• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Ezzel a szögletes formával biztosan nem lesz olyan egyenletes az áramlás, mint egy ADA lilyvel. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek ADA befolyót kellene használni, hanem hogy van két véglet. A tied az egyik, ami nem úgy működik, mint ahogyan azt megálmodták. És vannak olyanok is amik többe kerülnek ugyan, de működnek. Sokat számít a kerek forma, a nyak íve és a kilépés szöge is. Minnél távolabb állnak ezek az ideálistól, annál inkább nem látja el megfelelően a feladatát.
 
Ezzel a szögletes formával biztosan nem lesz olyan egyenletes az áramlás, mint egy ADA lilyvel. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenkinek ADA befolyót kellene használni, hanem hogy van két véglet. A tied az egyik, ami nem úgy működik, mint ahogyan azt megálmodták. És vannak olyanok is amik többe kerülnek ugyan, de működnek. Sokat számít a kerek forma, a nyak íve és a kilépés szöge is. Minnél távolabb állnak ezek az ideálistól, annál inkább nem látja el megfelelően a feladatát.
Értem és köszi a segítséget. Szívesen betennék egy akár ADA lilyt, de mint korábban írtam, van egy 5 cm es ūvegperem körbe belül. Nem tudnám bele illeszteni az akváriumba. Mit tudnék betenni? Melyik típus lenne megfelelö? 16/22 es a szűrőcső mérete.
 

Attachments

  • IMG_20190122_195933.jpg
    IMG_20190122_195933.jpg
    189 KB · Megtekintések: 70
Értem és köszi a segítséget. Szívesen betennék egy akár ADA lilyt, de mint korábban írtam, van egy 5 cm es ūvegperem körbe belül. Nem tudnám bele illeszteni az akváriumba. Mit tudnék betenni? Melyik típus lenne megfelelö? 16/22 es a szűrőcső mérete.
Két lehetőséged van:

1.
Hallgatsz a tapasztaltabbakra és veszel egy új akváriumot merevítő és hátfal nélkül. Akkor bármilyen gyári befolyót tudsz használni hozzá.
Ennek két nagy előnye is lenne. A kisebbik, hogy nem kellene kerülgetned a méretes merevítőket. A nagyobbik, hogy megszabadulnál a soha véget nem érő küzdelemtől az algákkal a hátfalon.
Persze most azt gondolhatod, hogy osztja az észt itt nekem ez az ember, majd én megmutatom, hogy igenis lehet növényezni merevítős és hátfalas akváriumban. Az igazság az, hogy én is pont ezt gondoltam jó pár évvel ezelőtt, amikor az akkori nagy öregek azt tanácsolták, hogy hagyjam a francba az egészet és kezdjek tiszta lappal. De én makacs voltam és küzdöttem. Elég sokáig fogkeféztem esténként a hátfalat(sajgó derékkal), de aztán végül megtörtem és új akváriumot vettem, merevítő és hátfal nélkül.

2/a.
Marad az akvárium. Letöltesz pár képet lilykről a netről. Próbálod úgy átméretezni, hogy rámenjen az akváriumodra, de megmaradjon a nyak megfelelő íve, a tölcsér formája és a beesési szög is. Aztán a kész méretarányos rajzzal keresel egy vállalkozó kedvű üvegest, aki fog csinálni valami hasonlót, de messze nem tökéletest. Ha tökéletest akarsz, akkor 30-40 darabot biztos ki fogsz fizetni, mire eléred. Bejártam ezt az utat is. 4 különböző befolyót készíttettem, de egyik sem működött olyan jól, mint a GA-s, az ADA-nak meg a poros nyomába sem ért.
2/b.
Felkeresed a GA-t. Ők szoktak egyedi ki és befolyókat gyártatni. Ők már összetörettek sokszor 10-20 próbadarabot mire kijöttek a mostani formák. Meg fogják tudni oldani a merevítő miatti nyújtást is. Nem lesz olcsó, de működni fog. Nem lesz tökéletes, de lényegesen jobb lesz, mint a műanyag vackok.
Egy nagy hátránya van: később nem lehet majd eladni az egyedi forma miatt.
 
