• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új FLUVAL szűrők

viktorlantos

Alapító
Admin
A Fluval felfrissíti szűrő családját. Az utóbbi high tech kinézeten kicsit csavartak és megint kicsit szűrőssebbre vették a designt. Íme...

06_filters_group-275x300.jpg


primer-406-300x300.jpg


AquaStop2-e1317810463574-247x300.jpg


306-cutaway-with-flow-copy-171x300.jpg


FLUVAL-06-GROUP_1-300x286.jpg


Részletek: http://www.fluvalblog.com/the-best-just-got-better/
 
És valamelyik tervező látott belülről egy puskatokot :twisted:, a "tojástartó" felületű szivacsról eszébe jutott, hogy azon több baci fér el :thumbup: .
 
vapega said:
a "tojástartó" felületű szivacsról eszébe jutott, hogy azon több baci fér el :thumbup: .

Szerintem meg azért alkalmazzák, mert az alsó része ülepítő funkciót látna el.
 
atti76 said:
Szerintem meg azért alkalmazzák, mert az alsó része ülepítő funkciót látna el.

Akkor nem jól értettem a szöveget: "........Bio Foam media supplied (206, 306 and 406 models only) creates additional space for beneficial bacteria to breed."
 
vapega said:
atti76 said:
Szerintem meg azért alkalmazzák, mert az alsó része ülepítő funkciót látna el.

Akkor nem jól értettem a szöveget: "........Bio Foam media supplied (206, 306 and 406 models only) creates additional space for beneficial bacteria to breed."

Igen, lehetséges...nem olvastam el, mert nem vettem észre a linket.... :roll:


306-cutaway-with-flow-copy-171x300.jpg



Én a fenti kép alapján gondoltam ezt.
 
Sziasztok nedves, khm, azaz kedves mindenki, fel szeretném hívni azt az akvaristát, akinek Fluval szűrője van, vagy látott működés közben ilyet, vagy halott már róla bármit, hogy ossza meg róla tapasztalatát legyen szíves: működés, megbízhatóság, teljesítmény, etc. tekintetében.
Nagyon szépen köszönöm előre és pusszantás érte!
;-)
 
Lehet tudok viszonylag olcsón Fluval 406-ot, így felhozom a topikot. Van itt a fórumon valaki, aki hosszabb távon használja a cég szűrőit? Köszi.
 
Sziasztok, talan tudok segiteni, bar meglehetosen kezdo vagyok meg.... 3 akvariumot uzemeltetek mar kozel 3 honapja, mindben fluval szuro uzemel.....
--Egy 64 literes novenyes-halasban egy fluval 206 dolgozik (780 l/h)
--190 l szinten vegyes sarokakvariumban egy 406-os
-- vegul egy 350 literes afrikai sugeresben egy Fluval FX6 es egy allpondsollution nonane 2000 l/h-s.

Alapvetoen mindharom szuro kitunoen mukodik, gyakorlatilag hangtalan. (Meg az fx6-os is, bar ott siman elnyomja a noname szuro morgasa. A 206 es a 406-os szuroket idonket meg kell erintenem hogy mukodnek-e, annyira nem hallani a hangjukat..
A csucs az fx6-ban a vizcsere funkcio, eszmeletlen konnyu a hasznalata....

Tisztitani meg nem kellett egyiket sem, most tervezem a dolgot, kicsit mar csokkent a flow....

Bocs a hibakert, telefonrol nem egyszeru irni......
 
Nem szeretnék senkit megbántani, szóval maradjon ez a személyes véleményem ;),de én mindig kicsit szkeptikus vagyok ha olyant olvasok, hogy egy szűrőnek semmi hangja sincs, aztán nem győzzük szigetelni az akvárium bútorát, szivacsot teszünk alá stb, mert este nem tudunk tőle aludni :cool:
 
Jogos, a teljesen hangtalan kicsit tulzo volt, de abban a kornyezetben, ahol nekem a kicsik ( 206 es a 406) vannak (nappali es ebedlo), elhanyagolhato a hangjuk, a viz csobogasa hallatszik csak... Az FX6- nak van egy mely duruzsolo hangja, de azt siman elnyomja a masik gyartmanyu szuro rezgese. Pedig mindketto 2000 l/h teljesitmenyu.
 
Kettő 2080 ast használok,profi cucc 1-2tipushibával.
Csap adapter kiemelő piros gomb néha nehezen kezelhető,és a fejben lévő rotor előtti áramlás terelő gumi L alak hamar megkeményedik és hajlamos kiugrani a helyéről .Ezáltal a kifolyó teljesítmény csökken vagy totál leáll,sajna szét kell szedni,ha elfelejtjük pucolás közben ellenőrizni a helyzetét.
HA VKI TUD HASZNÁLT ELADÓT (eheim prof 3 2080)DOBJON INFÓT VAGY ELÉRHETŐSÉGET..KÖSZI...Ismerősömnek is kellene..
 
Fx6 -ot kipróbáljuk ,ha nem találunk használt 2080 ast,és írok róla véleményt tapasztalatot hamarosan....
 
Jogos, a teljesen hangtalan kicsit tulzo volt, de abban a kornyezetben, ahol nekem a kicsik ( 206 es a 406) vannak (nappali es ebedlo), elhanyagolhato a hangjuk, a viz csobogasa hallatszik csak... Az FX6- nak van egy mely duruzsolo hangja, de azt siman elnyomja a masik gyartmanyu szuro rezgese. Pedig mindketto 2000 l/h teljesitmenyu.

Szia!

Régen írtad, de hátha még aktuális...Nálam is produkált az FX6 egyfajta mély, duruzsoló hangot, mintha egy bekapcsolva felejtett mélynyomó szólna, de ezt a hangot valójában nem közvetlenül a szűrő adja le, hanem a viszonylag merev csövezése ért a bútor széléhez, különösen a kivezető nyíláson és valójában a bútor vette át a rezgéseket és az búgott.

Ezt úgy oldottam meg, hogy az OBI-ban pukkasztottam egy 2 méteres polifoam csőhéjat 850 Ft-ért, amit alapesetben hőszigetelésre használnak és levagdostam belőle 20 centis darabokat és ráhúztam a csövekre mindenhol, ahol hozzáértek a bútorhoz.
Ettől a búgó hang teljesen megszűnt.
 
Sràcok, hasznàl vki Fluval 206 szűrőt?
Mik a tapasztalatok vele?
Milyen a hozzávaló csövezés vastagsága?
12/16 vagy 16/22 mm, én utóbbira tippelek.
Gondolkozom egy 206-os vásárlásán, viszont a csövezéshez szeretnék ilyen akril csőtartót/rögzítőt az akvára.
Azok meg inkább 12/16 mm-ben játszanak, ha jól láttam.
Köszönök minden ezzel kapcsolatos infót!
 
Van valakinek budapesten fluval fx6-ja, amit meg lehetne tekinteni? :) Hangerő szempontjából érdekelne.
 
Back
Oldal tetejére