• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új Sera CO2 termékek

viktorlantos

Alapító
Admin
Bekerült a kínálatba az Interzoon is újdonságnak számító SERA CO2 új terméksorozata:
http://www.greenaqua.hu/gyartok/sera.html

Azoknak akik sűrűn törik az üvegeket talán jól jöhet az akril megoldás a difire és a buborékszámlálóra.
A külső reaktor pedig egy elérhető árú megoldás CO2 beoldásra kis akváriumok esetén is.

A leírásokat még kalapáljuk, de a termékek már rendelhetőek.

Egyenlőre csak néhány darab érkezett minden termékből, aki kinézte bármelyiket, érdemes lecsapni rá.

Kellemes böngészést.

:angel:
 
viktorlantos said:
Bekerült a kínálatba az Interzoon is újdonságnak számító SERA CO2 új terméksorozata:
http://www.greenaqua.hu/gyartok/sera.html

Azoknak akik sűrűn törik az üvegeket talán jól jöhet az akril megoldás a difire és a buborékszámlálóra.
A külső reaktor pedig egy elérhető árú megoldás CO2 beoldásra kis akváriumok esetén is.

A leírásokat még kalapáljuk, de a termékek már rendelhetőek.

Egyenlőre csak néhány darab érkezett minden termékből, aki kinézte bármelyiket, érdemes lecsapni rá.

Kellemes böngészést.

:angel:

Hmm ez a 2 Sera külső reaktor az ára miatt érdekes nem lenne kedvetek tesztelni őket ??? :angel:

Mert neten még a hivatalos oldalon is hiányosak az adatok róla pl mekkora szürő csövezés megy rá s vajh elég-e az 500 as a beoldáshoz ? picit kicsinek tűnik :) AM1000 hez képest / a sera -ról egyébként se sok jót hallani /

Köszi
Scooby
 
Érdekes ez a cucc, de sajnos még én sem találtam túl sok tesztet vagy leírást róla. Pedig én is kíváncsi lennék.
 
A termék még újdonságnak számít. Az Interzoon debütált a Sera vele. Talán ők voltak az egyetlen gyártó, akik hamarabb kereskedelmi forgalomba hozták, mint ahogy bemutatták volna.
Hétvégén nézegettem, érdekes darabok. Kipróbálni még nem tudtuk 1-1 darabot kaptunk belőle, de a kialakítás más mint egy AM reaktornál. Itt nincs töltet emiatt úgy viselkedik mint egy óriási külső difi. Csak gondolom jobban töri a bubikat.

Esetleg nézzétek meg ezt: http://www.sera.de/fileadmin/gbi/08057_ ... 11_INT.pdf
Van benne magyar leírás is.

Az akril cumóik is jók, végre felismerték, hogy a ronda műanyagot nem szeretjük betenni az akváriumba. És az ára sem vészes. :thumbup:
 
viktorlantos said:
A termék még újdonságnak számít. Az Interzoon debütált a Sera vele. Talán ők voltak az egyetlen gyártó, akik hamarabb kereskedelmi forgalomba hozták, mint ahogy bemutatták volna.
Hétvégén nézegettem, érdekes darabok. Kipróbálni még nem tudtuk 1-1 darabot kaptunk belőle, de a kialakítás más mint egy AM reaktornál. Itt nincs töltet emiatt úgy viselkedik mint egy óriási külső difi. Csak gondolom jobban töri a bubikat.

Esetleg nézzétek meg ezt: http://www.sera.de/fileadmin/gbi/08057_ ... 11_INT.pdf
Van benne magyar leírás is.

Az akril cumóik is jók, végre felismerték, hogy a ronda műanyagot nem szeretjük betenni az akváriumba. És az ára sem vészes. :thumbup:

Ezt én is megtaláltam ebben van is egy halvány utalás 16mm es csövezésre, de konkrétan sehol nincs leírva, hogy 12/16 os csövezésű szűrő megy rá vagy 16/22 es bár én utóbbira tippelnék, ha muszáj lenne. Azért nagyon jó lenne ha valaki kipróbálná, hogy mennyire használható egyáltalán mert az 500as ára nagyon meggyöző, de nem merek kockáztatni :) :twisted: annyi rosszat hallottam eddig sera cuccokról :( :thumbdown:

Scooby
 
Nem mondanám valami nagy újításnak.
Inkább lopásnak.
http://www.aquatic-nature.be/2eng_tornado.html

