• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ÚJDONSÁG Új ADA Solar RGB

A hűtéssel kapcsolatosan az egész felső része a hűtésre szolgál. A lámpa teljes hosszában két oldalon légrostély van, most abban nem vagyok biztos, hogy alatta venti megy vagy sem. De mintha lett volna valami utalás a meetingen.
Az biztos, hogy a hűtésre nagyon rámentek az első generációs lámpák után. Már csak azért is, mert itt sokszorosa a hőtermelés mint akár egy moon esetén.
 
Viktor, nem mintha érintene a dolog, csak érdekelne hogy ebből is kihagyták-e a dimmelhető funkciót? RGB LED esetén öngólnak érezném, sőt a mai világban úgy általában egy LED lámpánál annak érzem, főleg egy ilyen minőségi cuccnál...
De a leírás nem említi!
 
Hmm a németek már feltették a videót facera. Én meg akartam várni a hivatalos Youtube startot

De akkor nektek is egy kis hangulat:

Felkerült az ADA honlapjára is a cucc. Azért a marketingesek még átnézték egyszer a promo videót, az látszik, mert a honlapra föltöltött változatban a színhőmérséklet összehasonlításnál már nincs kiírva, hogy az "Aquasky Moon" az összehasonlítás alapja, szimplán "White LED"-ként van megadva. :)

http://www.adana.co.jp/en/release/detail?id=249
 
Felkerült az ADA honlapjára is a cucc. Azért a marketingesek még átnézték egyszer a promo videót, az látszik, mert a honlapra föltöltött változatban a színhőmérséklet összehasonlításnál már nincs kiírva, hogy az "Aquasky Moon" az összehasonlítás alapja, szimplán "White LED"-ként van megadva. :)

Érdekes. Inkább azt tudom elképzelni, hogy valamelyik nagy disztri rápirított a japókra, hogy ne egy meglévő lámpájukkal hasonlítsák már össze. Ha azt is el akarják még adni. Van egy tippem ki volt...

A japán anyagokban hónapok óta így volt.

Szerintem hülyeség nem felvállalni. A mai LED lámpák nagyon kis százaléka képes jó növény színeket produkálni.

Azért mert egy aquasky színe elfogadható számunkra nem jelenti azt, hogy nincs feljebb.
Ezt már az Opnova is megmutatta korábban. Sajnos az sem volt egy olcsó lámpa....

Már facera is bedobtam ezt a fotót, de ide is beteszem.

ADA Aquasky Moon. Ha önmagában nézzük a boltban zseni. Egy szép egészséges akváriummal öröm ránézni.
Aztán beúszik a képbe hátulról egy HQI és ha akarod ha nem újraértelmezed azt, mi a jó zöld.

Valami ilyesmit várok az új lámpától.

26812483583_583fee0b92_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

emlékeztetőnek ilyen volt az opnova. persze az aquasky-os akváriumok középen még nem adták a formájukat és a színeket. de a HQI-vel egy képen jól látszik mennyire más volt az opnova színvisszaadása

15365463103_47f55abd45_h.jpg

és ez később is jól átjön ez a különbség

16502917082_7a21c20b5b_h.jpg

kb ez volt az összehasonlító ábra lényege is a videóban.

Ettől az Aquasky széria egyáltalán nem rossz. Ha csak magában nézem a szemed gyorsan alkalmazkodik és nem érzed majd a fenti eltérést

26812485103_c4acc79b6b_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Persze ha igazságos szeretnék lenni, akkor az ATI lámpák is nagyon zavaróak ezzel a rikító és cseppet sem nyugtató színnel. Ezt mindig is mondtam. Egymás mellett egy ADA NAG és egy ATI T5 865 csöves és bántó nézni a fénycsövest. Az öreg anno ezt jól kitalálta.
Sajnos a NAG nincs partyban az ATI csöveivel máskülönben csúnya trónfosztás lenne.

26810928834_878aa8ff88_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

De a színekben mindig van jobb. Úgyhogy részemről nagyon kíváncsi vagyok az új lámpákra.
De ahogy eddig is ugyanúgy ott leszenk majd az Aquasky, ATI és a Solar HQI lámpák. Legalább majd élőben is össze lehet hasonlítani őket.

