• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Szerintetek megpróbáljak a 300 literes akvámban a jelenlegi 2x lily pipe helyett 2x poppyt (a két szívó és nyomó ág egymással szemben a rövid oldalakon van)? Szűrők teljesítményét jobban már nem venném vissza (2078 és 2080), de az ecset szerintem azért jön mert túl direkt és erős a flow...

Vélemény? CO2 külső reaktoron van a 2080-asra kötve, szóval azért kell hogy valamennyi áramlás hogy el tudjon oszlani a CO2. 120cm hosszú az akva.

Én biztosan nem cserélném :)
 
Aquarebell üveg szkimmert használ valaki? Mi a tapasztalat vele? Alsó részén is szív, vagy csak a szkimmer? Mekkora vízszintkülönbségnél működik? Nem tud a szivattyú szárazra futni? Garnélák/halak mennyire szeretnek belemászni (illetve van e módszer ennek megakadályozására)
Tavaknál szinte mindig van, de akváriumnál még nem teljesen látom, hogy mindenképp használnom kéne..
 
Aquarebell üveg szkimmert használ valaki? Mi a tapasztalat vele? Alsó részén is szív, vagy csak a szkimmer? Mekkora vízszintkülönbségnél működik? Nem tud a szivattyú szárazra futni? Garnélák/halak mennyire szeretnek belemászni (illetve van e módszer ennek megakadályozására)
Tavaknál szinte mindig van, de akváriumnál még nem teljesen látom, hogy mindenképp használnom kéne..
Ha nem is ennek a gyártónak a termékét, de kínai változatot sokan használjuk megelégedve, illetve nemrég óta végre már a GA-ban is elérhető az ő saját gyártású skimmerük.
Természetesen alul is szív, egy akril alsó dugasz van benne, ami kivehető (tisztításnál előny), illetve ennek elforgatásával lehet szabályozni a az alsó/felső szívás arányát. Sajnos ha nem tartjuk makulátlanul tisztán, időközönként kell is állítani, különben a koszolódás (ill. odatapadt növénydarabok stb.) miatt "elmászik" az arány és a megnövekedett felső szívás leránthatja a felső úszó akril kiegészítőt.
A középen becsatlakozó üvegcső kefés tisztítása a T-elágazásban - profi kefe hiányában - kissé nehézkes, marad az áztatás.
A legtöbb gyártmánynál az úszó tölcsér szára lefelé elég hosszú, csökkenő vízszint esetén belóg a becsatlakozó csőnyílás elé, ezáltal elzárja a víz útját és szörcsög (vagy szintén lerántja a víz alá az úszót). Ezt én úgy orvosoltam, hogy lefűrészeltem belőle egy keveset, de ha kellően magasan tartod a vízszintet, nem lesz vele gond. Alapból talán 2-3 cm szintkülönbség fér bele, a rövidítésnek köszönhetően nálam ha az üveg tetejétől 4-5 cm-re van a vízszint, akkor sincs gond.
Asszem leírtam minden negatívumot :) Ezektől eltekintve számomra teljesen megfelelő, már-már nélkülözhetetlen darab.

szerk: most nézem, a GA-s skimmer Aqua rebell :) , a lényegen nem változtat...
 
Utoljára módosított:
Ha nem is ennek a gyártónak a termékét, de kínai változatot sokan használjuk megelégedve, illetve nemrég óta végre már a GA-ban is elérhető az ő saját gyártású skimmerük.
Természetesen alul is szív, egy akril alsó dugasz van benne, ami kivehető (tisztításnál előny), illetve ennek elforgatásával lehet szabályozni a az alsó/felső szívás arányát. Sajnos ha nem tartjuk makulátlanul tisztán, időközönként kell is állítani, különben a koszolódás (ill. odatapadt növénydarabok stb.) miatt "elmászik" az arány és a megnövekedett felső szívás leránthatja a felső úszó akril kiegészítőt.
A középen becsatlakozó üvegcső kefés tisztítása a T-elágazásban - profi kefe hiányában - kissé nehézkes, marad az áztatás.
A legtöbb gyártmánynál az úszó tölcsér szára lefelé elég hosszú, csökkenő vízszint esetén belóg a becsatlakozó csőnyílás elé, ezáltal elzárja a víz útját és szörcsög (vagy szintén lerántja a víz alá az úszót). Ezt én úgy orvosoltam, hogy lefűrészeltem belőle egy keveset, de ha kellően magasan tartod a vízszintet, nem lesz vele gond. Alapból talán 2-3 cm szintkülönbség fér bele, a rövidítésnek köszönhetően nálam ha az üveg tetejétől 4-5 cm-re van a vízszint, akkor sincs gond.
Asszem leírtam minden negatívumot :) Ezektől eltekintve számomra teljesen megfelelő, már-már nélkülözhetetlen darab.

