• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

AmegA

Mágus
Sziasztok!

Ez az akvárium egy közös munka eredményeként születik.
Jelenleg tervezési szakaszban van.
Egy dekorfa és 80Kg bazalt van meg a berendezéshez.
Az akvárium 90-, vagy 120x50x50cm-es lesz négy rekeszes oldalpolcos szűréssel, 2000l/h pumkpával.
A világítás házi készítésű 3+2x39W, vagy 3+2x54W 6500K-es csövekkel (a +2 cső csak a fényképezéshez).
CO2 adagolás egyenlőre nem lesz, a növényzetet ennek megfelelően válogatjuk, telepítjük.

Az akvárium látványvilágában egy sziklás magas partot fog leképezni, minden szükséges elemmel (ösvény, fa, szikla, barlang, folyómeder) megőrizve a természetesség hatását.

Folytatás következik hamarosan...

AmegA

IMG_6609.JPG
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Hosszú csend után ismét jelentkezem gabberzon kolléga hozzászólásának és a hirtelen befutó lájkoknak köszönhetően.
A bazalt még a pincében pihen, valahogy feltorlódtak a rendezgetni, intézni valók, de a jövő héten tervezzük a szekrényt az üveg alá.
Lassan az akvarisztikai lomtár kiárusításából összejön az akváriumra való is.
Végül a kisebb medence mellett döntöttünk a helyszűke a későbbi állandó költségek és a karbantartási igény miatt.

Körvonalazódik a látvány is.
Balról egy magas függőleges bazalt mellett lesz a facsoport, mellette egy sziklás patakmeder, onnan indul a fennsík a meredek part fölött, lesz néhány bokor is és 1-3 fa amelyből egy az ösvényre dől.
A barlangban Annamari egyik korábban használt red moor gyökere lesz úgy beágyazva a sziklák közé hogy felülről egy nyíláson beszűrődik a fény.
Amint meg lesz a bútor csinálom a száraz elrendezést.

Karácsonyra elkészül, addig türelmeteket kérjük!

AmegA
 
Sziasztok!

Ma Annamarival közösen tettünk egy kirándulást Dobogókőre egy kis inspiráció gyűjtésre, fényképezésre.
Találtunk is pár remek részletet a természetben amit szeretnénk megvalósítani az akváriumban is.

Alámosott gyökerű fa:
IMG_7209.jpg

Köves vízmosás:
IMG_7205.jpg

Gyökerestül kiborult fák:
IMG_7208.jpg



IMG_7207.jpg

AmegA
 
Szia kuchi!

jo kis fotok.remelem majd viszontlätjuk az akiban valamelyiket(y).
Mint ahogy az első bejegyzésben is írtuk, nagyon sok a természetben előforduló képződményt szeretnénk megvalósítani egy berendezésen belül.
Ha minden jól megy ezeken kívül még lesz egy-két érdekesség benne.

AmegA
 
Sziasztok!

Folytatódnak az előkészületek!
Megvettük a beépített szekrény vázát képező Borovi fenyő léceket (4.2x3.9).
Annamari lázasan (átvitt értelemben) számolja melyik szálból mekkora darabok jönnek ki.

IMG_6162.jpg

IMG_6164.jpg

A Kelet-európai versenyen egy orosz berendező ( eepadc2013_132.jpg ) igen szépen megoldotta a kidőlt fás elképzelést, tehát fel lett adva a lecke.

Amikor meg lesz a szekrény rendeljük az üveget.

AmegA
 
Utoljára módosított:
Feladtad a leckét magadnak ;)
a 90*50*50 jobban hangzik mint a 120*50*50 szerintem a 120-hoz már simán mehet a 60 mélység mert nehéz különben építkezni, tehát 120*60*50 lehet még nyerő.
 
jó választás a 90*50*50 abba már lehet szépen építkezni.

Tavaly egy öltözőpadot újítottam fel és egy vizes bázisú vastag parkettalakkot használtam (nem volt büdi, sőt valami virág illatra emlékeztetett az illata, talán levendula) A lakkozás előtt szerintem 300-as papírral simára csiszoltam és a két réteg közt szintén átcsiszoltam finoman talán 500-as papírral. Nem tudtam betelni a látvánnyal annyira jól sikerült. Érdemes megkérdezni valami szakit.
 
Sziasztok!


Érdemes megkérdezni valami szakit.

Egy tisztán poliuretán alapú lakkal fogjuk nagyon vékonyan kenni és természetesen átcsiszoljuk, portalanítjuk mindkét kenés előtt.
A legtöbb vizes lakkal az a probléma, hogy polisztirollal keverik a poliuretánt így gyengébb minőségű lesz (viszont olcsóbb az alapanyag, így nagyobb a haszon, ezt az anyag fejlesztőmérnöke mondta).
Különben meg parkettás a szakmám (Attila) (egyébként neki se mernék kezdeni ilyesminek).
Az akvárium körüli kötéseket rozsdamentes csavarokkal oldjuk meg, ezzel sem lesz probléma.
A lapok pedig OSB lemezből lesznek ami szintén jól bírja a vizet (természetesen nem hagyjuk a kilátszó részeket natúr, mert annyira azért nem szép).
Víz az akváriumból meg csak akkor kerül ki ha matatásnál kipancsoljuk, mivel nem lesz külső szűrő.

AmegA
 
Szia Attila!

Az elképzelés, nagyon jónak tűnik, viszont jól olvasom, "nem lesz külső szűrő"???? Ezt , hogy értsük ekkora akit mivel fogsz szűrni???
 
Sziasztok!

ekkora akit mivel fogsz szűrni

Az akvárium teljes hossza 105cm lesz, a szélessége pedig bruttó 52.
90-es belső méret mellett 105-1-1-0.5-90=12.5cm hosszú, 52-ből pedig 52-1-1-3x0.5= 48.5, /4=12.125 széles rekeszek lesznek.
Az elsőbe nagy lyukú szivacsra folyik a beszívóból a koszos víz, a második- és harmadikba bio töltet, perlon és Seachem Purigen kerül, az utolsóba pedig egy vízpumpa, amire egy üvegpipát csatlakoztatok ezen keresztül megy vissza a tiszta víz.

De az is lehet hogy nem üzemeljük be az egészet: nincs áramlás, nincs ecset!

AmegA
 
Sziasztok!


Akkor lesz Cyano Olyan nincs hogy nincs semmi
Ez a dög, mármint a Cyano akkor jelent meg a "Három jelesben" mikor feltettem rá az akasztós szűrőt és akkor szűnt meg mikor ismét szűrés nélkül ment.
A "Holt sárkány ösvényében" egy kevés zöld pont mellett pár szál fonal alga van a 25liter fölött 36W-os világítással, tehát tényleg van valami, de a zöld szebb szín mint a szürke.
No majd meglátjuk!
Mindenesetre ha kerül bele CO2 akkor lesz szűrés is, azt már nem lehet másként.

AmegA
 
Back
Oldal tetejére