• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Segítséget kérek. Tegnap este rohadt nagy hibát követtem el. Kislányom 10 l-es akváriumát nagyrenováltuk és a 3 gyöngy dániót hirtelen felindulásból áttettük az 54 l akváriumba (eheim exp250) Mivel az amanók és a gébek is benne voltak már probléma nélkül, semmi rossz előérzetem nem volt. Két dánió azonnal el is kezdett a bal hátsó sarokban bandázni. Itt található az akasztós nano üveg szívócsövem is. Ahogy elhaladtak mellette a szívóerő azonnal az üvegcsőre rántotta őket és nem tudtak szabadulni. Nem voltam elég gyors és mire leállítottam a szűrést, már menthetetlenek voltak. A harmadikat gyorsan kivettem. Ha ráteszek az üvegre egy gumis védőt (ami a GA oldalán is van) az meg fogja oldani a problémát?
 
Ha ráteszek az üvegre egy gumis védőt (ami a GA oldalán is van) az meg fogja oldani a problémát?
Biztosan segíteni fog a dolgon. Hiszen ha nem egy nagyobb felületen szívja a kis testét a halnak a vákuum (hanem több apró ponton, amit a szűrővédő biztosít), akkor könnyebben el is tud szabadulni a szűrőcső fogságából, ha netán oda is tapadna. De véleményem szerint csak azért történt meg ez a baleset, mert a sokk miatt le voltak gyengülve a halak. Alapból ez nagyon ritkán fordul elő, hogy ne tudná kikerülni a szívóhatást még egy ilyen kicsi hal is.
 
Nálam ez nyírja sorozatosan a csigákat meg a garnélákat. Szerencsére a törpe razbóráim még teljes létszámban vannak, de én nem találtam rá megoldást. Ha szivaccsal takarom azt beszippantja és eltömíti, a gumigyűrűs fém szűrőrácsok nem férnek rá, mert van 2mm az üveg és a cső között, a ritkásabb szövet mint a szúnyogháló meg csak annyit tesz, hogy felszeleteli az áldozatokat mielőtt sikeresen felszippantja, de addig is tömíti a csövet.
 
a gumigyűrűs fém szűrőrácsok nem férnek rá, mert van 2mm az üveg és a cső között
Van olyan párosítás, ami passzol, de igazad van, ezeknek a gumis szájú szűrővédőknek a többsége alapvetően nem üveg befolyóhoz lett tervezve. Az új, GA-s az talán igen, de ebben sem vagyok biztos.
Én is DIY megoldással oldottam meg a garnélás akváriumban ezt a problémát. A kisebb fém védőt használom, kiszedtem a szájából a gumit és így picivel nagyobb a szája, mint az üveg külső átmérője. Az üvegre adott ponton szorosan rátekertem néhány kör teflonszalagot (ezzel megvastagítva az üveget) és így szépen passzentosan rácuppan a fém védőháló.
 
Van olyan párosítás, ami passzol, de igazad van, ezeknek a gumis szájú szűrővédőknek a többsége alapvetően nem üveg befolyóhoz lett tervezve. Az új, GA-s az talán igen, de ebben sem vagyok biztos.
Én is DIY megoldással oldottam meg a garnélás akváriumban ezt a problémát. A kisebb fém védőt használom, kiszedtem a szájából a gumit és így picivel nagyobb a szája, mint az üveg külső átmérője. Az üvegre adott ponton szorosan rátekertem néhány kör teflonszalagot (ezzel megvastagítva az üveget) és így szépen passzentosan rácuppan a fém védőháló.
Köszi, ezt majd kipróbálom. Bár a GA szűrő védőjét még én sem próbáltam, lehet az enélkül is passzolna. 10mm van a cső ágai között, -2 tömlő, -6 üveg, marad 2 a szűrőnek, és akkor örülök ha nem törik el ha ki akarom emelni, mert tuti feszülne.
 
Köszi, ezt majd kipróbálom. Bár a GA szűrő védőjét még én sem próbáltam, lehet az enélkül is passzolna. 10mm van a cső ágai között, -2 tömlő, -6 üveg, marad 2 a szűrőnek, és akkor örülök ha nem törik el ha ki akarom emelni, mert tuti feszülne.
Hát ez így tényleg necces :) Miért nem használsz normál üveg befolyót? Ha rajta van a védő, esztétikailag már úgyis mindegy, nem?
Esetleg még csinálhatod azt is (kicsit kókány), hogy nem teflonszalaggal hizlalod fel az üveget, hanem vékonyan bekened F.BS-sel (az üveget, vagy a védő száját akár). Ezt tudod aszimmetrikusan is csinálni, nyerhetsz majdnem egy millimétert :D Az F.BS pedig eltávolítható lesz, emiatt nem kell aggódnod.
 