Itt is... Aquasky vs Solar

26323837280_db5041ed7d_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Solar, Solar, Solar.... ATI és középen az Aquasky

19172733299_48285890ea_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

19358897955_9b01c37b84_h.jpgGreen Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

csak ne lenne ennyire kevés a fénye a HQI-nak..... még az aquasky is erősebb.
 
Utoljára módosított:
De érdekesség miatt George Farmer új akváriuma a Kessil lámpák alatt. Ha önmagában nézed a kis vibráló fényjátékkal izgi.
A színe.... ugyanaz a gond vele mint az Aquasky színvilággal. Ha ez gond egyáltalán és nem csak arról szól, hogy valamit nyugtatóbb nézni.

13458614_836550893143818_2411966132238989893_o.jpg
 
De érdekesség miatt George Farmer új akváriuma a Kessil lámpák alatt. Ha önmagában nézed a kis vibráló fényjátékkal izgi.
A színe.... ugyanaz a gond vele mint az Aquasky színvilággal.
Ezt a kis fényjátékot az én párszáz forintos ledjeim is tudják. (Nagyon baró a fal, csak én nem tudom lefotózni :) - 1. kép lent)
Persze ők ugyanezt a sárgás zöldet hozzák. Ráadásul kiszámíthatatlan az élettartamuk, fél éven belül többen is elvéreztek. A lámpa belsejében macerásabb beállítani az egyensúlyt, mint az akváriumban :)

A Kessil-nél az zavar picit, hogy nagyon "kivilágít", pedig ha ebben a kis, csinos kivitelben így hozza az eredményt, akkor már csak az árával kellene kicsit versenyképessé tenni hogy akár én is elgondolkozzak rajta.
Nagyon tetszik a lámpa dizájnja is és ahogy összhangba van hozva az akváriummal. (Bezzeg az én butik-tervemet hogy leoltottátok :) - 2. kép alul)

Az ADÁ-é nagyon várós, az üveg elhagyása szerintem jó ötlet volt. Az új külsővel a "szerényebb" otthonokba is "beillhet" majd, ahol a lakberendező díját inkább az akváriumra költik ;)
Ha ezt a spektrumot én valahogy elő tudnám állítani itthon :rolleyes:...... akkor..... már bizonyára az ADÁ-nak dolgoznék :D
 

Attachments

  • IMG_8836.jpg
    IMG_8836.jpg
    81.4 KB · Megtekintések: 2
  • 1.jpg
    1.jpg
    29.3 KB · Megtekintések: 2
Utoljára módosított:
Így elsőre olyan zöldes mint a HQI NAG, valószínűleg a spektrum állítható.
Becsillámlásos hatás a talajon ennél a lámpánál nem lesz,úgy látom ezek nem power ledek.
Már amennyit lehet látni így fotó alapján,remélem gyártják tovább a HQI izzókat!
 
Így elsőre olyan zöldes mint a HQI NAG, valószínűleg a spektrum állítható.
Becsillámlásos hatás a talajon ennél a lámpánál nem lesz,úgy látom ezek nem power ledek.
Már amennyit lehet látni így fotó alapján,remélem gyártják tovább a HQI izzókat!

Hát igen ha megszoktad az NAG-ot ott a fentiek nem fognak működni az biztos. A becsillogás nekem is hiányozni fog, bár ettől nagyjából elköszöntünk az első power led-es próbálkozások után.

Pozitív hozadéka az lehet, hogy kiváltja a grand solart fényben és mindent lehet majd alatta növeszteni, nem úgy mint a sima solar alatt.
 
De nem tudom azt néztétek e, hogy mennyi akváriumot vittek ki az ada galériából az eseményre. Valami brutális. És a nagyokat is nem csak a csöppségeket. Hogyan? :)
 
De nem tudom azt néztétek e, hogy mennyi akváriumot vittek ki az ada galériából az eseményre. Valami brutális. És a nagyokat is nem csak a csöppségeket. Hogyan? :)
Lefagyasztották, úgy nem csobogott ki belőlük a víz. :D
Vagy, csak simán, víz nélkül.
 
Back
Oldal tetejére