• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Hónap akváriuma Új Élet új Akvárium

A harmadik probléma az előszűrést végző szivacslap napi mosása, ami nélkül az átfolyás lecsökken és a pumpa leszívja a második két rekeszben a vízszintet, így részben szárazra kerülnek a szűrőanyagok.
Ennek a megoldásán még gondolkozunk.

Ez bent is egy probléma nálunk még rácsos beszívóval és fésűvel is sajnos. Gondolom csak méretezés kérdése, de bosszantó :)
 
Sziasztok!


Na meg a képeket is.

Szemből a négy rekesz:
IMG_6711.JPG


Az akvárium felől:
IMG_6712.JPG


Az első 20cm magas nagy lyukú szivacs, tetején egy centis szövetes:
IMG_6702.JPG


IMG_6699.JPG


2., 3.:
IMG_6700.JPG


IMG_6706.JPG


IMG_6709.JPG


A szűrő és fűtő ház:
IMG_6701.JPG


IMG_6707.JPG


A fésű:
IMG_6710.JPG


AmegA
 
Na, van itt szűrőanyag mennyiség;). Elég a megfelelő áramláshoz az 1000 lityi/h? Érdekes ez a "kefe" ötletes megoldás(y). Hogy megy tulajdonképpen a víz bele, az üveg csöveken keresztül, hogy szívja meg a vizet? o_O
 
Sziasztok!


Hogy megy tulajdonképpen a víz bele, az üveg csöveken keresztül, hogy szívja meg a vizet? o_O
A víz két helyen tud bejutni az előszűrő rekeszbe:
- a két csövön keresztül a közlekedő edények elve alapján.
Takarítás, vízcsere után amikor levegősödik, egy gumi levegőztetőcsövet bedugunk az ív tetejéhez és kiszívjuk vele a levegőt (tehát átveszi a víz a helyét) és indulhat a pumpa.
-a másik pedig a polikarbonát fésűn keresztül, ami 1cm-rel alacsonyabb résbe van beragasztva mint a szűrőházat elválasztó lap teteje.
Amikor a pumpa nyomja a vizet az utolsó rekeszből, megemelkedik az élettérben a vízszint és a fésűn keresztül átbukik az előszűrőházba (a két beszívó csövön keresztül nincs akkora beáramlás).

Reméljük tudtunk segíteni!
Ha kérdésetek, ötletetek merül fel a szűréssel kapcsolatosan, ne tartsátok magatokban!

Köszönettel!

AmegA
 
Sziasztok!

A 150g-os CO2 palack 02.15-03.20-ig bírta 2bubi/másodperces, difusoros beoldással, napi 7 órás időtartam mellett.

AmegA
 
Sziasztok!

Bekerült a Glossostigma elatinoides (második név-Elatinére hasonlító).
A Heterandherát is kicsit meg kellett regulázni, mert már a Blyxán feküdt.
A Rotalákat is visszavágtuk, sűrítettük.

Hiányzik már a plusz fény:

IMG_6721.JPG


AmegA
 
Sziasztok!





Igen, még lesz 2x39W a meglévő 4 mellé.

AmegA
En most csináltam a meglevő 4*39 w melle 2 db 2*39w os kiegészítő fényt fotozäshoz!Így már ha fotózom az akit 8*39w világitok!ISO 100 max 200,most tanulgatom mit hogyan.De lassan olyan lesz a fotó mint amilyet szeretnek.
 
Gratulálok én is a megtisztelő címhez:);)

Mostanáig gondolkodtam rajta, hogy merjem vagy ne merjem, de csak leírom, remélem nem lesz harag belőle.
Szóval nekem nagyon hiányoznak a dekor elemek. Mostanában eltűntek a hatalmas stemek mögött. Pedig ha valami, akkor ebben az akváriumban a dekorok elhelyezkedése biztosan zseniálisan ki lett találva. Nézegettem az indítás utáni képeket és bizony nekem azok sokkal jobban tetszenek.

Kérdés, hogy nektek hogyan tetszik?
Mindenesetre tudom, hogy nagyon sokat dolgoztatok a dekorok látványtervén és szerintem sokat dobna az akváriumon, ha több látszódna belőlük. Így felmerül bennem a kérdés, hogy nem akarjátok a stemek nagy részét likvidálni és apró és közepes méretű növényekre cserélni?
Blyxa, Pogo, Stau, Tenellus, Sagittaria, Anubias petite, Aci, mohák - ezekből ki lehetne pakolni a köztes tereket és az eredeti hardscape is jobban érvényesülhetne.

Jöhet a golyózápor:)
 
Back
Oldal tetejére