• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!

Tanácsot, infót szeretnék kérni tőletek.
A 60x40x40-es akváriumomhoz egy Eheim 2275 szűrőt használok.
A befolyóval szemközti oldalon kezd megjelenni az ecset alga valószínűsíthetően a nagy flow miatt.
Mit gondoltok egy ilyen kifolyó megfelelő lehet?
 
Sziasztok!

Tanácsot, infót szeretnék kérni tőletek.
A 60x40x40-es akváriumomhoz egy Eheim 2275 szűrőt használok.
A befolyóval szemközti oldalon kezd megjelenni az ecset alga valószínűsíthetően a nagy flow miatt.
Mit gondoltok egy ilyen kifolyó megfelelő lehet?
Ez 13-as, de miért nem veszed kisebbre a flow-t, ekkora üvegnél nincs szükség 1200 l/h-ra.
 
egészen amatőr kérdésem van, de nem találok szent leírást, amire támaszkodhatok.
a ki és befolyók elhelyezésére van best practice, esetleg "erősen javasolt" pozíció? egy kocka 30-asban a hátsó oldal két szélére távol egymástól? egymás mellé? szembe?
 
egészen amatőr kérdésem van, de nem találok szent leírást, amire támaszkodhatok.
a ki és befolyók elhelyezésére van best practice, esetleg "erősen javasolt" pozíció? egy kocka 30-asban a hátsó oldal két szélére távol egymástól? egymás mellé? szembe?
Ez nagyban függ a berendezéstől: háromszög, sziget, vagy V-kompozíció, stb.
Egyet kell szem előtt tartani, hogy a nyomóág az akváriumban körbe meg tudja forgatni vizet, így a szutyok eljut a célállomáshoz, a beszívóághoz.
 
a kompozíció a béna vagyok stílust követi :)

(a co rossz helyen van a képen, erre már rájöttem)
Hobbitársi alapon határozottan ki kell jelentsem, hogy nem vagy magadnál, @cudar ! Nagyon szép kis iwagumit raktál össze. Kezdésnek megsüvegelendő. 🤟

Joboldali frontüveghez helyezném a szívó és nyomóágat, egymás mellé.
Azt nem tudtam kivenni, milyen a nyomód. ha lilly vagy poppy, akkor azzal szembe helyezd a difit. Ha spin, no, akkor más súgjon, mert azzal még nincs tapasztalatom.
 
Sziasztok!
Esetleg lenne valakinek kölcsönbe egy 12/16mm-es üveg spin kifolyója Budapesten? Nagyon húz a szűrőn, jobban már nem tudom folytani és fel felbukkan az ecset alga.
köszönöm!
 
Szerintetek egy classic 150-esre van értelme üveg skimmert tenni? A leírásban az szerepel min. 650l/h kell hozzá. :cautious: Valakinek van ezzel gyakorlati tapasztalata? Esetleg valakinek van otthon egy hasonló kis teljesítményű külsőszűrője + skimmere amivel le tudná nekem tesztelni? Amúgy egy 30-as bettás low akvát szűrne a szett. :sneaky:✌️
 
Szerintetek egy classic 150-esre van értelme üveg skimmert tenni? A leírásban az szerepel min. 650l/h kell hozzá. :cautious: Valakinek van ezzel gyakorlati tapasztalata? Esetleg valakinek van otthon egy hasonló kis teljesítményű külsőszűrője + skimmere amivel le tudná nekem tesztelni? Amúgy egy 30-as bettás low akvát szűrne a szett. :sneaky:✌️
nekem egy Eheim Classic 250 vígan meghajtja (a minit), viszont amint egy kicsit csökken a szívóerő akkor már vagy levegőt szív vagy nem tud lebegni a skimmer
 
Utoljára módosított:
én használok, de nem tudok sokkal többet írni mint pár kommenttel előbb :)

működik, fasza, de ha koszolódik a csövezés vagy az alsó beszívó rész, akkor elkezd rakoncátlankodni (vagy levegőt szív vagy nem lebeg)
 
Azonkívül, hogy fizikailag kisebb a társainál, a működési elve azonos nem?

*Most jobban meglestem. Ezzel az állítható alsó szívóerővel kell csak játszani, és jó is lesz? :unsure: Árban is barátságosabb. Van aki használ ilyet itt a fórumon, és írna is róla pár sort? :)✌️
Én konkrétan eléggé fel..... magam vele. Lehet csak nálam nem működik megfelelően a kis magasság miatt, de sosem ment rendesen. Egyáltalán nem úszik, de ha nem szív levegőt akkor meg a víz párolog el, szóval se így se úgy nem vált be. Eheim 250 exp
 
Azonkívül, hogy fizikailag kisebb a társainál, a működési elve azonos nem?

*Most jobban meglestem. Ezzel az állítható alsó szívóerővel kell csak játszani, és jó is lesz? :unsure: Árban is barátságosabb. Van aki használ ilyet itt a fórumon, és írna is róla pár sort? :)✌️
Az alsó akril betéttel lehet játszani, de nem olyan mértékben, mint a nagy testvérénél, nem lehet olyan jól lefojtani az alsó szívást (és a felsőre helyezni a hangsúlyt).
Ahogy a többiek is írják, érzékenyen reagál mindenre (koszolódás, vízszint-változása), tehát odafigyelés nélkül nem tökéletes a működése. De én ezt ÍGY oldottam meg. Ha nem figyelek oda és túl sok víz elpárolog, így akkor sem süllyed le, legfeljebb már nem is tisztítja a felszínt sem. De ha pótolom a vizet, megy minden rendesen tovább.
 
Back
Oldal tetejére