• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

szerintem inkább arra irányult a kérdés, hogy vajon vannak-e rendesen szűrőbaktériumok a szűrőben és működik-e rendesen a szűrés ha a csőben sem telepednek meg a baktériumok úgy mint másnál.
okulás és konkluzió majd ha valaki megválaszolja a kérdést ;)
Pontosan.

Hipós a vize és azonnal tisztára is pucolja a csöveket és üvegeket, vagy ADA Superge nála a tápozás.😂
xD Tropica Premium :)
 
Sziasztok!

A Tetra Plantamin az komplex növénytáp vagy főleg
csak vas és kálium pótlásra való? Hiába olvasom el a termék leírását,
abból nem derül ki.
Valaki tud segíteni ebben a kérdésben?
Köszi!
 
20191023_132853.jpg

Ez már a letakarított állapot, (köröm és rongy)
Nem, semmi sem érhette. Az akváriumszekrényben volt, mint mindig.
 
Korábban a rozsdamentes szikém lett rozsdás, amikor napokig rajtahagytam a rozsdamentes pengét nedvesen, akváriumvizesen. A dolog nyitja a valószínűleg a kémia: ha két különbőző fém valamilyen elektroliton keresztül érintkezik, akkor kialakul egy lokális galvánelem, ami miatt a rozsdamentes fémötvözet is képes oldódni, és ezáltal oxidálódni.

A rozsdamentes fémötvözeteknek is nagyon sok minőségi kategóriája van, ami nem feltételül jelent "jobb" vagy "rosszabb" minőséget, mindössze más célra szolgálnak. Nem érzem anyaghibának, hiszen akkor máshol is ilyen lenne, inkább csak a körülmények szerencsétlen összejátszásának (magyarul ez az acél ezt tudja, de ettől még nem rossz minőségű).

Használat után célszerű a fémeszközöket leöblíteni, és levegőn hagyni megszáradni, az ollókat szétnyitva.

Ha az enyém lenne, 10%-os sósavval próbálnám lepucolni, némi áztatás után, szivaccsal (de nem hagynám benne sokáig!). B-terv: nagyon finom (1000-es) csiszolópapír, vagy Dremel polírozó koronggal.
 
Mennyi Gh-ig nem jelenik meg vízkő az akvárium üvegén?
A GH az összkeménység.
A vízkövet pedig a kálcium- és magnéziumkarbonátok okozzák.
Szóval nem a GH az érdekes, hanem a csapvized összetétele.

RO vizet használok és GH+szal sózom vissza. Minimális a kalcináció, amit papírtörlővel is le tudok törölni.
 
Sziasztok!
Tudok úgy indítani naplót, hogy NE legyen nyilvános? Csak én tudjam olvasni?
(Szó szerint, naplózási célból kéne)
 
Sziasztok,

Tudom, a gyari szettek az ordogtol valok es semmire sem jok :)
De, mi a velemenyetek errol?
https://webshop link moderálva/aquael-brillux-bio-60-komplett-akvarium-szett
Garnelas, low tech vonalra mukodhet?

Koszonom.

Udv,
 
Back
Oldal tetejére