Kb 3 éve használom.
És pontosan olyan mint egy külső difi.

viktorlantos said:
A termék még újdonságnak számít. Az Interzoon debütált a Sera vele. Talán ők voltak az egyetlen gyártó, akik hamarabb kereskedelmi forgalomba hozták, mint ahogy bemutatták volna.
Hétvégén nézegettem, érdekes darabok. Kipróbálni még nem tudtuk 1-1 darabot kaptunk belőle, de a kialakítás más mint egy AM reaktornál. Itt nincs töltet emiatt úgy viselkedik mint egy óriási külső difi. Csak gondolom jobban töri a bubikat.

Esetleg nézzétek meg ezt: http://www.sera.de/fileadmin/gbi/08057_ ... 11_INT.pdf
Van benne magyar leírás is.

Az akril cumóik is jók, végre felismerték, hogy a ronda műanyagot nem szeretjük betenni az akváriumba. És az ára sem vészes. :thumbup:
 
Sziasztok!Nekem ugyan így néz ki a tornádó nevezetű kínai cucc,és nagyjából ennyiért is vettem,amennyibe ez a Sera került!Nem mondom,hogy keveset teszteltem,de megmondom őszintén már nem vennék ilyet!
A legjobb beoldást úgy értem el,hogy belevezettem egy porlasztókövet az aljára,és teleraktam szivaccsal,mert különben enélkül ekkora nyomásnál szinte oldatlanul jut be a Co2 az akiba,és ugyanúgy tele lesz a víz látható Co-val,mintha diffúzoron keresztül oldanánk be!A propellerek,amik elvileg széttörik a Co-t,így nagyon hangosak,szinte olyan mintha egész nap menne egy levegőztető!Ha viszont porlasztot vezetsz bele,a propellereket már nem tudod használni,mert nem fér el benne a Co2 cső!
Én azt mondom inkább,tegyetek még hozzá 8000ft-ot,és így majd nem kell 2*vennetek reaktort,ahogy nekem is!
Ha valakit esetleg konkrétabban érdekel,kérdezzetek róla nyugodtan! :!:
 
Üdv!
Engem igazából az érdekelne, hogy mennyire tartjátok hatékonynak, hogy mind a 2 csőcsatlakozás felül van? Mármint, hogy a reaktoron belül van plusz egy cső, amin alulról áramlik vissza a víz fölfele. Új reaktort akarok csinálni, és úgy gondoltam, hogy ilyenre csinálnám. Szerintetek?
 
DomeSL said:
Nem mondanám valami nagy újításnak.
Inkább lopásnak.
http://www.aquatic-nature.be/2eng_tornado.html

Kb 3 éve használom.
És pontosan olyan mint egy külső difi.

Köszi így már érthető a Sera mérnökök hihetetlen újítása ...

neked voltak gondok a porlasztással ?

Sgábor said:
A legjobb beoldást úgy értem el,hogy belevezettem egy porlasztókövet az aljára,és teleraktam szivaccsal,mert különben enélkül ekkora nyomásnál szinte oldatlanul jut be a Co2 az akiba,és ugyanúgy tele lesz a víz látható Co-val,mintha diffúzoron keresztül oldanánk be!

Jah és az alap kérdés melyik csövezés passzol rá ? 16/22 v 12/16 ?

Köszi
Scooby
 
A porlasztással egyáltalán nem volt gondom. Ugyanis kiválóan porlaszt. :D
A gond csak az, hogy ez egy reaktor kéne legyen és nem porlasztó.
Ezt pont olyan mint egy külső diffi. A víz valóban tele van millió apró bubival. A beoldás semmivel nem jobb mint egy diffuzornál. Csak nem az akván belül van.
Ja és évente kell tisztítani. Ennyivel jobb.
De egy reaktornál sokkal rosszabb.

Az enyémre mindkét csövezés passzol mert adnak hozzá egy 2cm hosszú átalakítót.

scooby said:
DomeSL said:
Nem mondanám valami nagy újításnak.
Inkább lopásnak.
http://www.aquatic-nature.be/2eng_tornado.html

Kb 3 éve használom.
És pontosan olyan mint egy külső difi.

Köszi így már érthető a Sera mérnökök hihetetlen újítása ...

neked voltak gondok a porlasztással ?

