• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Dél-Amerikai biotóp: félhomály, csersavval barnított víz, záraz falevelek, nem túl buja vegetáció.
Növényes akva: sok fény, kristálytiszta víz, a növényzet származása mindegy csak a scape számít.

Szóval nem igazán, max. erős kompromisszumok árán.
 
Szia! Új vagyok még viszont egy olyan kérdésem lenne hogy a Növényes akvárium kombinálható egy Dél-Amerikai biotop akváriumal
Szia! Új vagyok még viszont egy olyan kérdésem lenne hogy a Növényes akvárium kombinálható egy Dél-Amerikai biotop akváriumal
Dél-Amerikai biotóp: félhomály, csersavval barnított víz, záraz falevelek, nem túl buja vegetáció.
Növényes akva: sok fény, kristálytiszta víz, a növényzet származása mindegy csak a scape számít.

Szóval nem igazán, max. erős kompromisszumok árán.
Mit jelent az hogy: mindegy csak a scape számít?
 
Co2 minden képp kell mert azt látom hogy több helyen is írják. Szeretnék kapni valami segítséget hogy mit hogy kezdjek el ugyan is szeretnék egy pontylazacos Növényes akváriumt kombinálni egy 112l akváriumba. Előre is köszönöm.
 
Szia! Új vagyok még viszont egy olyan kérdésem lenne hogy a Növényes akvárium kombinálható egy Dél-Amerikai biotop akváriumal

Akkor csináltam egy topikot ilyen mindenes kérdésre. Kérlek ha nem találsz a témával kapcsolatos topikot ne írj olyanba ami másról szól. Az előzőt lezártam. Köszi a megértést.

FONTOS!

Mielőtt kérdeznél használd a keresőt és a tematikus csoportokat.

Lehet van már ilyen topik:
https://akvakertesz.hu/askaquestion/

Fent a weblap kereső elég okos, de az információk is jól vannak rendszerezve. Hely specifikus. Ha a nyitó oldalon keresel az egész tartalomban keres. Ha topikban vagy akkor csak ott.

Ha nem találsz mégsem választ, akkor az általános növényes beszélgetések csoportba nyiss egy új topikot.

(y)
 
Szia! Új vagyok még viszont egy olyan kérdésem lenne hogy a Növényes akvárium kombinálható egy Dél-Amerikai biotop akváriumal
Apám, majd te megmondod!!! ;) Kimondottan érdekes a gondolat! :) Ha rászánsz kb. 1 évet a témára, a végén még mi informálódunk a tapasztalataidból.;) Olvasd át a fórumot, sokat informálódhatsz belőle!! És ne feledd, Kolombuszt sem a nihilizmusa vitte előre!!! :) Amúgy meg tegnap a menzán paradicsomos húsgombóc volt tojásos rizzsel! :eek::facepalm: Szóval vannak még kísérletező kedvű emberek rajtad kívül is!!! ;)
 
Csináld a szíved szerint. Osszad kettővel, hárommal a fórumon olvasottakat, az enyémet is, de ossztani kell.

Horn-Zsilinszky: Akvarisztika. Nem igazán növényes vonal, de működik. Ma is. Ők azért tudományos alapon fogalmazták meg amit leírtak, nem kereskedelmi alapon. És igazán szép dzsungelt lehet nevelni akár fillérekből is.
Kezdjed el nyugiban, a gogli sokat segít még vizinövény vásárlásban is, nem feltétlen a GA-t hozza le elsőre, de legalább gazdaságos megoldás.

Dél-Am biotóp? Legyen egy kép:7f9138418b23afce50a347dc02a8c390.jpg

Ez önmagáért beszél, bár lehetne sárgább.
 
Horn-Zsilinszky: Akvarisztika. Nem igazán növényes vonal, de működik. Ma is. Ők azért tudományos alapon fogalmazták meg amit leírtak, nem kereskedelmi alapon. És igazán szép dzsungelt lehet nevelni akár fillérekből is.

Minden tiszteletem az övék, és még mindig biblia, de ha most a fórumra fordított időnk és pénzünk helyett kiadnánk egy könyvet a témáról amit megvehetnél pénzért, az jobb lenne? Költői nem szükséges válaszolni :)
 
Minden tiszteletem az övék, és még mindig biblia, de ha most a fórumra fordított időnk és pénzünk helyett kiadnánk egy könyvet a témáról amit megvehetnél pénzért, az jobb lenne? Költői nem szükséges válaszolni :)
Tenyleg Viktor, ezen nem gondolkoztatok egyebkent? En mondjuk örülnek egy ilyen könyvnek...nyilvan azert nem 1-2 honap alatt lehetne összedobni.
 
Ennél sokkal többen nem lennétek. :)
Ha belegondolunk, nem sok olyan (egy sem) könyv van, ami a nature akvariumokrol, azok epiteseröl, karbantartasrol, es egyeb gyakorlatias tudnivalokrol irnak, plane ugy, hogy magyar a szerzö, es a könyv is magyar nyelvü.
Azt nem mondom, hogy 100.000-es peldanyszamban elkelne, de megis olyan jo lenne latni egy vaskos könyvet, kepekkel gazdagon illusztralva, ahol nemcsak a tudomanyos hatter, hanem az egyeni barkacs ötletek, megoldasok es tapasztalatok is szerepet kapnanak. Szerintem 150-200 oldal lazan összejönne. De szep is lenne...:rolleyes::love: Mindenesetre sok-sok gyönyörü foto mar rendelkezesetekre all.:)
 
Back
Oldal tetejére