• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveggarnéla

tibicuk

Legenda
Legjobb napló
Tapasztalat szerzés céljából vettem egy üveggarnélát.Ha jól tudom 10 centisre nő meg.30 literes akváriumban van,10 db rézlazaccal.Fogja-e őket csipkedni a későbbiekben?Most kb. 4-5 centis.Rögtön a vásárlás másnapján dobta el a páncélját.Ezután 2 napra eltűnt,nem is tudtam,hogy amit látok,az a levedlett páncélja,vagy a halott rákapó.
 
tibicuk said:
Tapasztalat szerzés céljából vettem egy üveggarnélát.Ha jól tudom 10 centisre nő meg.30 literes akváriumban van,10 db rézlazaccal.Fogja-e őket csipkedni a későbbiekben?Most kb. 4-5 centis.Rögtön a vásárlás másnapján dobta el a páncélját.Ezután 2 napra eltűnt,nem is tudtam,hogy amit látok,az a levedlett páncélja,vagy a halott rákapó.

Szia Tibicuk

Igen, az üveg garnéla elég veszélyes a halakra nézve. Nem is nappal, mikor minden hal éli az élettét, inkább éjjel, mikor nyugalmi állapotban vannak. Az üveg garnéla ilyenkor indul portyára és csipkedi le az uszonyokat, mozgás képtelenné téve a halakat. Amíg kicsi ez nem olyan kritikus, de később elfajul a dolog. Én kivenném és inkább amanora cserélném. Az amit láttál, minden bizonnyal a levedlett páncélja, e-miatt nem kell aggódnod.
 
Igen,már ma reggelre megkerült.Itt-ott már most belecsípett némelyik halnak a farokuszonyába.Mondták a boltban,hogy szeret csipkedni.Akkor különrakom valahova.Nem tudom visszavinni,mert Szegeden vettem.Kösz Levi!
 
Sziasztok!

Valaki tudna írni az üveg garnélák szaporodásáról valamit? Szentgyo?
Köszönöm!
 
Nekem ilyen garnélám még nem volt. Teljesen ellentmondásosak az információim róla. Van aki szerint sima édesvízben szaporodik, van aki azt mondja, hogy a lárváknak kell a sós víz... A legegyszerűbb megoldás szerintem az, ha megpróbálod az első csapatot sima vízben felnevelni, aztán majd számolj be ;)
 
Én úgy tudom édesvízben szaporodik. Hevesen azt mondták hogy nemtudják milyen garnéla, rengeteg kicsi volt és ott keltek. Vettem 4et de 2 hétre rá ki is vettem őket és áttettem máshová. nagyon nem szeretem őket:) (azóta már nincsenek velem:D)
 
Érdekesen alakul a kislány! :) Mostmár duplájára nőtt mint amekkora eddig volt, a fiúk eltörpülnek mellette :p
Hatodik hete cipeli a petéket, és nagyon gondosan legyezgeti őket, amik első hetekben neonzöldek voltak, majd barnásak lettek, és most rikító fehérek...
kiváncsi leszek hogyan tovább?! :)

Őnagysága itt még üresen.
hpim0685w.jpg
 
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.

Melyek az üveggarnéla legfőbb külalakot érintő faji sajátosságai (pl: világos szem?), amelyek alapján egy laikus is könnyű szerrel megállapítja, hogy kivel van dolga?

Ez a tudás szerintem minden kezdő garnélás számára hasznos lehet, a balesetek elkerülése érdekében. ;)
 
Indie said:
Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget.

Melyek az üveggarnéla legfőbb külalakot érintő faji sajátosságai (pl: világos szem?), amelyek alapján egy laikus is könnyű szerrel megállapítja, hogy kivel van dolga?

Ez a tudás szerintem minden kezdő garnélás számára hasznos lehet, a balesetek elkerülése érdekében. ;)

Innen olvasd tovább: viewtopic.php?f=11&t=611&p=12234&hilit=%C3%BCveggarn%C3%A9la#p12205
 
Az "ügyfél akváriumba" , amit nemrég berendeztem,beraktunk egy csomó Amano garnélát.
Belekeveredett egy üveggarnéla.Hatalmas ollókkal egyszer csak előjött.Először csak néztem,ez tuti nem Amano.:pompous:
...és valóban,rákeresve szembesültem vele.
Úgy tudom a tőle kisebb garnikra veszélyes lehet,sőt a kisebb halakat is elkaphatja.
 
Az "ügyfél akváriumba" , amit nemrég berendeztem,beraktunk egy csomó Amano garnélát.
Belekeveredett egy üveggarnéla.Hatalmas ollókkal egyszer csak előjött.Először csak néztem,ez tuti nem Amano.:pompous:
...és valóban,rákeresve szembesültem vele.
Úgy tudom a tőle kisebb garnikra veszélyes lehet,sőt a kisebb halakat is elkaphatja.
Elvileg,ha van mit ennie és egészségesek a halak,akkor nem bántja őket,de ha nincs mit enni,akkor el kezd vadászni.
 
Back
Oldal tetejére