• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új magyar szűrőanyag fejlesztése

No mindenki csak ember, össze kell egyeztetni pár dolgot: ilyen a magánélet, család, munkahely-megélhetés, hobbi, kutatás, sport, számlák és sorolhathám.

Ha egyik másik kiesik, vagy ütik egymást választani kell, én anno ezt eltettem a polcra, mert túl sok energiámat, egyéb forrásaimat vitte el, és már nem fért bele akkor.

Egy ideje újra foglalkozom fejlesztéssel, de most nem sietem úgy el a dolgokat, mint anno, valamint szélesebb körben is gondolkodom, más ötleteim is vannak, amik reaktortechnikában, üvegtechnikában, kerámiaiparban jól müködnek és átültethetöek, rászabhatóak akvarisztikai volnalra.

Nem tétlenkedtem azért, elhihetitek, egész jó kis modelleim alakulnak már komplexebb, összetettebb szürökre, vezérlehetö világítástechnikára, akvárium hütésre is.
Aztán felét úgy is felteszem a netre igényes DIY megoldásként hátha valaki majd kamatoztatja.

Szeretném valahogy környezettudasobb irányba terelni ezt a szép hobbit.

;)
 
Utoljára módosított:
Szia!
Most mi a helyzet ezzel a szűrőanyaggal?


Még egy évet számolok rá mire "kint lesz a szellem a palackból", attól függöen, megint mi fog hátráltatni. :D :S

De talán a `15-ös mikulás puttonyába, karácsonyfa alá még befuthat :)

Elöre szólok, ez az idöpont csúszhat, tolódhat, de egyszer lejön... ;)
 
Még egy évet számolok rá mire "kint lesz a szellem a palackból", attól függöen, megint mi fog hátráltatni. :D :S

De talán a `15-ös mikulás puttonyába, karácsonyfa alá még befuthat :)

Elöre szólok, ez az idöpont csúszhat, tolódhat, de egyszer lejön... ;)

Próbaképp lehet addig tőled vásárolni a prototípusból kb 2 litert?
 
Próbaképp lehet addig tőled vásárolni a prototípusból kb 2 litert?

Késöbb lehet róla szó, ezt még átgondolom. De egyenlöre nem. Az ilyen üzeneteket inkább privátban. Köszi (majd ha lesz ismét prototipus ami nem a szüröimben dolgozik) :)

Most fejlesztek, javítok, csiszolgatok, áttervezek... ;) Mivel ezek kísérletek, így nincs egy egységes minöség ezért nem szeretném még. Vannak jól müködö szüröanyagok ma is a piacon, a vizsgálataim elérhetöek, válassz egyet. :)

OFF : (A kereskedést meg hagyjuk más topikba, ez a topic fejlesztésröl szól, hátha más is megpróbálná, én örülnék a konkurenciának, akár más anyagrendszerrel is, érdekes lenne egymás fölé fejlesztgetve valami igazán jó eredményre jutni) :)

Különben nagyon örülök ám, hogy van még rá érdeklödés, csak ne siettessetek :) :p
 
Utoljára módosított:
Hát vegig olvasva a topicot en is ugy voltam vele mint az elottem szolok h vegre valahara valamit letesz valaki az asztalra es de tok jo es magyar es ertheto es kezzel foghato az ember aki tervezi es nem csak egy multi valahol amerikan keresztul egy kinai ceg. Erre a szokasos magyar tortenelem ismetli onmagat, mint a c vitamin vagy a gyufa vagy ezer masik talalmany amit ehy MAGYAR kitalalt megcsinalt aztan valahogy nem lett belole semmi vagy legalabbis nem o aratta le a baberokat. Nagyon sajnalom hogy kvazi 6-7 ev alatt nem lett pont teve a mondat vegere.
 
Hát vegig olvasva a topicot en is ugy voltam vele mint az elottem szolok h vegre valahara valamit letesz valaki az asztalra es de tok jo es magyar es ertheto es kezzel foghato az ember aki tervezi es nem csak egy multi valahol amerikan keresztul egy kinai ceg. Erre a szokasos magyar tortenelem ismetli onmagat, mint a c vitamin vagy a gyufa vagy ezer masik talalmany amit ehy MAGYAR kitalalt megcsinalt aztan valahogy nem lett belole semmi vagy legalabbis nem o aratta le a baberokat. Nagyon sajnalom hogy kvazi 6-7 ev alatt nem lett pont teve a mondat vegere.

Ötlete, terve nagyon sok embernek van. Hogy ebből mennyi életképes és mennyi jut el odáig, hogy értéket teremtsen, kívánatos termék legyen a vásárlóknak és így egy profitáló üzletet lehessen rá építeni, ez egy jóval szűkebb kör.
Itt több ponton is megrekedt a történet. Ráadásul az akvarisztika nem a fogyi tablette kategória. Még a nagy cégek is kínlódnak.

Közben a világ másik fele nem aludt. Azóta is sok termék jelent meg a témakörben. Hamarosan nálunk is lesz egy új anyag.

Viszont hálásak lehetünk, hogy valaki rászánta az időt és "nagyító" alatt vizsgálta a különböző médiumokat és ezt meg is osztotta annak idején.
 
