• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új magyar szűrőanyag fejlesztése

Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Nagyon jól hangzik! Reméltem, hogy nem kell már sokat várni a hazai szűrőanyagra! Sok sikert!
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

pure07 said:
Nagyon jól hangzik! Reméltem, hogy nem kell már sokat várni a hazai szűrőanyagra! Sok sikert!

Köszi a bíztatást! Örülök neki hogy ennyien írtok, legalább olyan érzésem van, hogy nem csak a saját szórakozásomra csinálom. ;)

Én is remélem, nekem is kéne már! :D Most építettem külső szűrést a 112 literes, kisebb aksimhoz; kell bele az anyag,
15 liter biológiai töltet belefér. A bruttó térfogata 38,6 liter a szűrőaksinak. :D
Fotózom a készültét, lesz róla leírás is mint az előző művemről. :p
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Nos elmondanám, hogy úgy vártunk mint a messiást, és úgy tűnik el is hozod a megváltást ;)!

Sent from my Motorola.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Woctrax said:
A termék egy magas porozitású (30-40%), kopásálló, műszaki kerámiai anyag lesz.

Alapanyaga az a por, amiből a komolyabb szűrők kerámia tengelyeit is készítik, ezért bátran merem ajánlani akváriumi használatra. :thumbup:

A titkok - hogy ne legyen olyan tömör, mint azok a tengelyek - a nyersgyártásban és a szinterelési (égetési) paraméterekben rejlik.
Éppen ezért lesz egyedi és utánozhatatlan.
Most a gyártás utolsó fázisát; az égetést kell még beszabályoznom, és kész is a termék, mehet tesztelésre. :)

Küldtem privit. Szeretnék segíteni neked a Mo-i gyártásban. ;)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

atti76 said:
Küldtem privit. Szeretnék segíteni neked a Mo-i gyártásban. ;)

Kerámiai iparban dolgozom, vannak kapcsolataim (illetve a cégnek is ahol dolgozom), ezért tudom baráti áron gyártatni majd a terméket.
De mindenesetre köszi! :thumbup:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Táppénz után első nap a munkában...
Megvannak az újabb égetési eredményeim, hát enyhén szólva is várakozáson felüliek...

Két féle égetést csináltam, egy kopásállóbb kisebb porozitásút, és egy nagyobb porozitással rendelkezőt, de kevésbé stabilat (olyan seachem matrix stílussal kopót). ;)

Megmértem a vízfelvételüket egy 20-as elemszám esetében és a tömörebb 33%, míg a porózusabb 40%-os átlagot hozott.

Ami azt jelenti, hogy volt olyan darab aminek a vízfelvétele 45% felett alakult.

Most egy kis szakma:
Ugye nekünk a látszólagos porozitás érdekes, ezek azok a pórusok, amikbe a víz gond nélkül behatol (nyílt pórusok). Ide tudnak a bacijaink beköltözni, sokasodni.

A számítása úgy történik, hogy a test vízfelvételét megsorozzuk a testsűrűséggel, ami kerámiai termékek esetében 2-2,5 g/cm3.

Ha én ezeket a kapott értékeket csak a kisebbik számmal (2-vel) szorzom be, akkor is 66-80% nyílt porozitású termékről beszélhetünk. Holnapra hozok be vizsgálatra a szűrőanyagaim közül, hozzámérem még 1x őket, de szerintem ezt nem közelíti meg a mesterséges fajta...

Estére teszek fel youtube videót arról, hogy milyen gyorsan veszik fel a vizet. ;)

A GA lelkes csapatának pedig küldök el a különböző típusokból összesen 80-100 db-ot, hadd lássák ők is az eredményt, mert hát az öndicséret büdös. :lol:

Azt hiszem kezd körvonalazódni a gyártási struktúra. :!:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Gratula Woctrax! Jó látni az ilyen szakmai profizmust! Sok sikert hozzá!! :clap: :thumbup:
 
Köszönöm a biztatást!

