• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Sziasztok
Új vagyok még a növényes akvarisztikába, és szeretnék egy kis segitséget kérni tőletek?
Esetleg tudna nekem valaki valamilyen véleményt mondani az Ista water plant külső co2 reaktorrol?
Nekem a minősége kevésnek tűnt (olyan könnyen reped műanyag filinge van), ezért nem szereltem be hanem maradt az gyári cuccokból a DoY.
Ha kell igen-igen kedvezményes áron megkaphatod a sosem használt ISTA-t.
 
Ha belegondolunk, nem sok olyan (egy sem) könyv van, ami a nature akvariumokrol, azok epiteseröl, karbantartasrol, es egyeb gyakorlatias tudnivalokrol irnak, plane ugy, hogy magyar a szerzö, es a könyv is magyar nyelvü.
Azt nem mondom, hogy 100.000-es peldanyszamban elkelne, de megis olyan jo lenne latni egy vaskos könyvet, kepekkel gazdagon illusztralva, ahol nemcsak a tudomanyos hatter, hanem az egyeni barkacs ötletek, megoldasok es tapasztalatok is szerepet kapnanak. Szerintem 150-200 oldal lazan összejönne. De szep is lenne...:rolleyes::love: Mindenesetre sok-sok gyönyörü foto mar rendelkezesetekre all.:)
Ahogy így elnézem, akár ezer oldal is összejönne releváns információkból csak innen, az oldalról. A mai világban az internet kvázi átvette a nyomtatott információ szerepét, annak minden előnyével és hátrányával együtt. Előny, hogy korlátlan, folyton frissül és mindenhová magaddal viheted. Hátrány, hogy neked kell szelektálnod, irreleváns, hibás/hiányos info is van dögivel.
 
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy miért nem tisztul z akváriumom vize. (fehér szennyeződések) Egy 800l/h külső és ég, 400 as belső megy benne mind a kettő egy oldalon van! Lehet hogy az a gond hogy a növények mögött van a szívóág?
A válaszokat előre is köszönöm! d594edcff0fedcae595c98a96f3a642f.jpg
 
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy miért nem tisztul z akváriumom vize. (fehér szennyeződések) Egy 800l/h külső és ég, 400 as belső megy benne mind a kettő egy oldalon van! Lehet hogy az a gond hogy a növények mögött van a szívóág?
A válaszokat előre is köszönöm! View attachment 54507
Nem a liter/h a lényeg hanem, hogy lássad a szemeddel, hogy a víz ha lassabban is de teljesen körbemegy. Azon felül milyen ami visszajön.
A szívórész lehet jobb hatást érne el ha elől lenne és láthatóan a vízforgás ahogy söpri az alját, végigmegy a szívóig és azt ott berántja.
 
Persze érdekel ha aktuális még?
Szia.

Ha reply-jal válaszolsz akkor biztosabban észreveszem!

Kiderült hogy ami nekem van az nem az ISTA Water Plant, hanem az ISTA Max Mix.
Ettől függetlenül áll az ajánlatom, ha érdekel akkor keres privátban.
 
szia mindenkinek. van egy gondom. van valami "Echinodorus Red" vagy "Echinodorus Red Devil" szerű növényem a fiatal levelek vörösek az idősebbek zöldebbek, szép növény és az utóbbi időben jó nagyra nőt.
az lenne a kérdésem, hogy ezeket a növényeket, hogyan lehet nyírni, visszavágni, ritkítani vagy valamit elművelni vele amitől kissé szerényebb méreteket fog ölteni, de nem pusztul el.
a leveleit mar sokszor leszedtem ettől tudom, hogy nem lesz baja, de a leveleik kettévágom az mennyire lesz gond.
régen nem volt gond, mert CO2 nélkül nem igazán nőttek, de most már van és nő minden mint a fene.
 
Sziasztok! Új vagyok még. Most szeretnék indítani egy 30l kis nanot. Van egy red Moor fám, három hete ázik és még mindig színezi a vizet. Napi vízcsere az megvan. Mennyi ideig fogja még engedni a színét? Gondolom addig nem lehet az akiba betenni vagy nem lesz gond belőle?
 
