• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új termékek napokon belül a shopban

Nigro said:
... hozzánk is betérnek olyanok, akik nem szeretnék a biológiai egyensúly kérdéskörét magas szinten elsajátítani. (próbáltam óvatosan fogalmazni) :)

:D
 
a válasz kipipálva, elfogadva, megértve! Kíváncsian várom a teszteket, különösen a növényekre kifejtett hatást!
 
Mai napon beérkezett egy csomó dolog. CO2 reduktorok, mágnesszelepek. Easy Life cuccok, FFM, Profito, Easy Carbo, és az új AlgExit is.
Jött JBL talaj így most megint van minden kiszerelésben Manado is. Jöttek Tetratec EX 700-as szűrők.
A héten várjuk a Shirakura talajokat is.

:angel: :thumbup:

Múlt héten bejött egy csomó dekor, most rendesen fel vagyunk szerelkezve kövekkel, fákkal is.

Az akváriumaink álomszépek, mit mondhatnék még....ha erre jársz kukkants be. ;) :thumbup:

:angel:
 
bitumen said:
Vá-vááá-várjatok: nem arról volt szó, hogy nem használunk algaölőket (kivéve amano garnéla, oto, phyton és carbo mellékhatásként)? Miben más ez a termék, mint a "többi" kémiai algaölő? :crazy:

A természetes módszerek után menve, a héten bedobtunk 100 amanot a HC iwagumiba, mert elvitték a garnikat belőle múlt héten. Még mindig az egyik legjobb fegyver. Ahogyan Balázs 240-es akiját is iszonyat kipucolták a garnélák, hogy múlt héten kibővítettük a csapatot. A csigák ellen is inkább egy természetes módszert választottunk a Helena csiguszokkal. Vagy épp a Neritina csiguszok a dekorok rendben tartására.

Küzdő típusok vagyunk, ez a módszer is működik, de lehet nem mindenki akar 1-2 hónapot várni a pozitív eredményekre. Az 1-2 hónap persze csak akkor igaz, ha közben folyamatosan dolgozol az okok megszüntetésén.

A carbot is részben alga ellen adagoljuk. A phyton git-et is. A Seachem Purigen és az aktív szén is alga ellen van használva részben.

Az Easy Life AlgExit is csak egy szer, mint a többi algaölő, igaz egy olyan gyártótól, akinek jó tapasztalatok vannak a termékeivel kapcsolatban és remekül használhatók növényes akikhoz.

Nálunk is van 1-2 akvárium, amin ki lehet próbálni, meglátjuk hogyan használható.

Puding próbája.... Mindenesetre ha olyan jó, mint a többi Easy Life termék, akkor nem lesz ok a panaszra.
 
Befutott pár termék a boltba. Shirakura talajokból feltöltöttük magunkat. Most van rendesen 8 és 4 kg-os talaj is. Jöttek Shirakura ásványi kövek és porok. Hirose aljzat.

Jött 3 féle talajszűrő is garnélás akváriumokhoz! Amihez csak légpumpát kell csatolni és működik remekül szinte az összes agyagos talajunkkal kivéve a Manado. A Manado túl aprószemű hozzá.

Holnap érkezik Tropica szállítmány is. Jön megint egy rakat növény.

A Marsilea Hirsuta, Lilaeopsis Brasilienis, Hemianthus Cuba, Pogostemon Helferi, Echinodorus Tenellus 25% kedvezménnyel vásárolható meg boltunkban, amíg a készlet tart!
 
Ismét bővítettük kicsit Easy Life kínálatunkat.

Voogle 500 ml
http://www.easylife.nl/english/freshwat ... oogle.html
Ő egy mindenes elsősegély halak számára. Immun erősítő.


Érdeklődnék, hogy teszteltétek-e az Easy Life Catappa-X termékét? Nagyjából azt a célt szolgálja, mint a Voogle. Csak ez nagyon durván színezi a vizet. Legalábbis az ajánlott mennyiség töredéke azonnal dél-amerikai biotóp hangulatot teremt az akváriumban. Azután érdeklődöm, hogy a Catappa-X is ilyen-e?
 
