• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új ADA dekorhomok

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Amanoék előrukkoltak 2 új dekorhomokkal. A Congo és a Mekong homokkal.
Congo: egy,a többinél sötétebb színű talaj, ami jól kiemeli a halak színét. Kapható S és SS méretben 2 illetve 8 kilós zsákokban.
Mekong: Ez a homok egy természetes világos színű termék. Jól illusztrálja a folyó medret. Kapható S,SS és Powder méretekben a kisebb akváriumokhoz.
Képet nem láttam még róla, ha valaki tud még róla infot csak nyugodtan :angel:
 
Szerintetek melyik dekorhomokot használták ennél az akváriumnál? (ADA IAPLC 2011 26. hely)
0026.jpg
 
A Nile-t szürkésnek írják, ez meg barnásnak tűnik. És nekem valami nagyon világos barnás kellene.
 
Régen volt valami forest sand is az adának. Lehet ez még az. :)
Élőben amúgy én nem láttam szürkésnek a Nile-t. Inkább barna. nagyon világos barnás szerintem a Colorado meg a sarawak, bár utóbbi inkább sárgás-nak hat élőben. HA megnézed az ada fotóözön témát, az új akváriumba colorado-t tettek. Ott látszik a víz alatti színe is.
 
Régen volt valami forest sand is az adának. Lehet ez még az. :)
Élőben amúgy én nem láttam szürkésnek a Nile-t. Inkább barna. nagyon világos barnás szerintem a Colorado meg a sarawak, bár utóbbi inkább sárgás-nak hat élőben. HA megnézed az ada fotóözön témát, az új akváriumba colorado-t tettek. Ott látszik a víz alatti színe is.
Köszi, megnézem.
 
A Nile-t szürkésnek írják, ez meg barnásnak tűnik. És nekem valami nagyon világos barnás kellene.

Akkor neked Nile Sand kell, vagy ha picit nagyobb szemcseméret is belefér, akkor Mekong.
Ezek meleg sárgás-barnás színű dekorok. Mi is ezeket használjuk a legtöbbet.

A Colorado, Sarawak narancsos, a La Plata tört fehér
 
Viktor egy másik topikban kérdeztem, hogy milyen dolgozni a coloradoval? Hogy hat élőben növényekkel? Kisebb szemcséjű a Nile-nél?
 
Viktor egy másik topikban kérdeztem, hogy milyen dolgozni a coloradoval? Hogy hat élőben növényekkel? Kisebb szemcséjű a Nile-nél?

Ugyanaz a szemcseméret, mint a Nile. Nem tudom milyen dolgozni vele, szerintem jó. Nem növény ültetésre való, viszont dekorra tökéletes.
 
Haló!
Nem tudtam hova írjak talán ez a legmegfelelőbb. Most nézegetem az ADA dekor homokjait és egyenlőre a Mekong jön be meg talán a La Plata de én így akárhogy is nézegetem a képeken szinte ugyan olyan mind a natúr (kivéve persze a szemcseméret beli különbségeket)
 
Haló!
Nem tudtam hova írjak talán ez a legmegfelelőbb. Most nézegetem az ADA dekor homokjait és egyenlőre a Mekong jön be meg talán a La Plata de én így akárhogy is nézegetem a képeken szinte ugyan olyan mind a natúr (kivéve persze a szemcseméret beli különbségeket)

Mekong vaj színű, de van benne más színű apró homok / kavics is. Összességében kicsit talán a hideg szín felé fordul.
Nile Sand sárgás inkább melegebb színű
La Plata fehérebb tiszta homok valójában ez is inkább tört fehér vagy nagyon világos sárga?

A többiek pl Colorado narancs nagyon meleg színű.

A fenti hármasból bármelyiket választod is a végeredmény nagyon természetes jó tónusú összkép lesz.
 
Mekong vaj színű, de van benne más színű apró homok / kavics is. Összességében kicsit talán a hideg szín felé fordul.
Nile Sand sárgás inkább melegebb színű
La Plata fehérebb tiszta homok valójában ez is inkább tört fehér vagy nagyon világos sárga?
A többiek pl Colorado narancs nagyon meleg színű.
A fenti hármasból bármelyiket választod is a végeredmény nagyon természetes jó tónusú összkép lesz.

Igen, összeségében én is ezt vontam le a Colorado narancsos tónusát alapból kizártam. A La Plata megfogott de talán túl világos. A Nile Sand-al nem is nagyon foglalkoztam. A mekong tetszik nagyon a legjobban de ha annak a vajas színét nézzem igencsak kvarchomok-os talán pár árnyalat különbség van. Végül is a filózás oka nem más mind, hogy van itthon egy rakás tiszta kvarchomokom ami alapból nem csúnya szerintem de furdal a kíváncsiság miért drágább annyival az ADA dekorhomokja. Mivel jobb? Azon kívül hogy ADA:D
 
Igen, összeségében én is ezt vontam le a Colorado narancsos tónusát alapból kizártam. A La Plata megfogott de talán túl világos. A Nile Sand-al nem is nagyon foglalkoztam. A mekong tetszik nagyon a legjobban de ha annak a vajas színét nézzem igencsak kvarchomok-os talán pár árnyalat különbség van. Végül is a filózás oka nem más mind, hogy van itthon egy rakás tiszta kvarchomokom ami alapból nem csúnya szerintem de furdal a kíváncsiság miért drágább annyival az ADA dekorhomokja. Mivel jobb? Azon kívül hogy ADA:D

Általában mindig a színen bukik a dolog. Az ADA dekorjait a természetességükért szeretik a világban.

Friss mekong...


IAPLC 2013 #452 - Reborn
by viktorlantos, on Flickr

mekong


IAPLC 2012 entries Rank #67 CBAP 2012 Foreign 1st
by viktorlantos, on Flickr

sarawak


IAPLC 2012 entries Rank #155
by viktorlantos, on Flickr

kicsit algás mekong


Project Name - Forest
by viktorlantos, on Flickr

colorado


Saguaro Forest. IAPLC 2013 rank number 46
by viktorlantos, on Flickr
 
Nagyon tetszetősek így a az első két képet nézve a mekong nagyon világos dekor a La Plata így akkor már-már inkább sárgás. Csak igazából minden képen kicsit más az árnyalat :D
 
Back
Oldal tetejére