• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium tápozása

Szabolcs89

Nézelődő
Sziasztok,

A hétvégén vásároltam egy új akváriumot és minden szükséges kellékét. A táptalajt a javaslat szerint fektettem le, de nem tudom, hogy a folyékony (vízbe kerülő) növénytápot mikor kell elkezdeni adagolni.

Gondolom, erre akkor van szükség, amikor a táptalaj "kimerül", de nem tudom, ez mikor következik be. Vagy eleve rosszul gondolom, és már kezdettől fogva adagolni kell?

Előre is köszönöm, üdv,
 
Szia Szabolcs,

üdv az akvakertészek között.
Kicsit több infó kéne az akváriumról, amit indítottál:
méretek, szűrés, világítás, esetleg van-e CO2,
milyen növényeket terveztél bele, miket szeretnél benne tartani majd,
 
Szia,

Egy 40 literes akvárium (45 x 30 x 30)
Szűrés: Eheim 2411 Biopower 160 belső szűrő
Világítás: Odyssea T5 Kompakt 24W lámpa 6500K
CO2: Aquario NEO CO2 (zselés élesztős CO2)

Jelenlegi növények:
2 doboz Eleocharis Parvula
1 doboz Eleocharis Acicularis
1 doboz Staurogyne repens (4 tő)

Illetve még biztosan kerül bele Taxiphyllum Babieri (ezt ajánlották "fa építésére", lombnak). Ezen felül is szeretnék még bele plusz növényeket, mert vásárláskor elégnek tűnt, de már látom, hogy bőven lesz még hely :)

Köszi, üdv,
 
Talaj illetve a táptalaj mit?
Ha most indítottad, akkor az első héten betartva a napi 50% vízcserét nem tápoznék, mert csak kiöntöd a csatornába, de a 2. héttől a 2-3 napos cseréknél már adagolnék tápot.
A táptalaj "kimerülése" azért hosszú idő, és azt a talajba tehető táprudakkal tudjuk növelni, de azzal ráérsz még szerintem
 
Köszönöm szépen a segítséged! A táptalaj Dennerle DeponitMix Professional 9in1, a talaj Dennerle Scaper's Soil általános.

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy terveztem a füvesített rész közé egy kaviccsal kirakott "utat" is, így ez alá nem tettem táptalajt, csak sima talajt. Viszont utólag túl vastagnak tűnik, hogyan tudnám ezt a hibát korrigálni, és oda is ültetni, ahol nincs táptalaj? Az általad is írt táprúddal például? Esetleg JBL Kugeln Balls jó lehet erre?
 
Sziasztok!
Úgy 2 hónapja újra van akváriumom . Kb 10 éve abbahagytam mert a párom kiszoritott ,sügereket hozott haza s az nem a én világom igy egyáltalán nem foglalkoztam vele. Asztán évekig vegetálta a halait majd megszüntette.
Ekkor egyből rácsaptam a lehetőségre s újból foglalkozom a akváriummal.
Berendeztem a 80*30*40 cm magas akváriumot nővényekel . A boltban vettem mindenféle adalékanyagot (csak easy-life) termékeket mert ezeket ajánlótták. Ebben benne van a folyékony co2 is.
Úgy 2 hete észrevettem hogy 2 nővégyemnél gond van .
1 dennerle lilaeopsis mauritana nak zöldek a szárai de a gyökérzete bebarnult .
2 dennerleeleo charist spec. Xingu nak is bebarnult a gyökere s jó néhány szára is . Heti rendszerességel adagolom a Easy-life Profitot hetti 20 ml ert .
De gondolom ez kevés s itt olvastam a fórumban adagolni lehet- kell táp golyokat is .
Ma vásároltam JBL kugeln balls táp golyot . S arra lennék kiváncsi mikor láthato megnyugtató eredmény a nővényeken, vagy már elkéstem
 
Sziasztok,

4 napja indítottam az akvariumot. A táptalaj Tropica plants 2,5 liter, a fedőtalaj Advanced Soil. A Co2 elejétől fogva működik. A fény most 5-6 órát világít 2x24w, 10000k, de két nap núlva már meglesznek a négy darab 24w-os 6500 k-es fénycsövek. Ami jelenleg a rendelkezésemre áll az, Easy folyékony táp, profito, vas, kálium, nitro. Foszfort még vennem kell. Szerintetek mennyit adagolja belőlük a 112l-es akvariumba? És egy kicsit off kérdés: 10. nap után már mehetnek bele a garnélák? (Easy bacterrel indítottam.) Válaszokat előre is köszönöm. :)
 
meg
Sziasztok,

4 napja indítottam az akvariumot. A táptalaj Tropica plants 2,5 liter, a fedőtalaj Advanced Soil. A Co2 elejétől fogva működik. A fény most 5-6 órát világít 2x24w, 10000k, de két nap núlva már meglesznek a négy darab 24w-os 6500 k-es fénycsövek. Ami jelenleg a rendelkezésemre áll az, Easy folyékony táp, profito, vas, kálium, nitro. Foszfort még vennem kell. Szerintetek mennyit adagolja belőlük a 112l-es akvariumba? És egy kicsit off kérdés: 10. nap után már mehetnek bele a garnélák? (Easy bacterrel indítottam.) Válaszokat előre is köszönöm. :)
Tesztelnem az Ammonia es a Nitrit szintjet es ha jo belemehetnek a garnelak, de meg igy is rizikos.
 
Sziasztok! Jovoheten tervezek inditani egy 60x30x45-os akváriumot sima kvarchomok talajjal! Van mar egy akvariumom abbol kerulnek at a novenyek es veszek mellejuk par ujat is. Kerdesem az lenne mikortol kezdjek el tapozni? TF plantert,macrot es easy carbot hasznalok.
 
Sziasztok! Jovoheten tervezek inditani egy 60x30x45-os akváriumot sima kvarchomok talajjal! Van mar egy akvariumom abbol kerulnek at a novenyek es veszek mellejuk par ujat is. Kerdesem az lenne mikortol kezdjek el tapozni? TF plantert,macrot es easy carbot hasznalok.
Szerintem kezdettől mehet a teljes tápozás, főleg ha sok növénnyel indítasz. Lehet első körben még többet is kell adagolnod a gyakoribb vízcsere miatt. Én is kezdettől ful táppal megyek, sőt most emeltem tápot és CO2-t is mert a bedúsult növényzetnek már kevés volt. DC-n látszott, hogy már alig zöldült be.
 
Szerintem kezdettől mehet a teljes tápozás, főleg ha sok növénnyel indítasz. Lehet első körben még többet is kell adagolnod a gyakoribb vízcsere miatt. Én is kezdettől ful táppal megyek, sőt most emeltem tápot és CO2-t is mert a bedúsult növényzetnek már kevés volt. DC-n látszott, hogy már alig zöldült be.
Koszonom a valaszod!
 
Back
Oldal tetejére