• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Van egy szép "kis" anubiasom, ami kezd ránőni az egyik buce-ra. Víz alatt a rizóma végéből ollóval le vághatok egy 3-4 leveles részt, vagy nem ajánlott? (Egyszer valahol olvastam, hogy nem feltétlen jó víz alatt vágni, mert kiengedhet vmi anyagot, nem tudom ez még igaz, vagy megdőlt-e ez az állítás...) Kivenni sajnos nem tudom, mert akkor a fél akváriumot bontani kell.
 
Van egy szép "kis" anubiasom, ami kezd ránőni az egyik buce-ra. Víz alatt a rizóma végéből ollóval le vághatok egy 3-4 leveles részt, vagy nem ajánlott? (Egyszer valahol olvastam, hogy nem feltétlen jó víz alatt vágni, mert kiengedhet vmi anyagot, nem tudom ez még igaz, vagy megdőlt-e ez az állítás...) Kivenni sajnos nem tudom, mert akkor a fél akváriumot bontani kell.
Nyugodtan vágd le ! Nem lesz semmi baj !
Én sem szoktam kivenni . Csak ugy lenyiszantóm !😄
 
Üdv.
Nekem olyan kérdésem lenne hogy milyen növényeket kell ahhoz ültetni egy akvàriumba amik megkötik az ammóniàt és a nitritet?
És hogy jó e ehhez a kvarchomok talajnak?
 
Szia!
Nekem olyan kérdésem lenne hogy milyen növényeket kell ahhoz ültetni egy akvàriumba amik megkötik az ammóniàt és a nitritet?
Minel gyorsabban nö egy növeny, annál több tápanyagot vesz fel. Megjegyzendö, hogy ilyenkor nem csak az no3 ill ammonia fogy el gyorsabban a vizbol, de más -a novenyek szamara fontos -tápanyag is. Peldaul Kalium es vas.

Gyorsan növö akvariumi növenyek pl.:
-Egeria densa
-Limnophila sessiliflora
A legtobb moha tapasztalatom szerint, ha egyszer beindul, megállithatatlanul nö:
-langmoha
-riccia fluitans
-JAVA moha
A legtobb hygrophila (Pl difformis)

Jo szolgalatot lesznek az uszonovenyek:
-Limnobium,
-Bekalencse

Ha kulonféla szobanövenyek hajtásait lecsipes, es az akvariumban gyökerezteted,azok is jo sok (néha tul sok) Nitritet vesznek Fel:
- kuszo filodentron
- szoba borostyan
- "szerencse bambusz"
- viaszvirag
Stb
 
Üdv.
Nekem olyan kérdésem lenne hogy milyen növényeket kell ahhoz ültetni egy akvàriumba amik megkötik az ammóniàt és a nitritet?
És hogy jó e ehhez a kvarchomok talajnak?
Szia!
Az ammóniát nem hasznosítják a növények, ezért fontos a biológiai szűrés. Ha ráguglizol sok cikket találsz róla.
Itt van pl egy.
 
És hogy jó e ehhez a kvarchomok talajnak?
Az attól függ, hogy milyen növényt választasz.
- Van amelyik igényli a táptalajt (pl. Fodroslevelu vízikehely), és a kvarchomokot csak fedőrétegnek lehet használni,
- van amelyik nem igényli a talajban rejlő tápanyagot, mert felveszi a vízből (pl. Anubias-ok),
- van amelyik nem szabad talajba ültetni, mert a gyökerei elrothadnak: Pl. Microsorum pteropus (Lándzsás vízipáfrány).
 
Ez hülyeség.
Sokkal inkább preferálják, mint a nitrátot, mivel energiaveszteség nélkül tudják befogadni.
Woow, kicsit többet utánaolvasva elismerem, hogy hülyeséget mondtam. Ettől függetlenül nem célunk a nitrogént ammónium formájában biztosítani a növényeknek vagy megfordítva: elsődlegesen nem a növényeknek kell kipucolni/felhasználni az ammóniát, hanem a szűrőbaciknak.
Remélem több hülyeséget nem mondtam ezzel.
 
