• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Sziasztok..

Kb 1,5 hónapja jár az akvárium..
37,5 literes,tetra ex600 plus,Co nagynyomású diffúzorral,
Táp oldat 3 naponta 2 pumpa tf planter,naponta 2 pumpa tf makró

A probléma ,hogy lassan nőnek,azaz nem a technikának megfelelő ütemben..
 
jelenleg a szettben található led 11w...megrendeltem ugyanezt a fénycsőt,így 2x 11watt lesz
 
Sziasztok!

Még új vagyok itt a fórumon, és a növényes akvarisztikában is teljesen kezdő. A napokban készülök elindítani első növényes jellegű akváriumomat és lenne egy-két kérdésem.

Előbb pár adat a rendelkezésre álló technikáról:
Akvárium: GA Opti 64 liter
Szűrés: Eheim 2424 gyári töltet
Világítás: Twinstar 600E 33W 2400lm
Aljzat: Amazonia, alatta Dennerle 9in1 táptalaj
Dekoráció: Gondosan előkészített szőlőtőke, és némi dragonkő
Tápok: GA makro-mikro, és Seachem fluorish excel
A vizem egyenlőre kezelt csapvíz lenne, későbbiekben tervezem egy RO szűrő beszerzését.

Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen növényeket tudnátok ajánlani amik méretükben mennek egy ekkora akvához, és a jelen technikával sikeresen tarthatók?

A másik pedig, hogy indításnál az első hetekben milyen mennyiségben kéne adagolnom a napi tápokat és a carbot?
Az első héten kétnaponta tervezek 50%-os vizcseréket, következő héten 3 naponta, és így fokozatosan állnék be a heti 50%-ra. Ez így rendben lenne?

Köszönöm előre is! :)
 
Az egyik kérdésem az lenne, hogy milyen növényeket tudnátok ajánlani amik méretükben mennek egy ekkora akvához, és a jelen technikával sikeresen tarthatók?
A növények adatlapján megadott méretek maximális méretek. Ha ebbe bele akarsz férni, akkor azok alapján válassz, de egyébként a legtöbb növény (aminek nem alapból a levele pl 10 cm) nyírással tartható kordában. Így mondhatni a méret nem szempont, legfeljebb akkor, ha konkrét elképzelésed van (de akkor meg nyilván nem itt kérdeznél :) ).
Viszont a CO2 hiánya és a közepes mennyiségű fény miatt a LOW TECH növények között keresgélj szerintem. Nem kizárt, hogy ezeken kívül is van, amit tudsz majd tartani, de itt azért esélyesebb a sikerélmény.

A másik pedig, hogy indításnál az első hetekben milyen mennyiségben kéne adagolnom a napi tápokat és a carbot?
Az első héten kétnaponta tervezek 50%-os vizcseréket, következő héten 3 naponta, és így fokozatosan állnék be a heti 50%-ra. Ez így rendben lenne?
Rendben, igen. Adagolj a tápokhoz mellékelt útmutató szerint, az meg pontosan le van írva. Elvileg a low-tech adagolás is mellékelve van, ha jól emlékszem kb a normál adagolás fele. A low tech miatt a vízcseréket sem kell ennyire szigorúan venni, de ha nem érzed terhesnek, akkor azért tartsd csak be :)
 
Köszönöm Jopet, akkor ezek szerint fogok cselekedni!

Lenne még egy kérdésem, hogy ilyen fényerővel hány órát kellene világítanom?
 
Köszönöm Jopet, akkor ezek szerint fogok cselekedni!

Lenne még egy kérdésem, hogy ilyen fényerővel hány órát kellene világítanom?
Fényerőnek nincs köze a világítás idejéhez. Az elején 6,5-et, majd ha már látod 1 hónap múlva, hogy te tök ügyes vagy és neked nincs algád akkor emeld 7-re majd 7,5-re.
 
Azért ez így ebben a formában nem teljesen igaz. :) Sőt. :)
Mindent mindig a környezetében kell értelmezni. :D Igen alapból hülyeség (lehet) amit írtam. Inkább úgy kellett volna, hogy a fényerő magában nem az ami meghatározza meddig világíts.

Alacsony fény esetében sokkal bátrabban játszhatsz az idővel mint magas fénynél. Akár 12 órát is ketyeghet ha mindent jól alátettél ami kell neki. De egy idő után már az algákat táplálod csak.
Teljesen igazad lenne akkor ha lenne CO2, de mivel nincs a fotoszintézis nem fog működni és csak az algák nőnek.
Ha hivatalos akarok lenni akkor Sebhelyes esetében:

64 L az 16,9 gallon.
33W/16,9G = 1,95 wpg

Ezt az arányszámot tedd be a lenti listába.


2,0 wpg 12 óra
2,2 wpg 11 óra
2,4 wpg 10 óra
2,7 wpg 9 óra
3,0 wpg 8 óra
3,4 wpg 7 óra
4,0 wpg vagy több 6 óra

Ebből az jönne ki, hogy 12 óra. De ez csak akkor értelmezhető ha a fotoszintézis végig tud működni. Ha nem akkor leáll és az algáknak világítasz. Én arra tippelnék, hogy a pár óra alatt el tud ketyegni a co2 ami a vízben van tehát én nem világítanék 12 óráig.
Forrás: http://www.nigro.hu/2010/05/11/lojuk-be-a-fenyt/

Kezdő akvaristának szerintem egyik legjobb tanács amit lehet adni, hogy kezdje kevés fénnyel majd havonta növelje fél órával.
 
