• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a szívó ágon lévő skimmer nem a legjobban működik. Fel-le ugrál menet közben, egy csomó levegőt szív, majd simán csak rácuppan a beszívóágra és nem lebeg a felszín tetején. Próbáltam fecskendővel és csővel levegőt nyomni a skimmer alá, ekkor megemelkedik de ismét jön a fel le mozgás majd letapadás. Alul teljesen nyitott állásban van, de próbáltam félig elzárni illetve úgy is, hogy csak a skimmeren keresztül szívja a vizet. Nem lett változás egyik esetben sem. 16-os a méret és Tetra ex 1200-as szűrőn van ami jó félig fojtva van. Akvárium méret 112l. A ki-be folyó Ali-ről lett rendelve.

Köszi előre is!
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a szívó ágon lévő skimmer nem a legjobban működik. Fel-le ugrál menet közben, egy csomó levegőt szív, majd simán csak rácuppan a beszívóágra és nem lebeg a felszín tetején. Próbáltam fecskendővel és csővel levegőt nyomni a skimmer alá, ekkor megemelkedik de ismét jön a fel le mozgás majd letapadás. Alul teljesen nyitott állásban van, de próbáltam félig elzárni illetve úgy is, hogy csak a skimmeren keresztül szívja a vizet. Nem lett változás egyik esetben sem. 16-os a méret és Tetra ex 1200-as szűrőn van ami jó félig fojtva van. Akvárium méret 112l. A ki-be folyó Ali-ről lett rendelve.

Köszi előre is!
Pedig a megoldás az, hogy lent teljesen nyitott állapotban van így fentről semmit vagy nagyon keveset szív. Olyankor nem ugrál.

Én mielőtt erre rájöttem ráettem egy drótot az U alakú felső csőre ami odanyúl az ugráló részhez és koppan rajta amikor ugrál. Ezzel kizökkenti az ugrálásból. Ez is működött.
Talán érthetőbb ha úgy mondom, hogy, ha a hintázó gyerek elé beáll egy felnőtt azonnal nekimegy, elveszti a ritmust és leáll a hintázás.
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a szívó ágon lévő skimmer nem a legjobban működik. Fel-le ugrál menet közben, egy csomó levegőt szív, majd simán csak rácuppan a beszívóágra és nem lebeg a felszín tetején. Próbáltam fecskendővel és csővel levegőt nyomni a skimmer alá, ekkor megemelkedik de ismét jön a fel le mozgás majd letapadás. Alul teljesen nyitott állásban van, de próbáltam félig elzárni illetve úgy is, hogy csak a skimmeren keresztül szívja a vizet. Nem lett változás egyik esetben sem. 16-os a méret és Tetra ex 1200-as szűrőn van ami jó félig fojtva van. Akvárium méret 112l. A ki-be folyó Ali-ről lett rendelve.

Köszi előre is!
Nekem is néha csinálja. Általában akkor fordul elő ha csurig töltöm az akváriumot, tehát ha nagy a skimmer alja és a teteje között a távolság. Gyakorlatilag ez egy önmagát gerjesztő folyamat. A legkisebb vízfelszíni hullám elindítja és egyre nagyobb lesz a mozgás. Pl. a lily felszínfodrozása. Próbáld meg, hogy egy kicsivel magasabbra rakod a skimmert (kisebb a teteje és az alja közötti távolság), vagy tölts kevesebb vizet az üvegbe.
 
Nekem is néha csinálja. Általában akkor fordul elő ha csurig töltöm az akváriumot, tehát ha nagy a skimmer alja és a teteje között a távolság. Gyakorlatilag ez egy önmagát gerjesztő folyamat. A legkisebb vízfelszíni hullám elindítja és egyre nagyobb lesz a mozgás. Pl. a lily felszínfodrozása. Próbáld meg, hogy egy kicsivel magasabbra rakod a skimmert (kisebb a teteje és az alja közötti távolság), vagy tölts kevesebb vizet az üvegbe.