Hát ez így tényleg necces :) Miért nem használsz normál üveg befolyót?
Így jött szettben a spin kifolyóval. :p

Össz-vissz 20 centi magas az akvárium, és nem oldalra hanem hátra mennek a csövek, így akármekkora 12/16-os befolyót nem tudok használni. Minél rövidebb, annál kevesebbet feszül a csőtől.
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, 60 cm széles 30 magas akváriumba használhatom a GreenWorks 13mm-es nano lily ki- és befolyót vagy a normált kellene használnom?
Van valami különbség a hosszán kívül?
Köszönöm szépen
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, 60 cm széles 30 magas akváriumba használhatom a GreenWorks 13mm-es nano lily ki- és befolyót vagy a normált kellene használnom?
Van valami különbség a hosszán kívül?
Köszönöm szépen
A nano kisebb. Azt ha jól tudom 45cm-ig javasolják, neked a normál kell
 
A nano kisebb. Azt ha jól tudom 45cm-ig javasolják, neked a normál kell
Köszönöm, én is így tudom, de nem lesz nagyon nagy a normál a 60 cm-es akváriumban.
Én egy 60x30x36 akváriumba tervezem és attól félek, hogy túl mélyre fog nyúlni a szívó ág.
 
Tudna valaki méretet írni a 13 mm átmérőjű normál lily ki- és befolyóról?

Köszi
A lily-t mindjárt lemérem.
 
A lily-t mindjárt lemérem.
Most nézem hogy ez a kisebbik.
Itt a nagy.
A lily 17cm.
 
Én egy 60x30x36 akváriumba tervezem és attól félek, hogy túl mélyre fog nyúlni a szívó ág.
Természetesen tereprendezés-függő a dolog, de pont ez lenne a lényege a befolyónak, hogy a lehető legmélyebbre nyúljon, hogy az aljzat közelében is jobb legyen az áramlás és onnan is a lehető legjobban szívja a mulmot.
@Szépe Kálmán végül csak nem mondtad meg a normál befolyó hosszát :)
 
Természetesen tereprendezés-függő a dolog, de pont ez lenne a lényege a befolyónak, hogy a lehető legmélyebbre nyúljon, hogy az aljzat közelében is jobb legyen az áramlás és onnan is a lehető legjobban szívja a mulmot.
@Szépe Kálmán végül csak nem mondtad meg a normál befolyó hosszát :)
Igen köszi, ezzel csak az a problémám, ha mégis a 30cm magas akváriumnál maradok és a befolyó közel ilyen magas akkor nem fogom tudni berakni. Ezért is kérdeztem a befolyó hosszát.
 
ezzel csak az a problémám, ha mégis a 30cm magas akváriumnál maradok és a befolyó közel ilyen magas akkor nem fogom tudni berakni
Hidd el, én is értettem :) Csak abban próbáltam segíteni, hogy előbb emelném meg pár centit a 30 centis befolyót (még ha annyi is - bár kötve hiszem), mintsem hogy a nano befolyót válasszam, ami csak ~18 centit érne bele az üvegbe és 10 centire lenne a talajtól az alja. Egyébként ezek a befolyók általában 24 cm körüli hosszúságúak szoktak lenni, konkrétan a GW-ről viszont nem tudom mennyi. Nyilván ha hátulra szeretnéd rakni, ahol teszemazt' 15 cm magas a terep, akkor természetesen a nano a jó választás.
 
Hidd el, én is értettem :) Csak abban próbáltam segíteni, hogy előbb emelném meg pár centit a 30 centis befolyót (még ha annyi is - bár kötve hiszem), mintsem hogy a nano befolyót válasszam, ami csak ~18 centit érne bele az üvegbe és 10 centire lenne a talajtól az alja. Egyébként ezek a befolyók általában 24 cm körüli hosszúságúak szoktak lenni, konkrétan a GW-ről viszont nem tudom mennyi. Nyilván ha hátulra szeretnéd rakni, ahol teszemazt' 15 cm magas a terep, akkor természetesen a nano a jó választás.
Köszönöm szépen a segítséget, valószínüleg a 36 magas akváriumot veszem abba biztos jó lesz. Köszi mégegyszer.
 
Back
Oldal tetejére