 15 éve PC vízhűtések építésekor használtam szivattyúkat, az Eheim ott is top kategória volt.

Az Oase nyilván nem lehet sz@r, a GA-ban is használják/ajánlják és az előszűrő tényleg rendkívül praktikus....nem véletlen van kb egy árban az általam említett Eheim-el. Ott már ízlés dolga...de a Tetra nem ugyanez a szint. Nem mondom, hogy az biztos elromlik vagy rosszabb lesz, csak hogy színvonalban lejjebb van.
 
Gyorsan mellédobtam a rajznak a nappali többi részét, hálistennek az IK*A-s bútorokat már megrajzolta más. :)
 

Attachments

  • 13.jpg
    13.jpg
    133.1 KB · Megtekintések: 15
Én is Eheim-re szavaznék :) Rendkívül jó minőségű műanyagból készül, precízen megtervezve és összerakva. Kb. egy kategóriában van az Oase termékeivel.
Nagyon praktikus az Oase kivehető előszűrője, de van egyszerűbb megoldás is. Ha nem zavar a látvány, lehet venni a szívó ágra külső előszűrőt. Ez pillanatok alatt tisztítható, nem kell hozzá leállítani a külső szűrőt sem.
 
Én is Eheim-re szavaznék :) Rendkívül jó minőségű műanyagból készül, precízen megtervezve és összerakva. Kb. egy kategóriában van az Oase termékeivel.
Nagyon praktikus az Oase kivehető előszűrője, de van egyszerűbb megoldás is. Ha nem zavar a látvány, lehet venni a szívó ágra külső előszűrőt. Ez pillanatok alatt tisztítható, nem kell hozzá leállítani a külső szűrőt sem.
Ez igazából annak jó, aki nem használ üvegtermékeket vagy nem zavarja ha belerondít a látványba. Nem mellesleg ugyan azt a szivacsot kapod hozzá mint amit a belsőszűrőkhőz adnak, az 1hét alat csutkára eltömődik... az OASEn 2 hónap után is alig van mit takarítani. De izlések és pofonok. Én maradok OASE párti, Tetrát akkor se vennék, ha 5Ft.-ért adnák. 😊
Mára már sajnos az idő és a pénz az úr, nem sporolnak egy jóra mert türelmetlenek minél hamarabb kell, ezért vesznek olcsóbbat. Így aztán ki mint vet, úgy arat.
 
Na voltam ma a Green Aqua-ban is szétnézni, meg kicsit informálódni.
Úgy mentem oda, hogy azt hittem hogy már tudom mit akarok, de rögtön elbizonytalanodtam az ottani akvák látványától. :)
Végül maradtam abban magammal, hogy maradok a low-tech vonalnál, úgy hogy később gond nélkül tudjak továbblépni ha szükségét érezném.
Tehát ami eddig nagyjából fix:
  • 73,5x50x50 -es, 180L-es Opti-White akvárium
  • Szűrés: Tetra EX1200+ tele Matrix-al + Seachem Purigen (de még az OASE Biomaster 600-at sem vetettem el)
  • Dekor: Vasfa és Dark Seiryu/Frodo/Manten kő
  • Seachem Prime vízkezelő a csapvízhez, indításhoz Stability és Pristine
Az aljzattal egyelőre még tanácstalan vagyok, a boltban a Manado-ról lebeszéltek, az Amazonia árát meg low-techbe sokkallom.
A tápozást sem tudom még hogy mit hogyan kellene, mondjuk növényből sem választottam még ki hogy mi legyne.

Eddig úgy gondoltam, hogy neonhalas akváriumot szeretnék, de most más halak is nagyon megtetszettek, a paludáriumban a Ember tetra (Hyphessobrycon amandae) + Rasbora (Microdevario kubotai) kombó nagyon szép.

Ha már ott voltam, vettem egy csíktesztet, hogy legalább nagyjából tudjam mit tud a csapvizem, ezeket mértem:
  • CL2: 0-0.8 ppm
  • PH: 7.6
  • NO3: 10-15 ppm
  • NO2: 0 ppm
  • GH: 14<GH<21 (250<GH<375 ppm)
  • KH: 10, de ha sokáig hagytam, akkor inkább már 15
Ezzel már szerintetek érdemes naplót nyitni? Még azért egy jó pár hétig nem nagyon lesz ebből semmi haladós/mutatós dolog.
Mindenféleképp nyiss naplót. Magad miatt is egyszerűbb lesz megkeresned, hogy mikor mi volt, minthogy más topikokban teszed fel a kérdéseid....