Érdeklődnék, hogy teszteltétek-e az Easy Life Catappa-X termékét? Nagyjából azt a célt szolgálja, mint a Voogle. Csak ez nagyon durván színezi a vizet. Legalábbis az ajánlott mennyiség töredéke azonnal dél-amerikai biotóp hangulatot teremt az akváriumban. Azután érdeklődöm, hogy a Catappa-X is ilyen-e?

Van valami hírek a Catappa-X-ről?
(A voogle-ről írod, hogy nagyon színezi a vizet?)
 
A Voogle érdekes egyébként. Amikor berakod nagyon durván befesti a vizet. De aztán pár nap és eltűnik az erős színe. Ha ki akarod próbálni és budapesti vagy szívesen adok belőle. Néha szoktam használni megelőzési céllal.
 
A Voogle érdekes egyébként. Amikor berakod nagyon durván befesti a vizet. De aztán pár nap és eltűnik az erős színe. Ha ki akarod próbálni és budapesti vagy szívesen adok belőle. Néha szoktam használni megelőzési céllal.
Köszi Dezső!
Jelenleg égertobozt rakok a vízbe. Az égertoboz kissé színezi ugyan a vizet, de még pont jól néz ki, mert megmarad a víz tisztasága, átlátszósága, csillogása, de nem abban a steril vodka jellegben, mint amilyen pl. a purigennel lesz. Azt vettem észre, hogy az égertoboz adagolással a halak szebbek és jobban érzik magukat. (színesebbek, élénkebbek).
Érdekel minden olyan plusz dolog, amivel hasonló dolgokat lehet elérni, legyen az égertoboz, catappa levél, tőzeg, vagy valami folyadék formában beönthető szmötty.
Ezért érdeklődtem, hogy milyen a Voogle vagy a Catappa-X. Lehet kellene ennek a témának nyitni egy topicot ha még nincs. @inadsz : Dani megnézéd, hogy van-e hasonló topic, ha nincs "nyitol" egyet lécci?!
 
Nincs neki topik. Nem vagyok inadsz, de meglepődnék, ha ő találna külön Voogle vagy Catappa-X topikot. A Víz tulajdonságok témakörben lehetne nyitni neki valamit. Nem tudom, hogy erre a két termékre kellene fókuszálni, vagy valami jó gyűjtőnevet kitalálni az egésznek, ami valahogy lefedi "a víz biotóp minőségét elősegítő" lehetőségeket. Mert végülis erről van szó.
 
Nincs neki topik. Nem vagyok inadsz, de meglepődnék, ha ő találna külön Voogle vagy Catappa-X topikot. A Víz tulajdonságok témakörben lehetne nyitni neki valamit. Nem tudom, hogy erre a két termékre kellene fókuszálni, vagy valami jó gyűjtőnevet kitalálni az egésznek, ami valahogy lefedi "a víz biotóp minőségét elősegítő" lehetőségeket. Mert végülis erről van szó.
Van Mandulalevél, égertoboz topic: Mandulalevél, égertoboz | Magyar Akvakertész Fórum
Ennek a nevét lehetne kiegészíteni +tőzeg .....biotóp -ra
 
Ti is nyithattok topikot nyugodtan :) Az atnevezes pedig holnap meglesz.
 
Kíváncsi vagyok én is, mert a csomagolása a Catappa-X-nek pont ugyan olyan, mint a Voogle-nek. Ez a fekete műanyag, azt sejteti előre, hogy hasonlóan sötét színű anyagról lehet szó, ami feltehetőleg színezi is a vizet. A Voogle pár nap alatt elveszíti a színét az akváriumban. A beöntés után nagyon látványosan színez és kb. 3 nap múlva már semmi sem látszik ebből. Arra lennék kíváncsi, hogy a Catappa-X hogyan viselkedik akváriumi környezetben.
 
Sziasztok! A workshopon elhangzott, hogy egy újfajta fa került a kínálatba, lehet erről többet megtudni?

Köszi
 
Back
Oldal tetejére