• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új akvárium indítása aktív talajjal

Diku9

Új regisztrált
Sziasztok! Új akváriumot szeretnék indítani a jelenlegi homokos talajú helyett. Több kérdésem is lenne: A mostaniból szeretnék áttenni növényeket, de néhányon van barna alga. Elég ha eltávolítom róla amennyire tudom, vagy inkább ne tegyem őket bele? Fluval stratum talajt vettem, de van ahol azt írják mossam ki mielőtt beleteszem, máshol pedig azt, hogy véletlenül sem. Van vele esetleg tapasztalata valakinek? Köszönöm a segítséget :)
 
a fluval stratum talajt nem ismerem, de a barna alga miatt nem szoktam izgulni, nálam az mindig eltűnik magától...
miért nem veszel dennerle, tropica vagy ada talajt? 😊
 
Tropicara is gondoltam, olvastam több véleményt róluk, végül már nem is emlékszem mi miatt döntöttem e mellett mert nagyjából ugyanazokat írták mindkettőről. Többször volt már gondom barna algával, volt amikor eltűnt magától, de sajnos nem minden esetben. Olvastam hogy a magas szilikát szint miatt is lehet, emiatt is szeretnék váltani
 
magas szilikát a csapvíz miatt lehet
barna alga magas ammónia (rossz szűrés) vagy kevés fény miatt lehet, de az a lehkönnyebben legyőzhető alga... vagy jobb szűrés vagy jobb fény kell hozoá...
milyen akid, milyen szűrőd, milyen fényed van? 😊
 
54 literes, szettként vettem, eredetileg 10 wattos led világítás volt hozzá, azt nem régiben cseréltem le egy 25 wattos ledre, a szűrő tetra easycrystal 300, gyanítom hogy az is kicsi, van itthon egy másik szűrőm, amit ehhez az akváriumhoz vettem ugyan, de nem cseréltem még ki mert a víz szép tisztának tűnik. Ebben a szűrőben van pluszban biofilter is (kis labdácskák) a másik viszont csak szivacs. Amikor először megláttam a barnaalgát (megint... :D) akkor megmértem az ammóniaszintet, azzal nem volt probléma.
 
szerintem ezt a szűrőt felejtsd el, szerezz inkább egy 600-800 liter/órás teljesítményű külső szűrőt, amit tölts meg seachem matrix-szal és tegyél még bele purigent és akkor nem lesz több barna algád... 😊
 
54 literes, szettként vettem, eredetileg 10 wattos led világítás volt hozzá, azt nem régiben cseréltem le egy 25 wattos ledre, a szűrő tetra easycrystal 300, gyanítom hogy az is kicsi, van itthon egy másik szűrőm, amit ehhez az akváriumhoz vettem ugyan, de nem cseréltem még ki mert a víz szép tisztának tűnik. Ebben a szűrőben van pluszban biofilter is (kis labdácskák) a másik viszont csak szivacs. Amikor először megláttam a barnaalgát (megint... :D) akkor megmértem az ammóniaszintet, azzal nem volt probléma.
54 literre mindenképp kéne egy külső szűrő. 8-10x vízforgatás, 5-10% biológiai szűrőanyaggal az akva méretéhez képest.
 
Köszönöm a segítséget :) Ha kicserélném a másik szűrőre amíg nem szerzek be egy külsőt, az segítene? az 400 liter/órás
 
nem biztos... a szűrővel kapcsolatban nem szabad kompromisszumot kötni:
- külső szűrő
- minyimum 8-10 szeres megforgatás
- minyimum 5-10% jó minőségű biológiai szűrőanyag...
amíg nem szerzel be egy ilyen szűrőt, addig én betenném mindkettő belső szűrőt... 😊
 
Back
Oldal tetejére