Az amazonia...ha egyszer úgy döntrsz, hogy nem elég a low tech, akkor nehéz lesz talajt cserélni, csak bontással fogod tudni megoldani. Ha amazoniat raksz, akkor egyből ok lesz az upgrade.

Szerintem ne sajnald rá azt a pénzt. Hidd el megéri :)
 
Na voltam ma a Green Aqua-ban is szétnézni, meg kicsit informálódni.
Úgy mentem oda, hogy azt hittem hogy már tudom mit akarok, de rögtön elbizonytalanodtam az ottani akvák látványától. :)
Végül maradtam abban magammal, hogy maradok a low-tech vonalnál, úgy hogy később gond nélkül tudjak továbblépni ha szükségét érezném.
Tehát ami eddig nagyjából fix:
  • 73,5x50x50 -es, 180L-es Opti-White akvárium
  • Szűrés: Tetra EX1200+ tele Matrix-al + Seachem Purigen (de még az OASE Biomaster 600-at sem vetettem el)
  • Dekor: Vasfa és Dark Seiryu/Frodo/Manten kő
  • Seachem Prime vízkezelő a csapvízhez, indításhoz Stability és Pristine
Az aljzattal egyelőre még tanácstalan vagyok, a boltban a Manado-ról lebeszéltek, az Amazonia árát meg low-techbe sokkallom.
A tápozást sem tudom még hogy mit hogyan kellene, mondjuk növényből sem választottam még ki hogy mi legyne.

Eddig úgy gondoltam, hogy neonhalas akváriumot szeretnék, de most más halak is nagyon megtetszettek, a paludáriumban a Ember tetra (Hyphessobrycon amandae) + Rasbora (Microdevario kubotai) kombó nagyon szép.

Ha már ott voltam, vettem egy csíktesztet, hogy legalább nagyjából tudjam mit tud a csapvizem, ezeket mértem:
  • CL2: 0-0.8 ppm
  • PH: 7.6
  • NO3: 10-15 ppm
  • NO2: 0 ppm
  • GH: 14<GH<21 (250<GH<375 ppm)
  • KH: 10, de ha sokáig hagytam, akkor inkább már 15
Ezzel már szerintetek érdemes naplót nyitni? Még azért egy jó pár hétig nem nagyon lesz ebből semmi haladós/mutatós dolog.
Ha kell Amasonia II, nekem tavalyról maradt asszem 2 9L. 8ért odaadom/db. ját. Lowtechbe is használom, jó dolgokon nem érdemes spórolni...
 
Sziasztok!
Néhány napja regisztráltam, nagyon zöld vagyok itt, úgyhogy előre is elnézést, ha esetleg rossz helyre írom ezt a kérdést.
Bettás-növényes, már második akváriumomat indítanám, csak lett egy kis probléma.
Webshopból rendelt növények rendben megérkeztek, a technikai felszerelés viszont csak holnap érkezik, valahogy lemaradt. Direkt egy napra lőttem a szállítást, de az egyik futár nem kooperált a terveimmel. 😐
Annyi lenne a kérdésem, hogy a növényeket hagyjam holnapig abban a thermo-doboz + műanyagzacsi kombóban, amiben érkeztek, vagy tegyem bele őket kezelt vízbe (vödör esetleg..?)? Lenne bajuk holnapig?
Alap növények, Crypto, Bacopa, tündérhínár, érdes tócsagaz, két pohárka Red Root, Echinodorus, és egy szép csokor Alternanthera reinickii. Mennyiségileg és minőségileg is rendkívüli a doboz tartalma, nem szeretném, ha tönkremenne a szállítmány.
 