Így, hogy jók az eredmények szerintem 1-2 hónap és szét tudom küldeni a mintákat.
Egy héten belül már saját halaimon akarom tesztelni az alkotást, és ha 3-4 hét után minden rendben bővítem a kísérletet külső résztvevőkre is. ;)

Most nagyobb mintaszámban, 50-50 darabokkal tesztelek, hogy minél kevésbé szórjanak az eredmények. Nem akarok olyat állítani a cuccról, ami nem fedi a valóságot. :!:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Woctrax said:
Köszönöm a biztatást!
Így, hogy jók az eredmények szerintem 1-2 hónap és szét tudom küldeni a mintákat.
Egy héten belül már saját halaimon akarom tesztelni az alkotást, és ha 3-4 hét után minden rendben bővítem a kísérletet külső résztvevőkre is. ;)

Most nagyobb mintaszámban, 50-50 darabokkal tesztelek, hogy minél kevésbé szórjanak az eredmények. Nem akarok olyat állítani a cuccról, ami nem fedi a valóságot. :!:

Én szurkolok neked személyesen is és, hogy legyen egy minőségi magyar szűrőanyagunk, ami nincs tele marketing dumával. :thumbup: :clap:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Most mosom az első adagot, és megy is az új szűrőmbe még ma!
Igaz nem sok, csak fél liter, de ennyit tudtam most beáldozni, elvenni a kísérletektől.

Következő lépés, hogy bevizsgáltassam ANTSZ-szel, kérem, aki tud olyan anyagot, vegyületet, amire ezeket az akvarisztikai cuccokat vizsgálni szokták (pl.: különböző nehézfémek), kérem írja meg nekem privátban, sokat segítene vele. :!:

Gyakorlatilag a nyersanyag annyira tiszta, hogy nem lehet semmi benne aluminium-oxidon és kálcium, magnézium-oxidon kívül, de hát erről papír is kell, ha forgalmazni akarom. ;)

Addig nem adom más kezébe, nem ajánlom egy szűrőbe sem, amíg ezek a tesztek le nem futnak, de bízok annyira benne, hogy a saját akváriumomba már most beleteszem.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Itt a videó a szűrőanyagról, vízbe éréskor:


Nagyon szépen látható, először a küllők között lévő nagyobb mennyiségű levegő távozik, de közben az apróbb pórusokból is kiszorul a víz, és az anyag szinte pezseg! De senki ne aggódjon, utána 2 órát forrásban lévő vízben főztem és nem árt neki, nem porlódik tőle, ennél agresszívebb közegben akváriumban sem lesz.
Szerintem ebből már látható mennyire is porózus az új szűrőanyag.
A szűrőanyagon a piros cucc számozás; a későbbi nyomon követést szolgálja számomra, a késztermék szép tiszta fehér lesz. :)

Aki majd saját kezével is teszteli a terméket adok 1-2 kipróbálási opciót, amivel saját érzékszerveivel, akár műszer nélkül is sokat megtudhat egy ilyen anyagról. Mert ugye 100 éve még nem voltak ilyen modern kütyük, mégis képesek voltak akár műszaki célú kerámiát gyártani.

Porozitás:
1. A felület porozitását első körben úgy tesztelhetjük, ha szó szerint megnyaljuk a száraz szűrőanyagot!
Ez nem vicc, ilyenkor a nyelvünkön lévő víz a pórusokon és a kapillárisokon át az anyag belsejébe jut, egyúttal a nyelvünk is kissé hozzátapad a termékhez. Aki már profibb a szakmában, ebből szerkezeti következtetéseket is képes levonni.

2. Dobjuk bele egy pohár vízbe és nézzük hogyan pezseg, hogyan telnek meg a pórusok. Ez a gyorsan megtelő pórusmennyiség általában alkalmas a mérettartománya miatt nitrifikáló baktériumok otthonául szolgálni.

3. Pezsgés: tegyük az előbb épp vízbe szórt szűrőanyagot a fülünkhöz, és hallgassuk milyen szépen pezseg, hogy dolgoznak a pórusok a szerkezetben.

Mechanikai szilárdság:
4. Fogjunk pár darabot a kezünkbe, és próbáljuk meg összetörni! Ugyanezt a tesztet végezzük el hasonlóan üreges szűrőanyaggal (pl. siporax), és megtapasztalhatjuk, melyik az ellenállóbb a kifejtett erő arányában.

