• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!

Jelenleg egy GreenWorks üveg kifolyó csövet illetve egy AquaLine lily pipe-ot használok.
Tisztítások alkalmával többször is előfordul, hogy nem tudom megfelelően megtisztítani őket, így szeretném beáztatni őket pár napra superge oldatba.
Úgy gondolom, hogy ez a két üveg termék maradna tartalékba és 1-1 jó minőségű üveg ki-és befolyót vásárolnék.
Mit tudnátok leginkább ajánlani, ami nem ADA árban van viszont nagyon jó minőségű? Külföldi rendelés is lehet.

Köszönöm szépen.
 
Sziasztok!

Jelenleg egy GreenWorks üveg kifolyó csövet illetve egy AquaLine lily pipe-ot használok.
Tisztítások alkalmával többször is előfordul, hogy nem tudom megfelelően megtisztítani őket, így szeretném beáztatni őket pár napra superge oldatba.
Úgy gondolom, hogy ez a két üveg termék maradna tartalékba és 1-1 jó minőségű üveg ki-és befolyót vásárolnék.
Mit tudnátok leginkább ajánlani, ami nem ADA árban van viszont nagyon jó minőségű? Külföldi rendelés is lehet.

Köszönöm szépen.
Aquarebell, Aquasabi, Cal aqua labs, gUSH,
 
30x30x30 kockát Spin kifolyóval le lehet folytatni egy Oase Filtosmart 100ast 600l/h hogy egy Beta nem kapjon frászt? És a szűrő se égjen le? Vélemény? Tapasztalat? Köszönöm :)
Nekem egy Eheim Ecco pro 130 üzemel egy ekkora kockàban, fojtva, de még így is erős.
Az Oase sok oda. Szerintem.
 
Nekem egy Eheim Ecco pro 130 üzemel egy ekkora kockàban, fojtva, de még így is erős.
Az Oase sok oda. Szerintem.
Teszek egy próbát, szűrőt jól megtömöm az tuti. Ha minden kötél szakad nem tudom folytani se annyira akkor két kifolyó lesz. Tidal 35 is most 500L/h sacra felére van fojtva így elég jó, ha legyezgetéssel mulmozok akkor szoktam felcsavarni.
 
Sziasztok!
Sok esetben előfordul, hogy a szűrőnek 16/22-es csövezése van, amit 12/16-ra szűkítünk esztétikai okokból. Jelenleg Eheim szűkítőt használok, de nem szeretem. Nehézkes a cső levétele és általában folyik is... bilincsezni kell, stb. Szóval nem tisztítás barát :D
Milyen megoldást tudtok ajánlani? Valami olyan keresek, ami megoldja a szűkítést és egyben hozza az Eheim duplacsapok adta cseppmentes tisztítási kényelmet is. Érdekel kertészeti megoldás, külföldi cucc, bármi... csak szabaduljak már ettől a jelenlegi nyűgtől :D
 
Szívó oldalon nincsen szűkítés nálam, nyomó oldalon meg a reaktorig 16/22 cső van a reaktor után 12/16.
Duplacsapnál nem tudsz szűkíteni?
 
Szívó oldalon nincsen szűkítés nálam, nyomó oldalon meg a reaktorig 16/22 cső van a reaktor után 12/16.
Duplacsapnál nem tudsz szűkíteni?
Az lenne a legjobb, ha egy 12/16-os és egy 16/22-es duplacsap kombinálásával meg tudnám oldani. De feltételezem, hogy a 16/22-es csapot nem tudom a 12/16-hoz csatlakoztatni. Van esetleg valakinek tapasztalata ebben?
 
Szívó oldalon nincsen szűkítés nálam, nyomó oldalon meg a reaktorig 16/22 cső van a reaktor után 12/16.
Duplacsapnál nem tudsz szűkíteni?
Az lenne a legjobb, ha egy 12/16-os és egy 16/22-es duplacsap kombinálásával meg tudnám oldani. De feltételezem, hogy a 16/22-es csapot nem tudom a 12/16-hoz csatlakoztatni. Van esetleg valakinek tapasztalata ebben?
Jo a gondolat, de sajnos nem egy a merete a ket csapnak..
 
Nos megérkezet távol keletről egy ilyen, és nem volt olcsó. A kérdés az hogy használ, vagy használt valaki ilyet? mi a tapasztalata vagy véleménye? Mit kell tudni róla?Ez egy nano lily (ha annak lehet nevezni), de így ránézésre egy nagy rakás 💩. Lehet hogy jól teszi a dolgát, de kinézetre nem hinném.
IMG_20200120_223145.jpg

IMG_20200120_223310.jpg

IMG_20200120_223319.jpg
Paraméterek:

A össz hossza 15cm teljes szélessége 10cm, a lily része(nyílás) 5,5cm, meg 2 cm. Tehát ovális.