Sziasztok!
Néhány napja regisztráltam, nagyon zöld vagyok itt, úgyhogy előre is elnézést, ha esetleg rossz helyre írom ezt a kérdést.
Bettás-növényes, már második akváriumomat indítanám, csak lett egy kis probléma.
Webshopból rendelt növények rendben megérkeztek, a technikai felszerelés viszont csak holnap érkezik, valahogy lemaradt. Direkt egy napra lőttem a szállítást, de az egyik futár nem kooperált a terveimmel. 😐
Annyi lenne a kérdésem, hogy a növényeket hagyjam holnapig abban a thermo-doboz + műanyagzacsi kombóban, amiben érkeztek, vagy tegyem bele őket kezelt vízbe (vödör esetleg..?)? Lenne bajuk holnapig?
Alap növények, Crypto, Bacopa, tündérhínár, érdes tócsagaz, két pohárka Red Root, Echinodorus, és egy szép csokor Alternanthera reinickii. Mennyiségileg és minőségileg is rendkívüli a doboz tartalma, nem szeretném, ha tönkremenne a szállítmány.
Szerintem plusz egy napot simán kibír a dobozban még. Ha nem bontottad ki, akkor főleg...
 
Igen, mindegyik sértetlen.
A poharas Red Root is maradhat?
Red Root alatt gondolom a Phyllanthus fluitans nevű úszónövényt érted. Ha igen, szerintem hagyd nyugodtan a pohárban, de tedd ki a fényre. Mondjuk az ablakba. Olyan helyre, ahol nem kap direkt napfényt. Nagyon vékony növény, könnyen elmállik, ha nem érzi jól magát.
Ha jól értem, van egy másik működő akváriumod is. Abba is beleteheted, akár pohárral együtt, abból biztos nem lesz baj. Ez jobb megoldás lenne, mint az első.
 
Red Root alatt gondolom a Phyllanthus fluitans nevű úszónövényt érted. Ha igen, szerintem hagyd nyugodtan a pohárban, de tedd ki a fényre. Mondjuk az ablakba. Olyan helyre, ahol nem kap direkt napfényt. Nagyon vékony növény, könnyen elmállik, ha nem érzi jól magát.
Ha jól értem, van egy másik működő akváriumod is. Abba is beleteheted, akár pohárral együtt, abból biztos nem lesz baj. Ez jobb megoldás lenne, mint az első.
Igen, ő az. A doboz legalján van, annyi vízben, hogy ellepje.
A két pohár épp beleférne, mert egy 45 literes növényes-Endleres nano, de a többinek maradnia kell a dobozban.
 
Egyébként ha esetleg pohár nélkül beteszem az úszót a régi akváriumba, nem fogja megviselni, ha holnap ismét új helyre kerül?
 
Egyébként ha esetleg pohár nélkül beteszem az úszót a régi akváriumba, nem fogja megviselni, ha holnap ismét új helyre kerül?
Ne variáljuk túl. Ha holnapig kell csak várni, akkor poharastul tedd bele, ne vedd ki. Másik akvárium másik víz paraméter. Elviekben nem lehet gond, de a növényeket nem láttuk, nem tudjuk milyen kondícióban lehetnek. 😉
 
Ne variáljuk túl. Ha holnapig kell csak várni, akkor poharastul tedd bele, ne vedd ki. Másik akvárium másik víz paraméter. Elviekben nem lehet gond, de a növényeket nem láttuk, nem tudjuk milyen kondícióban lehetnek. 😉
Nagyon szépen köszönöm! 😊 Igyekszem nem túlstresszelni a dolgot, csak kicsit ideges vagyok, hogy nem tudtam összerakni az akváriumot egy ráérős webshop miatt.

Mindenkinek nagyon hálás vagyok, aki segít/segített, igazán!
 
Nagyon szépen köszönöm! 😊 Igyekszem nem túlstresszelni a dolgot, csak kicsit ideges vagyok, hogy nem tudtam összerakni az akváriumot egy ráérős webshop miatt.

Mindenkinek nagyon hálás vagyok, aki segít/segített, igazán!
Ha már a segítség szóba került, javaslom indíts egy naplót a most induló akváriumnak. Magadnak is jó lesz, meg mi is többet tudunk segíteni, ha esetleg szükség lenne rá. 😉
 
Ha már a segítség szóba került, javaslom indíts egy naplót a most induló akváriumnak. Magadnak is jó lesz, meg mi is többet tudunk segíteni, ha esetleg szükség lenne rá. 😉
Így lesz, a holnapi starttal egy naplót is elindítok. Gondoltam már rá, csak hát az itteni akváriumok mellett az enyém meglehetősen puritán, még az is, amelyik lassan 1 éve üzemel. 😄
 
Back
Oldal tetejére