• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium indítása

@Pityke85 azért nyomom Én személy szerint a gombot, mert a legnagyobb pénzkidobás, ha nem a legjobbat veszed. Folyamatosan mindig egy kicsit nagyobbat, jobbat összeadva sokkal több, mintha az elején már egy jót vettél volna. egy exp. 250-essel ráadásul nyugodtan csinálhatsz nagyobbat is akár 60 literig később.
Gondolom ez @kunakos -nak szólt :) én is a minőség híve vagyok amúgy :p
 
Köszi!

És ha nem a 2 kettő közül kellene? @Bálint Nagy -tól már van egy szavazat az Experience 150-re.... :)

Illetve Bálint, a noursun rp25-ön kívül kell még valami a soda stream palackra vagy csak ez? Nyilván a visszafolyás gátló, bubi számláló, co2 cső kivételével....

@Burney azért 5 kg palack meredek lenne :D:D:D így is kapok, hogy a 120 literes mellett látszódik a palack....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
CO2 és túl nagy szűrő "kedvezhet" az ecsetalgának. Oda kell figyelni az áramlás minél jobb eloszlatására pl. spin, vagy felfúrt esőztető használatával. A szűrő teljesítményét 25 %-kal nagyobb mértékben fojtani nem javasolt.
 
CO2 és túl nagy szűrő "kedvezhet" az ecsetalgának. Oda kell figyelni az áramlás minél jobb eloszlatására pl. spin, vagy felfúrt esőztető használatával. A szűrő teljesítményét 25 %-kal nagyobb mértékben fojtani nem javasolt.
miért baj egy nagyobb szűrő 25%-nál nagyobb folytása? nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel. minimális ecsettel küzdök én is :)

Az én szűrőm 1050l/órát tud, de mivel az akvám 70 literes csak vissza van fogva 60%-ra, hogy az óránként kb. 10x forgatás meglegyen. Cirka egy hónapja van ecsetalgám és nem tudok megszabadulni tőle... A víz paraméterek rendben vannak, de a bucékat, reinickii miniket itt-ott megtámadja. Carbozom őket, de végleg nem tudok megszabadulni tőlük. A szűrő tiszta, így mérgemben(kínomban) rendeltem egy reaktort GA-ból, mert én is a co2 egyenletlenségére gondoltam, más nem lehet...
 
miért baj egy nagyobb szűrő 25%-nál nagyobb folytása? nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel. minimális ecsettel küzdök én is :)

Az én szűrőm 1050l/órát tud, de mivel az akvám 70 literes csak vissza van fogva 60%-ra, hogy az óránként kb. 10x forgatás meglegyen. Cirka egy hónapja van ecsetalgám és nem tudok megszabadulni tőle... A víz paraméterek rendben vannak, de a bucékat, reinickii miniket itt-ott megtámadja. Carbozom őket, de végleg nem tudok megszabadulni tőlük. A szűrő tiszta, így mérgemben(kínomban) rendeltem egy reaktort GA-ból, mert én is a co2 egyenletlenségére gondoltam, más nem lehet...
Szerintem egy dolog a liter/ó adat, de ha olyan a HS, vagy úgy van elhelyezve a nyomóág, hogy valamit telibe kap a flow, akkor ugyanúgy lehet alga(szerintem).
 
Viszont akkor ha már az Exp 250et ajánljátok...akkor felmérés a kérdés, hogy nem e lenne célszerűbb a 120as szűrőjét (ami egy exp 350) befogadására a kisebbhez, és lecserelni valami nagyobbra....

Vagy jobban járok egy exp 250-el a kicsihez? Mint mondjuk a pro 600-asre való cserével a nagyhoz? Mármint értitek, az agymenésem?
 
Viszont akkor ha már az Exp 250et ajánljátok...akkor felmérés a kérdés, hogy nem e lenne célszerűbb a 120as szűrőjét (ami egy exp 350) befogadására a kisebbhez, és lecserelni valami nagyobbra....

Vagy jobban járok egy exp 250-el a kicsihez? Mint mondjuk a pro 600-asre való cserével a nagyhoz? Mármint értitek, az agymenésem?
Ha jól értelmezem és a 120literes akva szűrőjét az exp350-et tennéd a 40literes akvához és a 350 helyere tennél egy 2075 vagy 2275-öt?
A 120literhez tök jó lenne a 2075 vagy 2275, viszont a 40litereshez már lehet erős lenne az exp350, de mondjuk ezt poppy- val vagy spin-nel orvosolni lehetne a szűrő fojtása nélkül is.
Szóval mind a két verzió igen jól rárható út!

Még egy gondolat.. azzal számolj, az eheim 2224, 2424 szó szerint hangtalan, a nagyobb tesóknak már van halk morajlása.
 
Viszont akkor ha már az Exp 250et ajánljátok...akkor felmérés a kérdés, hogy nem e lenne célszerűbb a 120as szűrőjét (ami egy exp 350) befogadására a kisebbhez, és lecserelni valami nagyobbra....

Vagy jobban járok egy exp 250-el a kicsihez? Mint mondjuk a pro 600-asre való cserével a nagyhoz? Mármint értitek, az agymenésem?
Értjük. 😉🤣🙃
A 250 és 350 pàros annyiban jó, hogy a gyàri perlon és kosarak közötti gumigyűrűk ugyanazok mindkét szűrőben->kevesebb csere alkatrészt kell otthon tartani.
A 40 literhez az eXp. 350 szerintem már túlzás...
 
Sziasztok
Nem találtam meg felelő topicot a bajomra,
3- hete inditotam egy 73 L Aquscapinget, aljzat takaro: ( Eleocharis sp. mini ), + egy kiseb Bonsaira ragasztot Karácsony Moha.
Táptalaj: Tetra Complet, aljzat: Tropica Aquarium Soil Power, világitás Chirios AII 301 ,,4 db ,, + Co.
Fény 8- órát Co 9- órát megy. Tápozás napi: Aqua rebell Mikro: 1,5 ml … Makro: 3 ml Carbo: 3 ml. Lakok nincsenek!
Tegnapi vízcserénél észre vetem valami fehér/ átlátszó élőlényt, ami az űvegre is rátapad és úszik is 😁
Mi lehet az, hogy került bele a vizbe, és hogy tudom eltűntettni a vizemből?????
Előre is köszi a válaszokat!!!!!
 

Attachments

  • 121CB52E-01C3-4D75-A8EA-23981A824AAD.jpeg
    121CB52E-01C3-4D75-A8EA-23981A824AAD.jpeg
    363.4 KB · Megtekintések: 21
Back
Oldal tetejére