• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új magyar szűrőanyag fejlesztése

Woctrax

Kertész szaki
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Sziasztok!
Jelentem, hogy a halálhírem és az eltűnésem miatt nem kell aggódni!

Nagy munkában vagyok, aminek lassan kézzel fogható eredménye van.

Ezért kérem, hogy aki küldött nekem szűrőanyagot, kérem jelezzen mert küldenék neki az új, magyar szűrőanyagból mintát. ;)

A próbagyártásom pár héten belül elindul, az önkéntes tesztelők jelentkezését korlátozott számban várom privátban.

Természeten a GA csapatára, mint társra - ha ők is szeretnék - és jó az anyag mindenképp szívesen számítok!!!

Köszönöm mindenkinek a mintákat és a segítséget. :)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Nah, végre ... életjel... :D
Természetesen, mi készen állunk ;)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Eddig olyan 10 liter van mintagyártáson, egyenlőre ezzel az alakkal próbálkozom:

2v2jfpz.jpg



Az eredmények szerint a porozitás olyan 35-40% közötti, a szűrőanyag már simán ráver mondjuk a biomechanikai közegekre, de én ennél sokkal többet akarok.

Így még jó pár hónap fejlesztés vár rám! De gondoltam már étvágygerjesztőnek teszek fel egy képet.

Természetesen a szűrőanyag kerámiai alapokon készül, a képről nehogy valami műanyag cucc jusson eszetekbe. :p :D

Pár napon belül fotózok a készek közül is. :)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Hello Woctrax, üdv Kedves Fórumtársak,

szeretnék lehetöségeimhez mérten hozzájárulni a tudásanyag bövítéséért, ezért szeretném felajánlani, hogy pásztázó elektron mikroszkópos (SEM) felvételek készítése miatt nyugodtan zaklathatok engem is Woctrax mellett. Szerencsére már majdnem egy éve dolgozhatom egy "FEI Helios Nanolab 600" dual beam FIB/SEM mikroszkóppal (ez lehet, hogy neked Woctrax többet mond), ami elképesztö lehetöségeket nyújt az anyagtudományi vizsálok terén!

Üdv: Robi
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Üdvözlet kolléga, Robert!

Köszönöm a jövőbeni segítséget, lehet felekereslek majd ilyen ügyben, de egyenlőre még nekem is megvannak a kapcsolataim. :)
Mikroanalízist (EDS, EBSD, WDS, Micro-XRF), elemspektrumot tudsz készíteni vele, van csatolt technikád?

robert said:
Szerencsére már majdnem egy éve dolgozhatom egy "FEI Helios Nanolab 600" dual beam FIB/SEM mikroszkóppal (ez lehet, hogy neked Woctrax többet mond), ami elképesztő lehetőségeket nyújt az anyagtudományi vizsgálok terén!

Tudom miről beszélsz, én is 1,5 évig használtam és most h végeztem az egyetemmel, nehezen tudok meglenni nélküle... függőséget okoz :D :D :D
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Akikre szívesen számítok a tesztelésben, sorrend és a teljesség igénye nélkül:

katonajanos
inadsz
deck
oRphEus
viktorlantos
nigro
keymaker
atti76
Labirintkopoltyus

Aki közületek nem akar részt venni a tesztben természetesen nem probléma, nem haragszom meg érte, és legelőször természetesen a saját vizeimben próbálom ki, csak utána (min. 1 hónap) küldeném szét a lelkes aktakertészeknek.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Hello Woctrax,

itt találsz bövebb infót a mikroszkóphoz:
http://www.fei.com/products/dualbeams/h ... nolab.aspx

Nekünk a "Nanolab 600" rendszerünk van. Amit tudok, sima SEM felvételek készítése, illetve backscattered (BSE) electron képek, amik anyagkontrasztot adhatnak, ha megfelelö a tömegszámbeli különbség. Van továbbá hagyományos EDAX detektorunk 80 négyzetmikronos érzékelövel. A felbontás nagyban függ az "Anregungs-Birne" (magyarul talán gerjeszési hatáskereszmetszet) nagyságától... Mindig megküldöm 20-30 kV-tal, meg az árammal sem sz@..odok... ;) Szóval inkább néhány köbmikron... A detektorok: ETD, TLD, CDEM. Ami tetszik, hogy van STEM mint extra. A focused ion beam (FIB) segítségével, többek között mélységi képek készíthetök, hogy a nem szakértök is értsék az okoskodásunkat! :lol:

Üdv: Robi
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Na az remek akkor nálatok is full service van:)
Jól hangzik a cucc, majd ránézek, sőt lehet neked is küldök az új szűrőanyagomból, ha érdekel.

De sztem több ilyet ne írjunk ide, mert offoljuk a témát :)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

:lol:

Nem offoljuk, mert erröl szól a topik... Ha bárkinek kérdése van szóljon! ;) :D

Természetesen mintát mindig küldhetsz, azzal én is csak gyakorlok!

Üdv: Robi
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Mivel a téma címe: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt, azt hiszem illő a kísérleti anyagról is feltennem képet.

