• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Ennek a megoldásnak én csak a hátrányait látom. Te milyen előnyt vélsz felfedezni ebben?
 
Sziasztok,

Tudom, a gyari szettek az ordogtol valok es semmire sem jok :)
De, mi a velemenyetek errol?
https://webshop link moderálva/aquael-brillux-bio-60-komplett-akvarium-szett
Garnelas, low tech vonalra mukodhet?

Koszonom.

Udv,
Neocaridinák mindenben elvannak (mármint ha van víz is benne).
Ellenben inkább olvasgass, tanulj és ha a fórumon lesz eladó felszerelés ennyiből kijön egy használható szett.
Általában aki gyári szettel indít és megszereti a dolgot úgyis cseréli.
Ha meg jobb de használt dolgokkal kezdesz és nem fog meg a dolog eladni is könnyebb mint egy gyári szettet.
 
sziasztok..

az lenne a kérdésem ,hogy újraindítottam egy akváriumot ,mely nagyobb lett 112 literes ,és hozzá lett egy atman600as melyhez adtak gyárilag műanyag lilly pipeot..ezt szeretném kicserélni üvegre ,ha szerintetek érdemes..az üveg pipe így lejjeb ér az akvarium víszintjénél..azaz ellepi..bocsánat hogy ennyi kérdés ,de kezdő vagyok,és nem tudom hogyan kell beállítani ..választ köszönöm előre is
 
sziasztok..

az lenne a kérdésem ,hogy újraindítottam egy akváriumot ,mely nagyobb lett 112 literes ,és hozzá lett egy atman600as melyhez adtak gyárilag műanyag lilly pipeot..ezt szeretném kicserélni üvegre ,ha szerintetek érdemes..az üveg pipe így lejjeb ér az akvarium víszintjénél..azaz ellepi..bocsánat hogy ennyi kérdés ,de kezdő vagyok,és nem tudom hogyan kell beállítani ..választ köszönöm előre is
Szia!
A képen egy 1000 liter/óra névleges teljesítményű szűrővel működő - kissé koszos - üveg lily pipe-ot láthatsz működés közben. A kép lényeg, hogy ilyen teljesítményű szűrő képes örvénylést generálni a pipe-nál ami kiváltja a skimmert. Azaz nem lesz olajos hártya a víz felszínén. A te szűrőd szerintem ehhez nem elég erős ergo mindegy, hogy műanyag vagy üveg( értsd víz alatt van teljesen vagy sem).
Csak az esztétika miatt nem cserélném üvegre, ha az áramlás elégséges. Az örvény létrejöttéhez teljesen víz alatt kell lennie a pipe-nak.
 

Attachments

  • 20200416_114412.jpg
    20200416_114412.jpg
    149.5 KB · Megtekintések: 27
sziasztok..

az lenne a kérdésem ,hogy újraindítottam egy akváriumot ,mely nagyobb lett 112 literes ,és hozzá lett egy atman600as melyhez adtak gyárilag műanyag lilly pipeot..ezt szeretném kicserélni üvegre ,ha szerintetek érdemes..az üveg pipe így lejjeb ér az akvarium víszintjénél..azaz ellepi..bocsánat hogy ennyi kérdés ,de kezdő vagyok,és nem tudom hogyan kell beállítani ..választ köszönöm előre is
Általában - tapadókoronggal - állítani tudod a lilly mélységét. Ha kilóg a vízből, vagy nagyon közel van a víz színéhez, akkor erőteljesen megnöveli az oxygén (levegő) beoldást. ha mélyebbre merül, és nem borzolja a felszínt, akkor kevésbé. Ugyanakkor - amennyiben CO2 beoldásod is van, akkor viszont megnövelheti a CO2 eltűnését a vízből. Legjobban akkor jársz, ha a @Verhó képén látható 1.5-2.5 cm mélységet tartod.
Szerintem érdemes cserélni üvegre a műanyagot. Nem kicsivel néz ki jobban :)
 
Köszönöm válaszod ..másik kérdés,hogy atman 600as szűrőm van 112 literes akihoz,ez jó vagy vegyek másikat..előtte az 54 literesnéz tetra ex600 volt,de sokat szivárgott
 
köszi a választ..
milyen Szűröt javasolsz?

az 54 litereshez tetra ex600 volt de volt hogy szivárgott..az eheim jó ?vagy JBL
 
Köszönöm válaszod ..másik kérdés,hogy atman 600as szűrőm van 112 literes akihoz,ez jó vagy vegyek másikat..előtte az 54 literesnéz tetra ex600 volt,de sokat szivárgott
Attól függ mit töltesz bele. Hisz nem a vödör mérete a legfőbb paraméter hanem a benne lévő szűrőközeg mennyire porózus. Mennyi baktérium tud megtelepedni rajta. Ha jól tudom 2 kosár van benne 1-1 L azaz 2L valami fér bele.