Utoljára módosított:
Köszönöm a válaszokat!:)

Akkor megpróbálkozom kezdetben a 6-6,5 óra világítással amit majd szép fokozatosan emelek, bízva
abban, hogy alga úr nem indít hatalmas támadásokat ellenem:D
 
Sziasztok! Nem vagyok új de kérdésem van! Beindítottam egy 10l garit akváriumot 2 hete és nem jelentkezett az alga bumm
A szűrőben szat crystal clear plant plusz nitrát semlegesítő gyanta de nem annyira erős hogy a növényektől. 4 óráról elmeltem fel a világítást 10 órára, a szűrőben még van plusz szivacs és járatott biológia sz anyag. A tápozás napi 0,5m Macro és 5 csepp carbo a garik már benne vannak múlthét péntek óta 6 ból 3 elvesztettem de a növények szépen fejlődnek a párolást RO vízzel töltöm föl héti 2* 30% cserélek. Valamit rosszul csinálok?
A világítást 13w kompakt fénycsöves, és 0,25 foszfátot adok minden vízcsere után.
be1fa5599fe12ebb1b6b633902759a71.jpg
 
Sziasztok! Nem vagyok új de kérdésem van! Beindítottam egy 10l garit akváriumot 2 hete és nem jelentkezett az alga bumm
A szűrőben szat crystal clear plant plusz nitrát semlegesítő gyanta de nem annyira erős hogy a növényektől. 4 óráról elmeltem fel a világítást 10 órára, a szűrőben még van plusz szivacs és járatott biológia sz anyag. A tápozás napi 0,5m Macro és 5 csepp carbo a garik már benne vannak múlthét péntek óta 6 ból 3 elvesztettem de a növények szépen fejlődnek a párolást RO vízzel töltöm föl héti 2* 30% cserélek. Valamit rosszul csinálok?
A világítást 13w kompakt fénycsöves, és 0,25 foszfátot adok minden vízcsere után.
View attachment 53827
Víz tiszta az üveg kívülről vízköves egy kicsit.
 
Sziasztok! Nem vagyok új de kérdésem van! Beindítottam egy 10l garit akváriumot 2 hete és nem jelentkezett az alga bumm
A szűrőben szat crystal clear plant plusz nitrát semlegesítő gyanta de nem annyira erős hogy a növényektől. 4 óráról elmeltem fel a világítást 10 órára, a szűrőben még van plusz szivacs és járatott biológia sz anyag. A tápozás napi 0,5m Macro és 5 csepp carbo a garik már benne vannak múlthét péntek óta 6 ból 3 elvesztettem de a növények szépen fejlődnek a párolást RO vízzel töltöm föl héti 2* 30% cserélek. Valamit rosszul csinálok?
A világítást 13w kompakt fénycsöves, és 0,25 foszfátot adok minden vízcsere után.
View attachment 53827
Szerintem bontsd le és kezd elölről. Alga Bummnak lennie kell, így nem mehet tovább. :D :D

Viccet félretéve alga bumm nem kereken a második héttől megy hanem az akvárium beérésekor és akkor is csak akkor ha normális a szűrő ás tisztogatók aránya. Amennyiben túl van tervezve azaz nagyobb a szűrés mint kellene jelentősen valamint feleslegesen sok Amano, Oto, Süncsiga akármi van akkor előbb felzabálják mint látnád. Valamint algabummot elősegíti ha zselés vagyis emers-es növényeket telepítesz. Míg a levelek átalakulnak az kedvez a Diatom algának.
Valamint 2 hét ha rendes fénnyel tolod. Ha 4 órával az nem is számít. Szóval szerintem 3. 4. héten fog jönni ha jön egyáltalán.

Nekem a nanomban 3. héten jött egy kis Diatom és el is tűnt a 4.-re.
A 288L-t Ápr. 4-én indítottam útjára, de még semmi alga nincs. Túl vagyok a második héten. Tutui várható 1 héten belül mert tisztogatók nincsenek.
 
Sziasztok
Új vagyok még a növényes akvarisztikába, és szeretnék egy kis segitséget kérni tőletek?
Esetleg tudna nekem valaki valamilyen véleményt mondani az Ista water plant külső co2 reaktorrol?
 
Sziasztok
Új vagyok még a növényes akvarisztikába, és szeretnék egy kis segitséget kérni tőletek?
Esetleg tudna nekem valaki valamilyen véleményt mondani az Ista water plant külső co2 reaktorrol?
Nálam egy Sera 500 pöfög 140L alatt, 2 bubi/s elég a lime DC-hez. Nagyon takarékos, 100% a beoldás még úgy is, hogy január óta eléggé elkoszolódott és nem forognak a kerekei.Az Ista is kb. ekkora.
 
Back
Oldal tetejére