5. Koptatás: érdes felületen (pl.: csiszolópapír) húzzuk végig a szűrőanyagokat hasonló erővel 4-5x és nézzük meg mennyire kopnak. Ez az élettartamra nyújt nekünk némi információt, mert néha ki kell mosni a biológiai szűrést is...

Ha még jut ilyen eszembe leírom.

Ne nekem higgyetek, nem én vagyok a szentírás, higgyetek a saját magatok által tapasztalt dolgoknak. ;)

*Megj: most otthon mindenki, aki ezt olvassa, azon gondolkodik, hogy van-e a fiókban olyan száraz szűrőanyag, amit meg lehetne nyalogatni... :lol: :D
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Grat! :thumbup: Várom a vízikertész kollégák beszámolóit.
Szerintem a Woctrax név passzolna egy szűrőanyaghoz is. :D

üdv: l
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Woctrax said:
most otthon mindenki, aki ezt olvassa, azon gondolkodik, hogy van-e a fiókban olyan száraz szűrőanyag, amit meg lehetne nyalogatni... :lol: :D
:lol: :thumbup:
Ahogy a videót nézetem,elsőre azt hittem,valami mágneses dolgot alkottál,hogy nekitapad a lombik jobb oldalának. :D
Sok sikert hozzá,nagyon várom a teszteredményeket.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

lagen said:
Grat! :thumbup: Várom a vízikertész kollégák beszámolóit.
Szerintem a Woctrax név passzolna egy szűrőanyaghoz is. :D

üdv: l

Köszi én is ebben gondolkodom, bár kicsit siporax-os hangzása lesz, de nem baj ez az agyagrendszer lehet majd annak a továbbfejlődése. :)

Mária!
Aki tudja hogyan kell elforgatni egy videót és mivel kérem jelezze nekem. :) Illetve, az hogy hogy kell kis ablakba belinkelni az is érdekel. :) (tudom, valahol biztos le van írva de a youtube gomb nem működött)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Már várom a tesztanyagot és a tesztelést is ;) Bio rio-n kipróbálom és leírom az eredményt. :D
Woctrax név nem is rossz, az antrax-ról meg lehet jegyezni :lol:

Videóhoz: katt a Megosztásra, ott lesz a Beállítások fül, hosszú link és azt szúrd be két youtube kód közé. Elforgatáshoz vagy a monitort vagy a kamerát forgatod majd el. Egyiket előbb másikat utóbb. ;)
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

inadsz said:
Már várom a tesztanyagot és a tesztelést is ;) Bio rio-n kipróbálom és leírom az eredményt. :D
Woctrax név nem is rossz, az antrax-ról meg lehet jegyezni :lol:

Videóhoz: katt a Megosztásra, ott lesz a Beállítások fül, hosszú link és azt szúrd be két youtube kód közé. Elforgatáshoz vagy a monitort vagy a kamerát forgatod majd el. Egyiket előbb másikat utóbb. ;)

Köszi, hogy kijavítottad a videóm, majd ha lesz valami új, tesztelem a módszert!

Azért ez az antrax példa durva volt. :lol:

Nem tudom, nem kéne már egy új topikba (pl. magyar szűrőanyag fejlesztés) át tenni ezeket az infókat, nem akarom teljesen OFF-olni a mikroszkópos szűrőanyag vizsgálati témát. Ha eljutok újra Veszprémbe, készítek az eddig nyertes konstrukcióról is képeket természetesen.
Csak eddig annyira változtak javultak a paraméterek napi szinten, hogy nem láttam értelmét. Most viszont elértem egy optimumot, ezen paraméterek közelébe tervezem a gyártást, már jóval kisebb iterációs lépésekkel haladok.
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Topic készül ;)

A :twisted: fej lemaradt az antrax végéről, de persze nem volt komoly :angel:
 
Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

inadsz said:
Topic készül ;)

A :twisted: fej lemaradt az antrax végéről, de persze nem volt komoly :angel:

Látom elksézült! Nagyon köszönöm a segítséget, tudom, hogy sokszor rossz helyre "szemetelek" a fórumon, elnézést érte. :roll: :lol:
 
Back
Oldal tetejére