• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új fórum motor került az Akvakertész alá

viktorlantos

Alapító
Admin
Kedves kertész kollegák ;)

Egy kis ideje már tesztelgetünk egy új fórum motort. :geek:
A héten teljesen átállunk erre a rendszerre és magunk mögött hagyjuk lassan 4 éves öreg "motorunkat".

Miért a váltás?
Anno a célnak tökéletesen megfelelt ez a fórum és sikerült viszonylag hibamentesen üzemeltetni az elmúlt években. Sajnos a régi technika nagyon sokmindenben elmarad a korszerű dolgoktól ezért döntöttünk a váltás mellett. Az új motor egy csili vili Orange County Chopper a mostanihoz képest ;) Ajax stb mifene már aki érti miről beszélek. Ahogy néztük sok új funkció van benne ami segíti a jobb infó áramlást és használhatóságot. A sablonozást is megkönnyíti így nem kell minden frissítést gyomorgörcsben átélni...

Mindeközben a fórum közelebb költözik a mostani amerikai szerverfarmról egy nyugat európaiban lesz elszállásolva. Így végeredményben gyorsabb lesz.

Készítünk majd egy kis segédletet, hogyan működik a fórum, de a legtöbb dolog egyértelmű lesz. Tapatalk ott is lesz, funkciókban 99%-ban hozza a mostaniakat.

A DNS átirányítás és a migráció miatt lehet 2 nap kertész mentes lesz, addig cseréljetek vizet, nyírjatok növényeket, vagy csak családozzatok.... mert utána megint évekig ide leszünk tapasztva a moncsik elé. ;)
 
Én már tesztelgettem az új fórumot és szerintem mindenkinek tetszeni fog az új motor. Roppant gyors és a képmegjelenítés gyönyörű, ez a kedvencem.
Mint egy új lakás, be kell még lakni, de szuper lesz a későbbiekben.
Most olvastam rajta végig a Green Paradise naplóját. Azok a szép emlékek, mintha tegnap lett volna :oops:
 
Te jó ég, mit fogunk két napig csinálni :?: :lol:
Ez egyébként nagyon jó hír ;)
Zökkenő és adatveszteségmentes migrálást kívánok :!:
 
Nekem elvonási tünetem lesz! Egész nap ide vagyok tapadva! Kiváncsian várom... :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
No az átalakítás megtörtént. Néhány embernek nem látszik az avatár képe, valószínűleg ezek külső címekről jöttek. Volt 3-4 ember aki azonos email címmel több reget is futtatott ebben az esetben az adatokat összevonta a rendszer.

A következő napokban a végső csiszolásokat megtesszük, de nem akartam tovább húzni az időt. Használjátok nyugodtan a fórumot, ha valami észrevétel van, ebbe a topikba jöhetnek nyugodtan.

Jó fórumozást addig is :)
 
Elsőre jónak tűnik, bár szokni kell egy kicsit. :)
Átalakul az üzlet, a fórum, mi jön még? Rákapcsoltatok!
 
Tetszik ez a letisztult design, csak szokni kell :)
Atti kicsit lassan törölgette a szélvédőt :p ;)
 
Időközben rájöttem, hogy a hiányzó avatár ott van ahol Gravatar volt használva. Jobb felül a profilt lenyitva, nyissátok meg az Avatar menüt és ott lehet felkínálja a régi gravatar képeteket.
 
Steve mármint a hörcsögöm pixeles és nem is mozog :( Szegééééény. A fórum olyan mintha eddig is ezt használtam volna ;)
 
"Régi" rangrendszer visszakerül? Az olyan jópofa volt...

Most egy másik rendszer van, de megnézem hogyan tudnánk visszacsempészni kicsit a régiből. A mostaniban a hozzászólásaitok után és a like-ok után kaptok jutalmat. Ezt tartja nyílván a rendszer.

Minden hozzászólást lehet like-olni ami nem azonos a facebook like-al (persze azt is lehet), de ez inkább egy belső visszajelzés, hogy jó volt a segítség, vagy tetszik a napló stb
 
Vik, biztos én bénázok, de hol tudom beállítani, hogy pl. egy naplóra rákattintok, és a legutolsó hozzászólás legyen elöl? köööszi! ;)
 
Tök jó lett!
Attibva,Ramen kattints a "Felhasználók"-ra,utána "Jelenlegi aktivitás"-ra,ott ha rákattintasz a hozzászólásra,az jelenik meg,amit pár perce beírtak.
 
Tök jó lett!
Attibva,Ramen kattints a "Felhasználók"-ra,utána "Jelenlegi aktivitás"-ra,ott ha rákattintasz a hozzászólásra,az jelenik meg,amit pár perce beírtak.

Vagy használjátok a friss linket felül. A rendezés miatt körbenézek még, hogy milyen mód van rá.
 
Túl kicsik a betűk a főmenüben, és szerintem jobb volt, hogy a dátum a hozzászólás elején voltak
 
A profilban ha kitöltitek hogy csajok vagytok vagy pasik, akkor később ilyen statokat is lehet mutogatni. Mindig kérdés mennyi leányzó van közöttünk.
 
Túl kicsik a betűk a főmenüben, és szerintem jobb volt, hogy a dátum a hozzászólás elején voltak

CTRL + és nagyobb lesz :) A dátumos rész még engem is zavar de hozzá lehet szokni.
 
Back
Oldal tetejére