Jó lehet ez a megoldás.
Az Eheim skimmernél is a leírásában szerepel, hogy max. 3 cm távolság lehet, amire kiemelkedhet a lebegő rész. 20200703_065208.jpg
 
Sziasztok.

Üveg skimmeres beszívóm van a 64 literes akváriumhoz. Gond nélkül működik.

A múlt héten került bele 20 boraras brigattee. Pár nap alatt 12 eltűnt. Tetemeket nem találtam. A szűrőben volt mind. Pár napot simán kibírtak.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek ötlete hogyan lehetne levédeni a skimmer részt felül?

Most az asszony harisnyájával probálkozom. Hal biztos, a vizet is szívja de nem hatékony. Pár nap után már kezd egy kis hártya kialakulni.
 
Sziasztok.

Üveg skimmeres beszívóm van a 64 literes akváriumhoz. Gond nélkül működik.

A múlt héten került bele 20 boraras brigattee. Pár nap alatt 12 eltűnt. Tetemeket nem találtam. A szűrőben volt mind. Pár napot simán kibírtak.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek ötlete hogyan lehetne levédeni a skimmer részt felül?

Most az asszony harisnyájával probálkozom. Hal biztos, a vizet is szívja de nem hatékony. Pár nap után már kezd egy kis hártya kialakulni.
Szúnyogháló? A harisnyától jobb lesz, de a fölözés így sem lesz tökéletes.
 
Sziasztok.

Üveg skimmeres beszívóm van a 64 literes akváriumhoz. Gond nélkül működik.

A múlt héten került bele 20 boraras brigattee. Pár nap alatt 12 eltűnt. Tetemeket nem találtam. A szűrőben volt mind. Pár napot simán kibírtak.

Az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek ötlete hogyan lehetne levédeni a skimmer részt felül?

Most az asszony harisnyájával probálkozom. Hal biztos, a vizet is szívja de nem hatékony. Pár nap után már kezd egy kis hártya kialakulni.
Én úgy oldottam ezt meg, hogy megvettem a legkisebb fém "tésztaszűrőt", annak kivágtam a belsejét és beleformáztam. Nem kell tökéletesnek lennie, mert nem át akarják verekedni magukat rajta. Az nem annyira sűrű mint a harisnya, nem akad fent rajta a hártya. Ellenben a növények igen és a tisztítása is bökős.
 
És hogyan csináltátok? Csak a közepén a lyukra raktatok vagy körben a fésükhöz? Egy képet ha valaki tölt fel azt megköszönóm.
Én egy "kicsit" módosítottam az ISTA skimmert: levágtam a tüskéket, mert a víz felületi feszültsége miatt nem voltam elégedett a hatékonyságával. Tehát az ötletnek kifejezetten csak a szúnyoghálóval kapcsolatos része lehet érdekes neked.
Amit a képeken lehet látni:
1. kép a skimmer inaktív állapotban. A felső perem 2-3 mm-t kiemelkedik a vízből, így az esetleges összegyűjtött trutyi nem tud visszaúszni, amikor kikapcsol a skimmer.
2.-4. kép munkában a skimmer. Csak 2-3 mm-t süllyed a víz alá a pereme. Ez talán látszik a képeken a fénytörésből... A beömlő felület növelése miatt sokkal több víz kerül közvetlenül a felszín közeléből bele, mint amikor alsóbb rétegekből szívott be a réseken át.
Talán az is látható, hogy élőlény nem-igen fér át az 1mm-es hálón.
 

Attachments

  • IMG_1235.JPG
    IMG_1235.JPG
    303.2 KB · Megtekintések: 57
  • IMG_1236.JPG
    IMG_1236.JPG
    262.9 KB · Megtekintések: 45
  • IMG_1237.JPG
    IMG_1237.JPG
    256.7 KB · Megtekintések: 53
  • IMG_1238.JPG
    IMG_1238.JPG
    335.3 KB · Megtekintések: 42
  • IMG_1239.JPG
    IMG_1239.JPG
    306.2 KB · Megtekintések: 39
Kérhetnék segítséget. Sehogy sem tudom beállítani. Inkább levegőt szív mint vizet.
Update: Így úgy de sikerült. Annyi még hogy a kosár szárából egy picit lehet levágni? Túl közel van így a könyökhöz, jobban nem tudom rányitni a csapot hogy jobban merüljön el. Mert ugye akkor megint levegőt is szív.
 