Külső mérete 13mm, belső átmérője 9mm.
 
Nos megérkezet távol keletről egy ilyen, és nem volt olcsó. A kérdés az hogy használ, vagy használt valaki ilyet? mi a tapasztalata vagy véleménye? Mit kell tudni róla?Ez egy nano lily (ha annak lehet nevezni), de így ránézésre egy nagy rakás 💩. Lehet hogy jól teszi a dolgát, de kinézetre nem hinném.
View attachment 86379

View attachment 86380

View attachment 86381
Paraméterek:

A össz hossza 15cm teljes szélessége 10cm, a lily része(nyílás) 5,5cm, meg 2 cm. Tehát ovális.

Külső mérete 13mm, belső átmérője 9mm.
Koncentrált és erős áramlást fog csinálni ami egy nanoban nem feltétlenül előnyös, de nagyobb akváriumban is képes gödröt ásni.
Lett volna szebb/jobb/olcsóbb is ott.
 
Koncentrált és erős áramlást fog csinálni ami egy nanoban nem feltétlenül előnyös, de nagyobb akváriumban is képes gödröt ásni.
Lett volna szebb/jobb/olcsóbb is ott.
Én csak a tegnap szebesűltem vele, mert csak profilból volt róla kép, ahol nem látszott hogy nem kérek.
 
Nos megérkezet távol keletről egy ilyen, és nem volt olcsó. A kérdés az hogy használ, vagy használt valaki ilyet? mi a tapasztalata vagy véleménye? Mit kell tudni róla?Ez egy nano lily (ha annak lehet nevezni), de így ránézésre egy nagy rakás 💩. Lehet hogy jól teszi a dolgát, de kinézetre nem hinném.
View attachment 86379

View attachment 86380

View attachment 86381
Paraméterek:

A össz hossza 15cm teljes szélessége 10cm, a lily része(nyílás) 5,5cm, meg 2 cm. Tehát ovális.

Külső mérete 13mm, belső átmérője 9mm.
Jezusom! :eek: kar erte, nem kellett volna kilapitani.
 
Nos megérkezet távol keletről egy ilyen, és nem volt olcsó. A kérdés az hogy használ, vagy használt valaki ilyet? mi a tapasztalata vagy véleménye? Mit kell tudni róla?Ez egy nano lily (ha annak lehet nevezni), de így ránézésre egy nagy rakás 💩. Lehet hogy jól teszi a dolgát, de kinézetre nem hinném.
View attachment 86379

View attachment 86380

View attachment 86381
Paraméterek:

A össz hossza 15cm teljes szélessége 10cm, a lily része(nyílás) 5,5cm, meg 2 cm. Tehát ovális.

Külső mérete 13mm, belső átmérője 9mm.

Az egy Violet, nem Lily.
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek az olyan beszivóágról aminek skimmer toldás van a tetején?
Nem veszi el túlságosan a lenti részről a szívó erőt? 112l szűrők Tetra ex 1200-al. Jelenleg sima gyári beszívó ág van, most rendelnék üveget. Gondoltam akkor már legyen olyan ami skimmer-es és akkor nem rakom bele külön a fekete skimmert.
De először is kikérném a véleményeteket.😉
 
Az ilyen üveg skimmereknek általában "dugós" az alsó része, melyet lehet forgatni, ezzel szabályozva a fenti/lenti szívás arányát.

Illetve lapozz a 32. oldalra, ott írtam róla részletesebben.
 
Utoljára módosított:
Az ilyen üveg skimmereknek általában "dugós" az alsó része, melyet lehet forgatni, ezzel szabályozva a fenti/lenti szívás arányát.

Illetve lapozz a 32. oldalra, ott írtam róla részletesebben.
Köszönöm!😁
 
Val
Sziasztok!

Mi a véleményetek az olyan beszivóágról aminek skimmer toldás van a tetején?
Nem veszi el túlságosan a lenti részről a szívó erőt? 112l szűrők Tetra ex 1200-al. Jelenleg sima gyári beszívó ág van, most rendelnék üveget. Gondoltam akkor már legyen olyan ami skimmer-es és akkor nem rakom bele külön a fekete skimmert.
De először is kikérném a véleményeteket.😉

Valószínű mindenképpen fojtanod kell, hogy felülről is szívjon. Különben nem merül víz alá a skimmer része.
Nekem kb. felére kellett, hogy megfelelően működjön. De gondolom a szűrő teljesítménye is befolyásolja.
 
Back
Oldal tetejére