Értem és köszi a segítséget. Szívesen betennék egy akár ADA lilyt, de mint korábban írtam, van egy 5 cm es ūvegperem körbe belül. Nem tudnám bele illeszteni az akváriumba. Mit tudnék betenni? Melyik típus lenne megfelelö? 16/22 es a szűrőcső mérete.
Sajnos ebbol a fotobol nem sok mindent latni. En az atlos sarokba tennem a ket kifolyot, a hosszu oldallal parhuzamosan. Nalam igy van, tokeletes az aramlas. A 17mm lily elvileg nem kinai, hazai vasarlas asszem 9ezer volt, a 13mm lily kinai 3ezer. Mindketto tokeletese. A te esetedre lenne megoldas, csak a linket ugy is moderalnak.. ha gondolod privatban kuldj egy telefonszamot, holnap hivlak, mondom.
20190122_210648.jpg
 
Sajnos ebbol a fotobol nem sok mindent latni. En az atlos sarokba tennem a ket kifolyot, a hosszu oldallal parhuzamosan. Nalam igy van, tokeletes az aramlas. A 17mm lily elvileg nem kinai, hazai vasarlas asszem 9ezer volt, a 13mm lily kinai 3ezer. Mindketto tokeletese. A te esetedre lenne megoldas, csak a linket ugy is moderalnak.. ha gondolod privatban kuldj egy telefonszamot, holnap hivlak, mondom.
View attachment 71630
A merevítője miatt ezt nem tudja feltenni az akváriumára.
 
A merevítője miatt ezt nem tudja feltenni az akváriumára.
Vagom, de van ra megoldas. Csak demonstralni szeretnem szerintem hogy lenne jo az elhelyezes. Gondolom nala pont az oldalfallal parhuzamos mindket befolyo, es mindketto a hatso falon van, ezert nincs megfelelo aramlat. Kioltjak egymast.
 
Vagom, de van ra megoldas. Csak demonstralni szeretnem szerintem hogy lenne jo az elhelyezes. Gondolom nala pont az oldalfallal parhuzamos mindket befolyo, es mindketto a hatso falon van, ezert nincs megfelelo aramlat. Kioltjak egymast.
@Orosz Árpád képéből tényleg nem derül ki, hogy melyik oldalon van a befolyó.
@Gyukker nek igaza van. A be és kifolyókat (lily, poppy, spin) - az esőztetővel ellentétben - mindig az akvárium rövid oldalára kell rakni. Ha két szűrő van egy akváriumban, akkor úgy, hogy átlósan egymással szemben legyenek a kifolyók. Így körbe tudják forgatni a vizet.
 
@Orosz Árpád képéből tényleg nem derül ki, hogy melyik oldalon van a befolyó.
@Gyukker nek igaza van. A be és kifolyókat (lily, poppy, spin) - az esőztetővel ellentétben - mindig az akvárium rövid oldalára kell rakni. Ha két szűrő van egy akváriumban, akkor úgy, hogy átlósan egymással szemben legyenek a kifolyók. Így körbe tudják forgatni a vizet.
Amugy en is akvat cserelnek.. csak merevites nelkulire.. polirozott elure.. minden teren elonyosebb..
 
@Orosz Árpád képéből tényleg nem derül ki, hogy melyik oldalon van a befolyó.
@Gyukker nek igaza van. A be és kifolyókat (lily, poppy, spin) - az esőztetővel ellentétben - mindig az akvárium rövid oldalára kell rakni. Ha két szűrő van egy akváriumban, akkor úgy, hogy átlósan egymással szemben legyenek a kifolyók. Így körbe tudják forgatni a vizet.
A kifolyók valóban hátul a sarokban azonos oldalon vannak. Sajnos Ez nem optimális. Tudom. Saját tapasztalatom szerint ezva nagy szögletes Eheim lily nem fojtja megfelelöen a kiáramló vízsugarat, ezért nincs ereje. Az esőztetö is egyfajta fojtás és ezért egy kis nyomás kialakul, aminek kòszönhetően a víz a furatokon messzire sprickol vagy mi. :)
 