szerk: most nézem, a GA-s skimmer Aqua rebell :) , a lényegen nem változtat...
Köszönöm, ezek alapján én is beszerzek egy ilyet.
Vízszintingadozásból mennyit tud felvenni? (esetleg haszál valaki automata vízutántöltést akváriumban?)
 
Sziasztok! Van egy 116 literes akváriumom egy Eheim Classic 600sal rákötve úgy tervezem hogy lecserélem a műanyag ki is befolyót, milyet lenne érdemes venni? A hátfali vagy oldalfali esőztetőnek lenne értelme? Az akvárium sűrűn növényesített, kevés kistestű csapat hallal.

Válaszotokat előre is köszönöm!
 
Ha nem is ennek a gyártónak a termékét, de kínai változatot sokan használjuk megelégedve, illetve nemrég óta végre már a GA-ban is elérhető az ő saját gyártású skimmerük.
Természetesen alul is szív, egy akril alsó dugasz van benne, ami kivehető (tisztításnál előny), illetve ennek elforgatásával lehet szabályozni a az alsó/felső szívás arányát. Sajnos ha nem tartjuk makulátlanul tisztán, időközönként kell is állítani, különben a koszolódás (ill. odatapadt növénydarabok stb.) miatt "elmászik" az arány és a megnövekedett felső szívás leránthatja a felső úszó akril kiegészítőt.
A középen becsatlakozó üvegcső kefés tisztítása a T-elágazásban - profi kefe hiányában - kissé nehézkes, marad az áztatás.
A legtöbb gyártmánynál az úszó tölcsér szára lefelé elég hosszú, csökkenő vízszint esetén belóg a becsatlakozó csőnyílás elé, ezáltal elzárja a víz útját és szörcsög (vagy szintén lerántja a víz alá az úszót). Ezt én úgy orvosoltam, hogy lefűrészeltem belőle egy keveset, de ha kellően magasan tartod a vízszintet, nem lesz vele gond. Alapból talán 2-3 cm szintkülönbség fér bele, a rövidítésnek köszönhetően nálam ha az üveg tetejétől 4-5 cm-re van a vízszint, akkor sincs gond.
Asszem leírtam minden negatívumot :) Ezektől eltekintve számomra teljesen megfelelő, már-már nélkülözhetetlen darab.

szerk: most nézem, a GA-s skimmer Aqua rebell :) , a lényegen nem változtat...

Még egy kérdés eszembe jutott,
a kínai verzió milyen magas? Nézegetem a piactéren (kínain) de nem látok rá infót...
36 cm magas akváriumba befér kényelmesen?
 
Még egy kérdés eszembe jutott,
a kínai verzió milyen magas? Nézegetem a piactéren (kínain) de nem látok rá infót...
36 cm magas akváriumba befér kényelmesen?
26 cm -nél magasabb akváriumokhoz használható, vagy felemelve a 23 cm a minimum..
 
Utoljára módosított:
26 cm -nél magasabb akváriumokhoz használható
Azt még el kell mondanom, hogy ez így elég tág behatárolás, hogy "kínai". Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy az európai... Nyilván ott is van többféle minőség ill. többféle kialakítás, így a méretek kis mértékben eltérhetnek. Nagy különbségekre (méretekben) azért ne számíts. Itt egy méretezett fotó:

71EeRj6G4tL._SL1500_.jpg
 
Azt még el kell mondanom, hogy ez így elég tág behatárolás, hogy "kínai". Ez olyan, mintha azt mondanánk, hogy az európai... Nyilván ott is van többféle minőség ill. többféle kialakítás, így a méretek kis mértékben eltérhetnek. Nagy különbségekre (méretekben) azért ne számíts. Itt egy méretezett fotó:

View attachment 76609
Ez a greenaquanal kaphato szkimmer meretei?
 