Sgábor said:
A legjobb beoldást úgy értem el,hogy belevezettem egy porlasztókövet az aljára,és teleraktam szivaccsal,mert különben enélkül ekkora nyomásnál szinte oldatlanul jut be a Co2 az akiba,és ugyanúgy tele lesz a víz látható Co-val,mintha diffúzoron keresztül oldanánk be!

Jah és az alap kérdés melyik csövezés passzol rá ? 16/22 v 12/16 ?

Köszi
Scooby
 
Hát... mit is mondjak.
Kb. 2 hete építettem be az első darabot tesztelésre az itthoni aksira.
Nekem nagyon tetszik.
Izlések és pofonok :D
 
DomeSL said:
A porlasztással egyáltalán nem volt gondom. Ugyanis kiválóan porlaszt. :D
A gond csak az, hogy ez egy reaktor kéne legyen és nem porlasztó.
Ezt pont olyan mint egy külső diffi. A víz valóban tele van millió apró bubival. A beoldás semmivel nem jobb mint egy diffuzornál. Csak nem az akván belül van.
Ja és évente kell tisztítani. Ennyivel jobb.
De egy reaktornál sokkal rosszabb.

Az enyémre mindkét csövezés passzol mert adnak hozzá egy 2cm hosszú átalakítót.

Köszi :) Ezek szerint spórolok tovább AM1000-re

Vgábor said:
Hát... mit is mondjak.
Kb. 2 hete építettem be az első darabot tesztelésre az itthoni aksira.
Nekem nagyon tetszik.
Izlések és pofonok :D

Hát igen fotód nincs arról az aksiról ? kiváncsi lennék :)

Scooby
 
Higgyétek el,a másikat(AM1000)tényleg csak egyszer kell megvenni!!!!Ha tényleg Reaktort!!akarsz használni a beoldáshoz,akkor azt is kell venni,mert ez a másik inkább csak egy dísz,amiben csodásan(és hangosan)pörög a víz a Co2-vel! :crazy:
 
Mielőtt nagyon lehúznánk a terméket:
Sokkal jobb mint egy diffuzor. És diffúzort sokan használnak, sok szép akváriumhoz.
Úgyhogy használható.
Csak nem reaktor. Ennyi.

Sgábor said:
Higgyétek el,a másikat(AM1000)tényleg csak egyszer kell megvenni!!!!Ha tényleg Reaktort!!akarsz használni a beoldáshoz,akkor azt is kell venni,mert ez a másik inkább csak egy dísz,amiben csodásan(és hangosan)pörög a víz a Co2-vel! :crazy:
 
scooby said:
Jah és az alap kérdés melyik csövezés passzol rá ? 16/22 v 12/16 ?
Sztem a sera használati utasítása világosan fogalmaz:
a 39. oldalon a tartozékok felsorolásánál azt írja, hogy a tömlő 16 mm belső átmérőjű, ez pedig a 16/22-es csőre utal.
Egyébként nem biztos, hogy ugyanúgy fog viselkedni, mint a AN vagy a kínai Tornado reaktorok, ki kell próbálni. A bubikat akkor is kinyomhatja az akváriumba, ha túl erős a pumpa. Ezért használnak néhány reaktornál bypass megoldást. De konkrét tapasztalatokra és/vagy fotókra én is kíváncsi lennék.
 
Az szinte biztos hogy 16/22-es mert Sera Bioactive 400-as külső szűrővel ajánlják használni (mivel mással?! :) ) és annak 16/22-es csövei vannak.
 
DomeSL said:
Mielőtt nagyon lehúznánk a terméket:
Sokkal jobb mint egy diffuzor. És diffúzort sokan használnak, sok szép akváriumhoz.
Úgyhogy használható.
Csak nem reaktor. Ennyi.

Sgábor said:
Higgyétek el,a másikat(AM1000)tényleg csak egyszer kell megvenni!!!!Ha tényleg Reaktort!!akarsz használni a beoldáshoz,akkor azt is kell venni,mert ez a másik inkább csak egy dísz,amiben csodásan(és hangosan)pörög a víz a Co2-vel! :crazy:

Köszi mindenkinek akkor inkább marad a reduktor diffúzor , ha buborék akkor már inkább egy szép üveg cuccból jöjjön :)

oRphEus said:
Sztem a sera használati utasítása világosan fogalmaz:

Nekem nem volt elég szájbarágós :)

Köszi
Scooby
 
Back
Oldal tetejére