Ha ebből a legjobb minőséget töltöd azaz Matrixot akkor számolhatsz 3-5%-os mérettel. Akva vízének 5%-a legyen a szűrőközeg. Jobb ha nagyobb, többet bakizhatsz.

Tehát olyan 40-75L-ig jó ez a szűrő. (ha tényleg 2L-t lehet belepakolni).
Ha rosszabb minőségű pl műanyag gyűrűket szivacsot teszel bele akkor 30-50L

EHEIM és OASE a két legjobb minőség, szűrők tekintetében.

Ha nem elég a szűrésed sok Ammónia és NO2 fog felhalmozódni. Jön a szakálalga.
 
szép estét..ma megrendeltem egy OASE Biomaster 350 szűrőt..kérdésem az lenne,hogy aqua nova üveg szívó és befolyócső közül a 12/16 vagy a 16/22 csatlakozási lehetőségűt vegyem meg..köszönöm segítségeteket
 
szép estét..ma megrendeltem egy OASE Biomaster 350 szűrőt..kérdésem az lenne,hogy aqua nova üveg szívó és befolyócső közül a 12/16 vagy a 16/22 csatlakozási lehetőségűt vegyem meg..köszönöm segítségeteket
Gyártod a hozzászólásokat? :) (hajrá és várjuk a fotókat ;) , ugyanis az adok-veszeken kívül ehhez kell szintlépés). Amúgy abból gondolom, hogy feketén-fehéren benne van a leírásában!
 
sziasztok..azt szeretném megkérdezni hogy ma megrendeltem egy OASE Biomaster 350 thermo szűrőt..véleményetekre lennék kíváncsi hogy a 12/16 vagy 16/22 tömlőcsatlakozású üvegszívó és befolyó ágat tudom hozzárendelni
 
sziasztok..azt szeretném megkérdezni hogy ma megrendeltem egy OASE Biomaster 350 thermo szűrőt..véleményetekre lennék kíváncsi hogy a 12/16 vagy 16/22 tömlőcsatlakozású üvegszívó és befolyó ágat tudom hozzárendelni

A leírásában ez szerepel:
Tömlőcsatlakozás (átmérő): 17 mm (16/22 mm-es csőméret).
Innen már menni fog...;)
 
nem gyártkm,hanem kérdezek ,mert sajnos nem vagyok profi...bevasaroltam az atman szűrővel ,ami ugye nem forgatja meg eléggé a vizemeg..ezért is kérdezek különféle dolgokkal kapcsolatban ,hogy legyetek a segítségemre
 
nem gyártkm,hanem kérdezek ,mert sajnos nem vagyok profi...bevasaroltam az atman szűrővel ,ami ugye nem forgatja meg eléggé a vizemeg..ezért is kérdezek különféle dolgokkal kapcsolatban ,hogy legyetek a segítségemre
A 16/22, màr @Verhó kolléga meg is írta.
Ha jòl emlékszem, 112 l -t írtàl az akvárium térfogatára. Tedd a ki-és befolyòkat vmelyik rövid oldalra. Előre a kifolyót, hátsó sarokba a beszívót. Kezdetnek jó lesz.
 