Ez a greenaquanal kaphato szkimmer meretei?
Igen, ők lusták voltak feltölteni a shopjukba, ezért én betörtem a rendszerükbe és elloptam a fotót.
Viccelek, nyilván nem a GA szkimmeré! :) De nagy különbség nem valószínű, ahogy fentebb is írtam. Illetve a fotón egy 13 mm-es szerepel, a 17-es pedig szerintem 1-2 centivel nagyobb is..
 
A hátfali vagy oldalfali esőztetőnek lenne értelme?
A kérdés arra vonatkozik, hogy melyik esőztetőnek, vagy hogy egyáltalán az esőztetőnek lenne-e értelme?
lecserélem a műanyag ki is befolyót
Műanyagra? Fémre? Üvegre?

Igazából mindegy is a válaszod mindkét kérdésre, mert hogy mi a jó, az attól függ, hogy milyen kialakítású az akvárium, illetve hogy erős vagy lassú áramlást szeretnél-e.
 
Igen, ők lusták voltak feltölteni a shopjukba, ezért én betörtem a rendszerükbe és elloptam a fotót.
Viccelek, nyilván nem a GA szkimmeré! :) De nagy különbség nem valószínű, ahogy fentebb is írtam. Illetve a fotón egy 13 mm-es szerepel, a 17-es pedig szerintem 1-2 centivel nagyobb is..
Azert kerdeztem, mert a kinai joval nagyobb.. 30cm magas akvahoz nem is hasznalhato.. legalabbis ami nekem van..
 
Azert kerdeztem, mert a kinai joval nagyobb.. 30cm magas akvahoz nem is hasznalhato.. legalabbis ami nekem van..
Tehát a tiéd legnagyobb mérete (ami a fotón a 28) több, mint 32 cm? És 13 mm-es? Wow, az durva! :eek:
 
Tehát a tiéd legnagyobb mérete (ami a fotón a 28) több, mint 32 cm? És 13 mm-es? Wow, az durva! :eek:


Ezt a 13 mm vs 17 mm dolgot madnem benéztem amúgy..
Ha jól gondolom az OASE Biomaster csöveihez a 17 mm-es kell

Nem tudom mit illik linkelni, mit nem, azért írtam csak "kínait" :)

Nézegetem a sematikus ábrákat, és ez alapján (+fürdőtavaknál is nyilván logikusan így van) a befúvót és a szkimmert egymással szemben kéne elhelyezni..
Ez alapján sajnos lemondtam a szkimmerről, és egy sima üveg elszívót veszek, az elrendezés / akvárium helye miatt az egyoldali technika-telepítés működik csak sajnos
 
Tehát a tiéd legnagyobb mérete (ami a fotón a 28) több, mint 32 cm? És 13 mm-es? Wow, az durva! :eek:
Meg fogom merni pontosan mennyi. Az akvam 32cm magas, kb 4cm a talaj, es nem volt hasznalhato. Az ives nyak resz annyira idetlenul magasan folenyult volna az akva uvegenek, hogy be se uzemeltem.. addig forgattam mericskeltem, hogy leejtettem.. 😶
 
Ezt a 13 mm vs 17 mm dolgot madnem benéztem amúgy..
Ha jól gondolom az OASE Biomaster csöveihez a 17 mm-es kell

Nem tudom mit illik linkelni, mit nem, azért írtam csak "kínait" :)

Nézegetem a sematikus ábrákat, és ez alapján (+fürdőtavaknál is nyilván logikusan így van) a befúvót és a szkimmert egymással szemben kéne elhelyezni..
Ez alapján sajnos lemondtam a szkimmerről, és egy sima üveg elszívót veszek, az elrendezés / akvárium helye miatt az egyoldali technika-telepítés működik csak sajnos
Nalam a nagy akvaban egy oldalon van a szkimmer es a lily is es tokeletesen mukszik.. a kis akvaban is egymas melle kerult volna, ha nem lenne orbitalis merete a szimmernek..
A kinai cumoknak nagyon valtozo a merete. Tobb garn lily-m van, egy sem egyforma, tobb cm van a nyakreszben, a szivo resz is tobb cm szorassal van..
 
Back
Oldal tetejére