Attachments

  • 8821BA35-9E56-443A-B59D-86E275222610.jpeg
    8821BA35-9E56-443A-B59D-86E275222610.jpeg
    378.3 KB · Megtekintések: 47
Utoljára módosított:
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem.
Éppen egy új aquascapen dolgozom.
Az akvárium 120 X 40 X 50 es.
Fluval fx6-al lesz szurve.
A kérdésem a következő lenne :
Az alábbi variációk közül melyik lenne a legjobb?
1 fluval + Eheim 350 skimmer
2 fluval üveg skimmer-el
3 fluval normál üveg befolyóval + JBL 701 üveg skimmer-el
Én esztétikai okokból a 2 es és a 3 as opció valamelyikét preferálnam.
A válaszokat előre is köszönöm.
 
Sziasztok!
Most egy hetes a restart óta az akvárium éa beszeresztem egy üveg lilly-t és befolyót. Nyilván az esztétika is de miben más az esőztetőhöz képest?
Az aki 45L és Eheim 2213 szűri folytás nélkül. A co2 difit vele szembe tettem szite az összes bubit len tatja, így jobb is a beoldás. Tehát jobb mint az esőztető?
 

Attachments

  • IMG_20201105_153034.jpg
    IMG_20201105_153034.jpg
    170.7 KB · Megtekintések: 28
  • IMG_20201105_143725.jpg
    IMG_20201105_143725.jpg
    186.2 KB · Megtekintések: 26
Sziasztok!
Most egy hetes a restart óta az akvárium éa beszeresztem egy üveg lilly-t és befolyót. Nyilván az esztétika is de miben más az esőztetőhöz képest?
Az aki 45L és Eheim 2213 szűri folytás nélkül. A co2 difit vele szembe tettem szite az összes bubit len tatja, így jobb is a beoldás. Tehát jobb mint az esőztető?
Szerintem az esztetika a lenyeg, meg talan valamivel erosebb flowt lehet vele csinalni, ra tudod iranyitani a diffuzorra nem tudom kell e tobb. Esetleg ha jol allitod be a vizszintet, le tudja szivni a felszini olajat is ha van. De azert ez kicsit esetleges.
 
Szerintem az esztetika a lenyeg, meg talan valamivel erosebb flowt lehet vele csinalni, ra tudod iranyitani a diffuzorra nem tudom kell e tobb. Esetleg ha jol allitod be a vizszintet, le tudja szivni a felszini olajat is ha van. De azert ez kicsit esetleges.
Köszi!
Az bisztos a difi ből a gáz szinte teljesen lent tartja, meg talán jobban eloszlik a víz áramlás. Majd hosszútávon meglássuk !
 
Sziasztok!
Most egy hetes a restart óta az akvárium éa beszeresztem egy üveg lilly-t és befolyót. Nyilván az esztétika is de miben más az esőztetőhöz képest?
Az aki 45L és Eheim 2213 szűri folytás nélkül. A co2 difit vele szembe tettem szite az összes bubit len tatja, így jobb is a beoldás. Tehát jobb mint az esőztető?
Fényévekkel jobb. Kb. 2-3 hónapja váltottam, és most már tudom, hogy többé nálam nem lesz esőztető az akiban.
 
Sziasztok!
Egy lapos 30l-es akváriumba szeretnék üveg ki és befolyót. Mit ajánlotok ami bevált?
Názagettem és olyat keresnék ami skimmer is, de sajnos ahogy néztem mindegyik túl magas. Létezik olyan, ami jól használható ilyen akvába?
 
Back
Oldal tetejére