Ötlete, terve nagyon sok embernek van. Hogy ebből mennyi életképes és mennyi jut el odáig, hogy értéket teremtsen, kívánatos termék legyen a vásárlóknak és így egy profitáló üzletet lehessen rá építeni, ez egy jóval szűkebb kör.
Itt több ponton is megrekedt a történet. Ráadásul az akvarisztika nem a fogyi tablette kategória. Még a nagy cégek is kínlódnak.

Közben a világ másik fele nem aludt. Azóta is sok termék jelent meg a témakörben. Hamarosan nálunk is lesz egy új anyag.

Viszont hálásak lehetünk, hogy valaki rászánta az időt és "nagyító" alatt vizsgálta a különböző médiumokat és ezt meg is osztotta annak idején.

Sajna nem latok bele a vilag dolgaiba ugy mint Te, en csak most kezdtem es lenyegeben mindebol hasznaltat vettem de egy 280l akvariumba igy is elvertem 100 ezret, de ha ennyire motivalt emberek akik penzt idot energiat talan csaladot sem sajnalva foglalkoznak ilyennel annak legyen haszna ne csak 15 koszonom es erdeklodes a termek irant. Megerdemelt volna egy null szaldot legalabb, ha meg nem 3000 ft ert adja literet hanem teszem azt 1800 ert azert ugye nem mindegy foleg ha meg jobb is mint a 3000 ezres. Plusz maga a teny hogy a nagy rivalisokkal es hatalmas multikkal szembe jon egy emberke es letrehoz valami csodalatosat a semmibol. Sajnalom nagyon a temat is a készítőt is meg magunkat is.
 
Sajna nem latok bele a vilag dolgaiba ugy mint Te, en csak most kezdtem es lenyegeben mindebol hasznaltat vettem de egy 280l akvariumba igy is elvertem 100 ezret, de ha ennyire motivalt emberek akik penzt idot energiat talan csaladot sem sajnalva foglalkoznak ilyennel annak legyen haszna ne csak 15 koszonom es erdeklodes a termek irant. Megerdemelt volna egy null szaldot legalabb, ha meg nem 3000 ft ert adja literet hanem teszem azt 1800 ert azert ugye nem mindegy foleg ha meg jobb is mint a 3000 ezres. Plusz maga a teny hogy a nagy rivalisokkal es hatalmas multikkal szembe jon egy emberke es letrehoz valami csodalatosat a semmibol. Sajnalom nagyon a temat is a készítőt is meg magunkat is.

A termék a tesztelésig sem jutott el. Nálunk pl járt egy rég verzió, de az pl egy sima égetett agyag volt. Én nem láttam bele többet.
Ez már akkor is volt pl kínai piactéren amikor évekkel ezelőtt próbáltunk segíteni. Még formában is ugyanolyan. Gondolom aki ilyen területen dolgozott, rápróbált már a legegyszerűbb megoldásra.

Ezért pl a nagy riválisokkal, ahogy te is mondtad esélytelen lett volna. Ahhoz valami mást kell készíteni. És ha elkészült egy olyan értékesítési hálózatot felépíteni, ami rentábilissé tehetne egy ilyen projektet.
Ez akkor lesz 1000-1800 forint, ha kínában készül max és borzalmas nagy mennyiségben.
 
A termék a tesztelésig sem jutott el. Nálunk pl járt egy rég verzió, de az pl egy sima égetett agyag volt. Én nem láttam bele többet.
Ez már akkor is volt pl kínai piactéren amikor évekkel ezelőtt próbáltunk segíteni. Még formában is ugyanolyan. Gondolom aki ilyen területen dolgozott, rápróbált már a legegyszerűbb megoldásra.

Ezért pl a nagy riválisokkal, ahogy te is mondtad esélytelen lett volna. Ahhoz valami mást kell készíteni. És ha elkészült egy olyan értékesítési hálózatot felépíteni, ami rentábilissé tehetne egy ilyen projektet.
Ez akkor lesz 1000-1800 forint, ha kínában készül max és borzalmas nagy mennyiségben.
This is a sad sad story... Mindegy feldobta a reggelemet addig amig a vegere nem ertem.
Picit off de ha mar ugyis mindegy ennek a topicnak, azt irtad h egetett agyag volt a cserep vagy a tegla is az akar azt is lehetne hasznalni?? :eek:
 
This is a sad sad story... Mindegy feldobta a reggelemet addig amig a vegere nem ertem.
Picit off de ha mar ugyis mindegy ennek a topicnak, azt irtad h egetett agyag volt a cserep vagy a tegla is az akar azt is lehetne hasznalni?? :eek:
Elég sokféle anyag jó szűrőnek. Mint tudjuk még négylyukú műanyag mosogató szivacs is. Csak 100L-es akváriumhoz el kell érni 100L*1millió bacit (csak képzelt számok).
Ha ezt egy mosogató szivaccsal oldod meg kell egy hűtőgépnyi mennyiség, s tényleg működni fog. Ha spiro-val elég 6L ha mátrixxal elég 4L

Egyiket se vedd konkrét számnak. Minél kisebb egy-egy lyuk amiben meg tud tapadni a baci annál kisebb felületű a szűrésed, ami elég a feladathoz. És a szűrőházad is annál kisebb.
Ha valaki majd egyszer kitalálja a legszuperebb szűrőanyagot ott már az lesz, hogy a bacik mérete lesz a minimum. :) Annál kisebb egység alá nem mehetnek. :D :D
 
Back
Oldal tetejére