A kifolyók valóban hátul a sarokban azonos oldalon vannak. Sajnos Ez nem optimális. Tudom. Saját tapasztalatom szerint ezva nagy szögletes Eheim lily nem fojtja megfelelöen a kiáramló vízsugarat, ezért nincs ereje. Az esőztetö is egyfajta fojtás és ezért egy kis nyomás kialakul, aminek kòszönhetően a víz a furatokon messzire sprickol vagy mi. :)
Már ki szedtem a szűrőből a Bio Rio szűrőanyagot is, ami megint csak visszafogta a Flow-t
Ahogy latom a fej elfordithato a befolyodon.. ha mind a ketto ilyen, akkor tedd egymas melle a kettot, es fordits a fejen, hogy a hatso sarokbol a frontuveg KOZEPEN megtorve forgassa korbe a vizedet.. csak legyenel egymas mellett, es egy iranyba nezzenek, erositsek egymast.. a toltetet nyugodtan mehet vissza a szurobe, nem ezen fog mulni a dolog.. max nem lesz biologiai szuresed, csak viz keringtetes..
 
Ahogy latom a fej elfordithato a befolyodon.. ha mind a ketto ilyen, akkor tedd egymas melle a kettot, es fordits a fejen, hogy a hatso sarokbol a frontuveg KOZEPEN megtorve forgassa korbe a vizedet.. csak legyenel egymas mellett, es egy iranyba nezzenek, erositsek egymast.. a toltetet nyugodtan mehet vissza a szurobe, nem ezen fog mulni a dolog.. max nem lesz biologiai szuresed, csak viz keringtetes..
Van még benne szűrő anyag :) Substrat Pro. Na szóval én értelek és értem,hogy mit szeretnél,de egyszerűen,ha a kezemmel nem érzek semmilyen komolyabb áramlást a kifolyóból.Ez a fő problémám.Az esőztetővel volt jó áramlat,de a halak nem örültek neki. Most amióta ezt a lilyt betettem megszűnt minden. Alig van valami,tulajdonképpen semmi.
 
Szerintetek megpróbáljak a 300 literes akvámban a jelenlegi 2x lily pipe helyett 2x poppyt (a két szívó és nyomó ág egymással szemben a rövid oldalakon van)? Szűrők teljesítményét jobban már nem venném vissza (2078 és 2080), de az ecset szerintem azért jön mert túl direkt és erős a flow...

Vélemény? CO2 külső reaktoron van a 2080-asra kötve, szóval azért kell hogy valamennyi áramlás hogy el tudjon oszlani a CO2. 120cm hosszú az akva.
 
Szerintetek megpróbáljak a 300 literes akvámban a jelenlegi 2x lily pipe helyett 2x poppyt (a két szívó és nyomó ág egymással szemben a rövid oldalakon van)? Szűrők teljesítményét jobban már nem venném vissza (2078 és 2080), de az ecset szerintem azért jön mert túl direkt és erős a flow...

Vélemény? CO2 külső reaktoron van a 2080-asra kötve, szóval azért kell hogy valamennyi áramlás hogy el tudjon oszlani a CO2. 120cm hosszú az akva.
A poppy arra tökéletes, hogy ne legyen túl nagy áramlás, pl.bettásba tökéletes választás.
Viszont a CO2 elosztás szempontjából úgy emlékszem, épp hogy nem tanácsolják.
 
Szerintetek megpróbáljak a 300 literes akvámban a jelenlegi 2x lily pipe helyett 2x poppyt (a két szívó és nyomó ág egymással szemben a rövid oldalakon van)? Szűrők teljesítményét jobban már nem venném vissza (2078 és 2080), de az ecset szerintem azért jön mert túl direkt és erős a flow...

Vélemény? CO2 külső reaktoron van a 2080-asra kötve, szóval azért kell hogy valamennyi áramlás hogy el tudjon oszlani a CO2. 120cm hosszú az akva.
250liter koruli holland akvat lattam 1db poppy-val, valami nagy Eheim Classic szurovel kulso reaktorral... tokeletes volt rajta minden, sot...
Annyira tetszett, hogy en is ki fogok probalni egy poppy-s felszetelest, mar lassan meg is kell erkezzen csajnabol..
 
Back
Oldal tetejére