2n9l2lt.jpg


Ahogy visszanézegettem az eddigi vizsgálataimat, ezt az anyagrendszert a z Ista QG, Bactomax, E. Biomech fölé helyezném a rangsorban. A természetes alapú szűrőközegekkel nem meglepő módon kevés hasonlóságot mutat, viszont a Sera termékcsalád, vagy az Eheim substrat pro közelébe helyezhető lesz lassan úgy érzem. Kicsit emlékeztet a szerkezete az aktív szénére is, amit vizsgáltam, csak nagyobb pórusokkal.

A nevét még nem fedném fel, így azt kipixeleztem :p

Hozzáteszem, ez a kép még a kísérlet egy régebbi szakaszából való, így a következő vizsgálatok reményeim szerint már ennél is jobb képet mutatnak.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Mi a neve/lesz a neve az új magyar szűrőanyagnak???
Új terméket akarsz létrehozni?
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Woctrax said:
Akikre szívesen számítok a tesztelésben, sorrend és a teljesség igénye nélkül:

katonajanos
inadsz
deck
oRphEus
viktorlantos
nigro
keymaker
atti76
Labirintkopoltyus

Aki közületek nem akar részt venni a tesztben természetesen nem probléma, nem haragszom meg érte, és legelőször természetesen a saját vizeimben próbálom ki, csak utána (min. 1 hónap) küldeném szét a lelkes aktakertészeknek.

Köszi, hogy gondoltál rám, szívesen segítek a tesztelésben :thumbup:
Lehetőségem van külső szűrő(k)ben (2080) és szűrőakiban is elhelyezni, így tesztelhető a beérési sebesség is. (szűrőakinál nyilván lassabb)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Ammónia injektálásos tesztelést is tervezel?
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Mexx2 said:
Mi a neve/lesz a neve az új magyar szűrőanyagnak???
Új terméket akarsz létrehozni?

Lesz neve, ezen még gondolkodom, és egy több termékből álló szűrőanyag családot szeretnék kifejleszteni.

atti76 said:
Köszi, hogy gondoltál rám, szívesen segítek a tesztelésben :thumbup:
Lehetőségem van külső szűrő(k)ben (2080) és szűrőakiban is elhelyezni, így tesztelhető a beérési sebesség is. (szűrőakinál nyilván lassabb)

Remek, ilyen tesztekre gondolok, mivel egyéb tulajdonságait be tudom lőni könnyebben. Pl.: porózusság, pórusszerkezet, kopással szembeni ellenállás, alapanyag tisztasága...

Igazából pont az érdekel, hogy amit én az eddigi kutatásaim alapján megfelelőnek gondolok, megállja-e a helyét a tesztelt akváriumokban, illetve milyen hamar és milyen mértékben "érik be".

LGA said:
Ammónia injektálásos tesztelést is tervezel?

Ezen még nem gondolkodtam, de nem rossz ötlet! Utána fogok olvasni újra.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Hajrá és sok sikert az egyedülálló termékhez :thumbup:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

svarci2 said:
Hajrá és sok sikert az egyedülálló termékhez :thumbup:

Köszi a biztatást!

Most nézegettem interneten, hogy gyártanak hasonló cuccot csak műanyagból.
Előre jelezném, hogy ez nem olyan gagyi cucc lesz!!! :D

A termék egy magas porozitású (30-40%), kopásálló, műszaki kerámiai anyag lesz.

Alapanyaga az a por, amiből a komolyabb szűrők kerámia tengelyeit is készítik, ezért bátran merem ajánlani akváriumi használatra. :thumbup:

A titkok - hogy ne legyen olyan tömör, mint azok a tengelyek - a nyersgyártásban és a szinterelési (égetési) paraméterekben rejlik.
Éppen ezért lesz egyedi és utánozhatatlan.
Most a gyártás utolsó fázisát; az égetést kell még beszabályoznom, és kész is a termék, mehet tesztelésre. :)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Hozzávetőleges elérhetőségi időpontot és árat tudsz már esetleg?.............mert a 2080-ba k**va sok szűrőanyag kell :oops: és nem tudom érdemes várni az anyagra vagy sem
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

vapega said:
Hozzávetőleges elérhetőségi időpontot és árat tudsz már esetleg?.............mert a 2080-ba k**va sok szűrőanyag kell :oops: és nem tudom érdemes várni az anyagra vagy sem


Én azt mondom, hogy a próbából lesz 100-200 liter már 2-3 hónapon belül, árra még alkudok, de olyan 1600-1800 magyar pénz lesz remélhetően (ha találok olyat aki olcsóbban legyártja a nyersárut akkor még kevesebb). Mert hát hiába drágább alapanyagból dolgozok, mint az ismert márkák, én nem teszek rá 3-400% hasznot. Igyekszem majd minél nyomottabb áron adni, de ez függ attól is hogy hova áll be az égetés, és ez mit jelent majd a gázszámlán...

De ha elkészül a végleges cucc a hatásfoka kb. 1,5-2 szerese lesz a Sipraxnak, vagy a Substrat Pronak (ez a méréseim alapján becsült érték, mert 3x olyan porózus,csak nem tudom mennyire lakják be majd a bacik).
A természetes tufaszerűekhez, (Seachem, Van Gerven S.... inkább nem hasonlítom mert egy természetes anyagnak teljesen más pórusszerkezete van (lásd a felvételeim).

Mire elkészül ez a mennyiség, addigra pedig meg tudom mondani majd, hogy a halaim hogy viselik a matériát.
 
Back
Oldal tetejére