• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új Sera CO2 termékek

Sokat gondolkodtam, hogy írjak-e a ma is eltörtem valamit topicba!?
Mivel már eltört a diffim így, a helyette vásárolt sera akril diffiről írnék néhány sort!
Design:
nem üveg ez tény!
...de aki nem tudja annak kell pár perc nézelődés, hogy rákérdezzen-e!
Ez műanyag???
Tény nagyon jó üveg hatása van!
Mint tudjuk az anyaga akril így nem fog idővel elszíneződni!
Kerámia, bubik:
Első nekifutásra olyan volt mint egy hagyományos levegő porlasztó de rájöttem nem a cuccal van a baj hanem a felhasználóval!
:D
Ugyanis nem töltöttem fel vízzel és nem húztam rá kellőképpen a kerámiát tartó kupakot!
:D
Ahogy ezt a kis hiányosságot pótoltam, a már megszokott módon porlasztott CO2 bubikat láttam!
;)
Az akril állítólag érzékeny a savakra? Gondolom ezért nem véletlen a szétszedhető kialakítás sem!?
Mindenesetre így tökéletesen kilehet takarítani kívül-belül!
Pár órás tapasztalatom a cuccal röviden ennyi!
 
Műanyagot, gumit nem véletlenül mondják, hogy tisztítás előtt le kell venni. Gondolom ezért is van így megcsinálva.

Én is néztem ezt a difit amikor itt volt nálam szép tiszta tényleg mint az üveg. Ha a jövőben kijönnek üvegekhez hasonlatos letisztult megoldással elfogadható áron azt mindenképp értékelném. De addig is nem egy drága termék ez a Sera sem, megér egy próbát. :thumbup:
 
Mára teljesen beállt és szépen teszi a dolgát.
Mivel eddig csak "olcsó" diffieim voltak így nem sok összehasonlítási alapom van!
:(
Mindenesetre a "törhetetlensége" mellett a benne lévő kerámia nem semmi!
A teljes felületén ködöl és nem csak a széleken mint az előzőm!
Ha félig belenyomjuk a talajba, így még éppen esztétikusnak is mondható!
De persze a lényeg a porlasztás és szerintem ezt nagyon jól csinálja!
 
Rendelt már tőletek valaki Sera Active Reactor 500-ast vagy 1000-rest? Esetleg ti néztétek/próbáltátok?
Érdekelne hogy mik a tapasztalatok vele. Egy ismerősnek van 500-as, ő elégedett vele és azt mondja nem fogja a szűrőt, bár sajna távol lakik, igy nem tudom megnézni működés közben.

A választ előre is köszi!

Üdv: Levi
 
Levi85 said:
Rendelt már tőletek valaki Sera Active Reactor 500-ast vagy 1000-rest? Esetleg ti néztétek/próbáltátok?
Érdekelne hogy mik a tapasztalatok vele. Egy ismerősnek van 500-as, ő elégedett vele és azt mondja nem fogja a szűrőt, bár sajna távol lakik, igy nem tudom megnézni működés közben.

A választ előre is köszi!

Üdv: Levi

Mi még nem próbáltuk, de párat már elvittek belőle. Sajnos visszajelzésünk nincs még. Lehet ez jót jelent? ;)
 
Sziasztok!
A múlt héten működésbe helyeztem egy sera 1000-es reactort a 227 literes aksimhoz!
Nagyon meggyőzött. Tényleg 100 % -ig beoldja a co2-t.Mindenesetre erős szűrő kell hozzá.
Elsőre egy 1300 l/h sera szűrőre kötöttem. Gyengébb szűrőhöz már nem ajánlanám!
Most egy 1800l/h szűrőre csatlakoztatva ,,forralja "a vizet :thumbup:
Egyszerű és kényelmes a használata.Jó megoldás hogy tapadókoronggal rögzíteni lehet az akvárium falára is.
 
Back
Oldal tetejére