Sziasztok! Új vagyok még. Most szeretnék indítani egy 30l kis nanot. Van egy red Moor fám, három hete ázik és még mindig színezi a vizet. Napi vízcsere az megvan. Mennyi ideig fogja még engedni a színét? Gondolom addig nem lehet az akiba betenni vagy nem lesz gond belőle?
Nem színezik sokáig. A rendszeres vízcserékkel szerintem 1-2 hét. Én a legutóbbi berendezésben több kg red moor gyökeret használtam előzetes áztatás nélkül. Nem volt gond.
Ha van egy csomag purigened a szűrőben, az csodákra képes.
 
szia mindenkinek. van egy gondom. van valami "Echinodorus Red" vagy "Echinodorus Red Devil" szerű növényem a fiatal levelek vörösek az idősebbek zöldebbek, szép növény és az utóbbi időben jó nagyra nőt.
az lenne a kérdésem, hogy ezeket a növényeket, hogyan lehet nyírni, visszavágni, ritkítani vagy valamit elművelni vele amitől kissé szerényebb méreteket fog ölteni, de nem pusztul el.
a leveleit mar sokszor leszedtem ettől tudom, hogy nem lesz baja, de a leveleik kettévágom az mennyire lesz gond.
régen nem volt gond, mert CO2 nélkül nem igazán nőttek, de most már van és nő minden mint a fene.
Szerintem a rendszeres tarvágást biztosan nem tolerálja. Lehet 1-2 levelet vágni róla, de ezek a növények akkor szépek, ha igazán nagy helyük van.
Ha túl nagy az akváriumban, inkább kiszedném.
 
Nem színezik sokáig. A rendszeres vízcserékkel szerintem 1-2 hét. Én a legutóbbi berendezésben több kg red moor gyökeret használtam előzetes áztatás nélkül. Nem volt gond.
Ha van egy csomag purigened a szűrőben, az csodákra képes.
Ez jó hír. :)
Igen tervezek beszerezni egy csomag purigent.
 
Szerintem a rendszeres tarvágást biztosan nem tolerálja. Lehet 1-2 levelet vágni róla, de ezek a növények akkor szépek, ha igazán nagy helyük van.
Ha túl nagy az akváriumban, inkább kiszedném.

Szia, hát épp ez a baj. :( kb. 40cm vízmagasságban vannak és kinyúlik a vízből meg egy 5-10cm-t. Most először szép nagy és sajnálom kidobni. Megpróbálom alaposan megritkítani csak pár levelet hagyok. Kíváncsi leszek, hogy fogja bírni. Most fogok neki készítek 1-2 fotót előtte és utána. Később jelentkezek lassúk mire mentem.
 
Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy miért nem tisztul z akváriumom vize. (fehér szennyeződések) Egy 800l/h külső és ég, 400 as belső megy benne mind a kettő egy oldalon van! Lehet hogy az a gond hogy a növények mögött van a szívóág?
A válaszokat előre is köszönöm! View attachment 54507
Kellene egy nagyobb / közelibb kép, mert egyáltalán nem látom a problémát, csak egy szép akváriumot.
 
Most indítottam egy Low tech es 30l halas akváriumot. Az lenne a kérdésem hogy egy 6w-os (8000k) ledlámpa elég hozzá mert a szettben amit küldtek ilyen volt de félek hogy kicsi lesz.
Tudna segíteni ebben valaki?
 
Most indítottam egy Low tech es 30l halas akváriumot. Az lenne a kérdésem hogy egy 6w-os (8000k) ledlámpa elég hozzá mert a szettben amit küldtek ilyen volt de félek hogy kicsi lesz.
Tudna segíteni ebben valaki?
ALACSONY FÉNYIGÉNYŰ NÖVÉNYEK némelyikének tartásához elég lehet, de a low tech is inkább ~10W-tól lehetne teljes a 30 literes akváriumra nézve.
 
Amatőr kérdés jön, szóval ebbe a topikba jól passzol:

Növény táptalajt mekkora _minimum_ vastagsággal érdemes használni? Nem szeretném, ha a bruttó 31 literes akváriumom jelentős részét az tenné ki.
 
Back
Oldal tetejére