1. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  2. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Új magyar szűrőanyag fejlesztése

Kategória: 'Az akvárium szűrése, szűrők és szűrőanyagok', témanyitó: Woctrax, téma nyitása: Febr 13, 2012.

1. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony
    Re: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt (+12)

Sziasztok!
    Jelentem, hogy a halálhírem és az eltűnésem miatt nem kell aggódni!

Nagy munkában vagyok, aminek lassan kézzel fogható eredménye van.

Ezért kérem, hogy aki küldött nekem szűrőanyagot, kérem jelezzen mert küldenék neki az új, magyar szűrőanyagból mintát. ;)

A próbagyártásom pár héten belül elindul, az önkéntes tesztelők jelentkezését korlátozott számban várom privátban.

Természeten a GA csapatára, mint társra - ha ők is szeretnék - és jó az anyag mindenképp szívesen számítok!!!

Köszönöm mindenkinek a mintákat és a segítséget. :)

2. Nigro

Nigro Alapító Admin

Tag:
    Ápr 16, 2009
    Kedvelik:
    5,016
    Hely:
    Diósd-Bp.

Nah, végre ... életjel... :D
    Természetesen, mi készen állunk ;)

3. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Eddig olyan 10 liter van mintagyártáson, egyenlőre ezzel az alakkal próbálkozom:

Az eredmények szerint a porozitás olyan 35-40% közötti, a szűrőanyag már simán ráver mondjuk a biomechanikai közegekre, de én ennél sokkal többet akarok.

Így még jó pár hónap fejlesztés vár rám! De gondoltam már étvágygerjesztőnek teszek fel egy képet.

Természetesen a szűrőanyag kerámiai alapokon készül, a képről nehogy valami műanyag cucc jusson eszetekbe. :p :D

Pár napon belül fotózok a készek közül is. :)

4. robert
    Épp nem fórumozik ...

robert Főkertész

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    2,496
    Hely:
    Kecskemét, Szeged

Hello Woctrax, üdv Kedves Fórumtársak,

szeretnék lehetöségeimhez mérten hozzájárulni a tudásanyag bövítéséért, ezért szeretném felajánlani, hogy pásztázó elektron mikroszkópos (SEM) felvételek készítése miatt nyugodtan zaklathatok engem is Woctrax mellett. Szerencsére már majdnem egy éve dolgozhatom egy "FEI Helios Nanolab 600" dual beam FIB/SEM mikroszkóppal (ez lehet, hogy neked Woctrax többet mond), ami elképesztö lehetöségeket nyújt az anyagtudományi vizsálok terén!

Üdv: Robi

5. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Üdvözlet kolléga, Robert!

Köszönöm a jövőbeni segítséget, lehet felekereslek majd ilyen ügyben, de egyenlőre még nekem is megvannak a kapcsolataim. :)
    Mikroanalízist (EDS, EBSD, WDS, Micro-XRF), elemspektrumot tudsz készíteni vele, van csatolt technikád?

Tudom miről beszélsz, én is 1,5 évig használtam és most h végeztem az egyetemmel, nehezen tudok meglenni nélküle... függőséget okoz :D :D :D

6. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Akikre szívesen számítok a tesztelésben, sorrend és a teljesség igénye nélkül:

katonajanos
    inadsz
    deck
    oRphEus
    viktorlantos
    nigro
    keymaker
    atti76
    Labirintkopoltyus

Aki közületek nem akar részt venni a tesztben természetesen nem probléma, nem haragszom meg érte, és legelőször természetesen a saját vizeimben próbálom ki, csak utána (min. 1 hónap) küldeném szét a lelkes aktakertészeknek.

7. robert
    Épp nem fórumozik ...

robert Főkertész

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    2,496
    Hely:
    Kecskemét, Szeged

Hello Woctrax,

itt találsz bövebb infót a mikroszkóphoz:
    http://www.fei.com/products/dualbeams/h ... nolab.aspx

Nekünk a "Nanolab 600" rendszerünk van. Amit tudok, sima SEM felvételek készítése, illetve backscattered (BSE) electron képek, amik anyagkontrasztot adhatnak, ha megfelelö a tömegszámbeli különbség. Van továbbá hagyományos EDAX detektorunk 80 négyzetmikronos érzékelövel. A felbontás nagyban függ az "Anregungs-Birne" (magyarul talán gerjeszési hatáskereszmetszet) nagyságától... Mindig megküldöm 20-30 kV-tal, meg az árammal sem sz@..odok... ;) Szóval inkább néhány köbmikron... A detektorok: ETD, TLD, CDEM. Ami tetszik, hogy van STEM mint extra. A focused ion beam (FIB) segítségével, többek között mélységi képek készíthetök, hogy a nem szakértök is értsék az okoskodásunkat! :lol:

8. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Na az remek akkor nálatok is full service van:)
    Jól hangzik a cucc, majd ránézek, sőt lehet neked is küldök az új szűrőanyagomból, ha érdekel.

De sztem több ilyet ne írjunk ide, mert offoljuk a témát :)

9. robert
    Épp nem fórumozik ...

robert Főkertész

Tag:
    Okt 21, 2009
    Kedvelik:
    2,496
    Hely:
    Kecskemét, Szeged

:lol:

Nem offoljuk, mert erröl szól a topik... Ha bárkinek kérdése van szóljon! ;) :D

Természetesen mintát mindig küldhetsz, azzal én is csak gyakorlok!

10. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Mivel a téma címe: Szűrőanyagok mikroszkóp alatt, azt hiszem illő a kísérleti anyagról is feltennem képet.