Sziasztok,
Kettő illetve három kérdésem, kérésem lenne, hogy véleményezzétek néhány holmimat. Kérlek nezzétek meg a csipeszemet. Valamilyen olcsóbb, de ehhez a hobbihoz gyártott. Talán ista, vagy istar? Szóval azt vettem észre, ha feltöltött akváriumban ültetek vele, akkor miután ledugtam a növényt, beleakad a növénybe és kihúzza azt. És nem csak béna vagyok (bár biztos nem vagyok eléggé gyakorlott), de tényleg beleakad, mikor visszafelé húzom. Mint egy horog. Próbáltam már mozgatni, hátrafelé húzni még a talajban, de kb 10ből 7x beleakad a növény és kihúzza azt A képen nem látszik jól, de a vége kicsit befelé hajlik, mint egy kis kampó.,,
1DE450C7-C8D4-4E52-890F-4C3DDC4FDC73.jpeg
a kérdés pedig, hogy a drágább, jobb minőségű csipeszek is ilyenek? (Mondjuk egy oase, vagy hasonló árkategóriájú (az még valamennyire megfizethető kategória).

illetve szintén ennek a márkának a szűrő anyaga van a szűrőmben.
Ugyan ennek a kis és a nagy mérete,

6A640C86-7E5C-4E94-B08F-EB831EF4D589.jpeg
Plusz biológiaiból van benne, TF gyártmányú, Matrix Trop nevű.
14D4067B-A7CD-4A91-8F1C-2B876DC31951.jpeg
Ezek milyen minőségű szűrőanyagok? Megfelelnek, vagy azért az árukból következtethető a minőségbeli eltérés egy Seachem anyaghoz képest?

(A képek nem sajátok, hanem az Aquafauna weblapjáról vettem kölcsön.)
köszönöm a segítségeteket.
Péter
 
Sziasztok,
Kettő illetve három kérdésem, kérésem lenne, hogy véleményezzétek néhány holmimat. Kérlek nezzétek meg a csipeszemet. Valamilyen olcsóbb, de ehhez a hobbihoz gyártott. Talán ista, vagy istar? Szóval azt vettem észre, ha feltöltött akváriumban ültetek vele, akkor miután ledugtam a növényt, beleakad a növénybe és kihúzza azt. És nem csak béna vagyok (bár biztos nem vagyok eléggé gyakorlott), de tényleg beleakad, mikor visszafelé húzom. Mint egy horog. Próbáltam már mozgatni, hátrafelé húzni még a talajban, de kb 10ből 7x beleakad a növény és kihúzza azt A képen nem látszik jól, de a vége kicsit befelé hajlik, mint egy kis kampó.,,
View attachment 91345
a kérdés pedig, hogy a drágább, jobb minőségű csipeszek is ilyenek? (Mondjuk egy oase, vagy hasonló árkategóriájú (az még valamennyire megfizethető kategória).

illetve szintén ennek a márkának a szűrő anyaga van a szűrőmben.
Ugyan ennek a kis és a nagy mérete,

View attachment 91348
Plusz biológiaiból van benne, TF gyártmányú, Matrix Trop nevű.
View attachment 91349
Ezek milyen minőségű szűrőanyagok? Megfelelnek, vagy azért az árukból következtethető a minőségbeli eltérés egy Seachem anyaghoz képest?

(A képek nem sajátok, hanem az Aquafauna weblapjáról vettem kölcsön.)
köszönöm a segítségeteket.
Péter
Egy papírral, teszteld le a csipesz. Tegyél egy papírt a fagai kőzzé, és szoritsd meg. Ha fogai átvágják a papírt, akkor túl élesek. Normál esetben, csak nyomot kellene hogy hagyom. Csiszoló vászonal, vagy reszelővel, még oldható a probléma. A többi, már csak rajtad múlik. ;)
 
a kérdés pedig, hogy a drágább, jobb minőségű csipeszek is ilyenek? (Mondjuk egy oase, vagy hasonló árkategóriájú (az még valamennyire megfizethető kategória).
Mikor beültetted a növényt, még kihúzás előtt hagyd egy-két pillanatig NYITVA a csipeszt. Esetleg, ugyan csak kihúzás előtt egy NAGYON PICIT mozgasd meg a csipeszt. Ezzel lehetőséget adsz a talaj daraboknak, hogy „körbevegyék” a növényt. Kihúzás, ÓVATOSAN, LASSAN, minél függőlegesebben történjen.

Az általad említett csipeszek nem lesznek lényegében mások. (Tudom, van belőlük.) Hosszas tépelődés után vásároltam ADA csipeszt https://greenaqua.hu/hu/kellekek/ada-egyenes-csipesz-l-27cm.html . Ez viszont érezhetően jobb a nagyon hegyes vége miatt. Viszont, éppen emiatt kevésbé alkalmas vastag szárú növények ültetésére.
 
Back
Oldal tetejére