Az attól függ, hogy milyen növényt választasz.
- Van amelyik igényli a táptalajt (pl. Fodroslevelu vízikehely), és a kvarchomokot csak fedőrétegnek lehet használni,
- van amelyik nem igényli a talajban rejlő tápanyagot, mert felveszi a vízből (pl. Anubias-ok),
- van amelyik nem szabad talajba ültetni, mert a gyökerei elrothadnak: Pl. Microsorum pteropus (Lándzsás vízipáfrány).

mondjuk a vízbe lehet venni tàpoldatot, nem?
Mondjuk TF planter. És akkor azt lehet használni kvarchomokkal is?
 
Sziasztok, egy eleg egszerunek tuno kerdessel fordulnek hozzatok: a noveny taptalajt es az altalanos aljzatot mennyi ideig lehet “szarazon” hagyni? Csinalom az akvariumot, epitenem a hardscapet, kiprobalnam talajjal, viszont viz es novenyek meg egy jo darabig nem kerulnenek bele, amig veglegesnek nem erzem. Szoval veszitenek valamit a tapertekukbol levegon?
 
Sziasztok, egy eleg egszerunek tuno kerdessel fordulnek hozzatok: a noveny taptalajt es az altalanos aljzatot mennyi ideig lehet “szarazon” hagyni? Csinalom az akvariumot, epitenem a hardscapet, kiprobalnam talajjal, viszont viz es novenyek meg egy jo darabig nem kerulnenek bele, amig veglegesnek nem erzem. Szoval veszitenek valamit a tapertekukbol levegon?

Mennyi az a jó darabig?
Alapvetően az aktív talajok, táptalajok enyhén nedvesek - miután beöntöd látod is, hogy párásodik a talaj és az üveg között. Én pár hétig szintén üresen hagytam állni a HS-t elkészülve, annyit tettem, hogy letakartam egy vastagabb törülközővel az akvát, hogy ne párologjon annyira. Szerintem alapvetően semmi baja nem lesz, hagyni csonttá száradni 3 hónapig nem biztos, hogy jót tesz ugyan.
 
Mennyi az a jó darabig?
Alapvetően az aktív talajok, táptalajok enyhén nedvesek - miután beöntöd látod is, hogy párásodik a talaj és az üveg között. Én pár hétig szintén üresen hagytam állni a HS-t elkészülve, annyit tettem, hogy letakartam egy vastagabb törülközővel az akvát, hogy ne párologjon annyira. Szerintem alapvetően semmi baja nem lesz, hagyni csonttá száradni 3 hónapig nem biztos, hogy jót tesz ugyan.
Koszi a valaszt! A jo darabig az kb egy honapot jelentene, de akkor ha mondjuk spriccelgetem vizzel, es letakarom, akkor mukodokepes lehet?
 
Koszi a valaszt! A jo darabig az kb egy honapot jelentene, de akkor ha mondjuk spriccelgetem vizzel, es letakarom, akkor mukodokepes lehet?
Én inkább akkor nem tenném bele a táptalajt, csak a fedőtalajt. A hardscape pakolgatása közben egyébként is könnyen összekeveredhet.
Így könnyen rendezgetheted és ha kész a véglegesnek látszó állapot lefotózod és könnyen összerakhatod, ha már megvan minden elem.
 
Sziasztok! Lehet buta kérdés, de képek/videók alapján működőnek tűnik, de a hsz-ok meg minden infó alapján meg halott ügynek😄 Ha en egy hygrolonos szövetre rakok javai mohát(elvileg emers nevelés) és nem zárt térben (terrárium) akkor annak van esélye életben maradni vagy mindenképp kell a folyamatos nagy pára? Világítás 6500k-es izzók, táp micro/macro green aquas lenne.
 
Sziasztok! Lehet buta kérdés, de képek/videók alapján működőnek tűnik, de a hsz-ok meg minden infó alapján meg halott ügynek😄 Ha en egy hygrolonos szövetre rakok javai mohát(elvileg emers nevelés) és nem zárt térben (terrárium) akkor annak van esélye életben maradni vagy mindenképp kell a folyamatos nagy pára? Világítás 6500k-es izzók, táp micro/macro green aquas lenne.
A izző ne melegítés, mert azt nem szereti egyik moha sem. Nem muszály nagy pára legyen, ha hűvös van.
 
Back
Oldal tetejére