Ahogy visszanézegettem az eddigi vizsgálataimat, ezt az anyagrendszert a z Ista QG, Bactomax, E. Biomech fölé helyezném a rangsorban. A természetes alapú szűrőközegekkel nem meglepő módon kevés hasonlóságot mutat, viszont a Sera termékcsalád, vagy az Eheim substrat pro közelébe helyezhető lesz lassan úgy érzem. Kicsit emlékeztet a szerkezete az aktív szénére is, amit vizsgáltam, csak nagyobb pórusokkal.

A nevét még nem fedném fel, így azt kipixeleztem :p

Hozzáteszem, ez a kép még a kísérlet egy régebbi szakaszából való, így a következő vizsgálatok reményeim szerint már ennél is jobb képet mutatnak.

11. Mexx2
    Épp nem fórumozik ...

Mexx2 Tapasztalt kertész

Tag:
    Szept 30, 2011
    Kedvelik:
    9
    Hely:
    Debrecen

Mi a neve/lesz a neve az új magyar szűrőanyagnak???
    Új terméket akarsz létrehozni?

12. viktorlantos

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    58,469
    Hely:
    Budapest
    Map

Izgalmasnak ígérkezik :thumbup:

13. atti76
    Épp nem fórumozik ...

atti76 Főkertész Legjobb napló

Tag:
    Jan 19, 2010
    Kedvelik:
    174
    Hely:
    Hódmezővásárhely

Köszi, hogy gondoltál rám, szívesen segítek a tesztelésben :thumbup:
    Lehetőségem van külső szűrő(k)ben (2080) és szűrőakiban is elhelyezni, így tesztelhető a beérési sebesség is. (szűrőakinál nyilván lassabb)

14. LGA
    Épp nem fórumozik ...

LGA Kertész szaki

Tag:
    Júni 7, 2011
    Kedvelik:
    115

Ammónia injektálásos tesztelést is tervezel?

15. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Lesz neve, ezen még gondolkodom, és egy több termékből álló szűrőanyag családot szeretnék kifejleszteni.

Remek, ilyen tesztekre gondolok, mivel egyéb tulajdonságait be tudom lőni könnyebben. Pl.: porózusság, pórusszerkezet, kopással szembeni ellenállás, alapanyag tisztasága...

Igazából pont az érdekel, hogy amit én az eddigi kutatásaim alapján megfelelőnek gondolok, megállja-e a helyét a tesztelt akváriumokban, illetve milyen hamar és milyen mértékben "érik be".

Ezen még nem gondolkodtam, de nem rossz ötlet! Utána fogok olvasni újra.

16. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Itt van egy kép az első prototípusokról:

17. svarci2
    Épp nem fórumozik ...

svarci2 Kertész szaki

Tag:
    Febr 15, 2011
    Kedvelik:
    143
    Hely:
    Budapest XV.

Hajrá és sok sikert az egyedülálló termékhez :thumbup:

18. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Köszi a biztatást!

Most nézegettem interneten, hogy gyártanak hasonló cuccot csak műanyagból.
    Előre jelezném, hogy ez nem olyan gagyi cucc lesz!!! :D

A termék egy magas porozitású (30-40%), kopásálló, műszaki kerámiai anyag lesz.

Alapanyaga az a por, amiből a komolyabb szűrők kerámia tengelyeit is készítik, ezért bátran merem ajánlani akváriumi használatra. :thumbup:

A titkok - hogy ne legyen olyan tömör, mint azok a tengelyek - a nyersgyártásban és a szinterelési (égetési) paraméterekben rejlik.
    Éppen ezért lesz egyedi és utánozhatatlan.
    Most a gyártás utolsó fázisát; az égetést kell még beszabályoznom, és kész is a termék, mehet tesztelésre. :)

19. vapega
    Épp nem fórumozik ...

vapega Kertész szaki

Tag:
    Júni 30, 2011
    Kedvelik:
    153
    Hely:
    Galgamácsa - Budapest

Hozzávetőleges elérhetőségi időpontot és árat tudsz már esetleg?.............mert a 2080-ba k**va sok szűrőanyag kell :oops: és nem tudom érdemes várni az anyagra vagy sem

20. Woctrax
    Épp nem fórumozik ...

Woctrax Kertész szaki

Tag:
    Jan 13, 2010
    Kedvelik:
    54
    Hely:
    Baranya, Zengővárkony

Én azt mondom, hogy a próbából lesz 100-200 liter már 2-3 hónapon belül, árra még alkudok, de olyan 1600-1800 magyar pénz lesz remélhetően (ha találok olyat aki olcsóbban legyártja a nyersárut akkor még kevesebb). Mert hát hiába drágább alapanyagból dolgozok, mint az ismert márkák, én nem teszek rá 3-400% hasznot. Igyekszem majd minél nyomottabb áron adni, de ez függ attól is hogy hova áll be az égetés, és ez mit jelent majd a gázszámlán...

De ha elkészül a végleges cucc a hatásfoka kb. 1,5-2 szerese lesz a Sipraxnak, vagy a Substrat Pronak (ez a méréseim alapján becsült érték, mert 3x olyan porózus,csak nem tudom mennyire lakják be majd a bacik).
    A természetes tufaszerűekhez, (Seachem, Van Gerven S.... inkább nem hasonlítom mert egy természetes anyagnak teljesen más pórusszerkezete van (lásd a felvételeim).

Mire elkészül ez a mennyiség, addigra pedig meg tudom mondani majd, hogy a halaim hogy viselik a matériát.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése