• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok! Az akvárium méretem 60x40x35 és egy OASE Biomaster 600-as szűrőt szeretnék hozzá beszerezni. A kérdésem az lenne,hogy mekkora lily lenne az ideális az akváriumhoz, vagy maradhat a gyári be és kifolyó?
Gyárilag esőztető van hozzá és 17mm a ki/be ömlő én 13mm-est használom a 60x30x36 akvámhoz,mükszik. Mondjuk az csak a 250-es. A 600 -as hoz lehet jobb lenne a 17-es.
 
Gyárilag esőztető van hozzá és 17mm a ki/be ömlő én 13mm-est használom a 60x30x36 akvámhoz,mükszik. Mondjuk az csak a 250-es. A 600 -as hoz lehet jobb lenne a 17-es.

Igen, én is azt gondolom,hogy a 17-es jobb lenne. Csak a GA- oldalán levő adatok láttán elbizonytalanodtam, mert az ajánlott akvarium szélesség 120-180cm! De a liter/perc meg oké.
 
Sziasztok! Szerintetek hol hibáztam ISMÉT,amikor két lily Pipe (Eheim műanyag version) az akváriumba helyezése után,konkrétan megszűnt a vízáramlás? 2db Tetra EX 1200 szűrő 350l es akvárium.Túl nagy a Lily Pipe? Szűrőanyag van benne rendesen :) Bio Rio + Substrat pro. A gyári esőztetőkkel szépen dolgoztak a szűrők. (Áramlás)
 
Sziasztok! Szerintetek hol hibáztam ISMÉT,amikor két lily Pipe (Eheim műanyag version) az akváriumba helyezése után,konkrétan megszűnt a vízáramlás? 2db Tetra EX 1200 szűrő 350l es akvárium.Túl nagy a Lily Pipe? Szűrőanyag van benne rendesen :) Bio Rio + Substrat pro. A gyári esőztetőkkel szépen dolgoztak a szűrők. (Áramlás)
Én nem értem a kérdést. Vagyis azt, hogy érted, hogy megszünt? Beledugod az ujjad és érzed, hogy nincs semmi? Vagy csak lecsökkent a hozam? Beleraksz egy levélkét és nem pörgeti meg... tehát tényleg nem mozog a víz? Mert a lily lényege, hogy eloszlassa a hozamot és ne egy sugárba tolja erősen.
 
Én nem értem a kérdést. Vagyis azt, hogy érted, hogy megszünt? Beledugod az ujjad és érzed, hogy nincs semmi? Vagy csak lecsökkent a hozam? Beleraksz egy levélkét és nem pörgeti meg... tehát tényleg nem mozog a víz? Mert a lily lényege, hogy eloszlassa a hozamot és ne egy sugárba tolja erősen.
Úgy értem, hogy tudomásom szerint a vízfelszínt valamennyire mozgatni kellene.Pillanatnyilag egy feszített víztükröt látok. A co2 bubik is röhörészve kúsznak a magasba :) Ha a lily elé teszem a kezem, semmit sem érzek. Ez az Eheim Lily Pipe egy igen szép nagy darab. Létezhet, hogy így szétterítí a nyomást? Most beiktattam egy áramoltató motort, hogy legyen valami áramlat az akváriumban
 
Kisebb Lily talán jobb lenne. Koncentrláltabb nyomással. A problémám, hogy az akvárium készítője belül felül körbe egy 5 cm széles üveg erősítést (párkányt) ragasztott be. Esélyes sincs üveg Lilyt pipát betenni,mert túl széles az akvárium "fala"így.
 
Most a Tetra gyári kifolyó rendszeréhez illesztettem ezt az Eheim Lilyt,de az eredmény mint írtam,nem túl szimpatikus.
 
az üveg lily felső peremének is a vízszint alat kell lennie?

mert az enyém sajnos olyan hajlítású, hogy "kilóg" a szint fölé, a lily felső széle az akvárium tetejével van egy szintben ( nem lehet lejjebb tenni)

ez így meg nagyon "szörcsög"
 
Utoljára módosított:
elmentem egy üvegműveshez vajon lehet-e hajlítani utólag

azt mondta hogy elvileg lehet, de annyit kell rajta dolgozni, hogy az alatt akár újat is tudna csinálni... :confused:
 
az én üvegemen most olyan a hajlítás sugara, hogy a lily felső pereme kilóg a vízből (ezt írtam fentebb)

ebből következően a "szárát" kellene hajlítani

mivel ettől a lily "szája" sem úgy áll majd mint előtte, ezért a "fejet" is vissza kell hajlítani...
 
az én üvegemen most olyan a hajlítás sugara, hogy a lily felső pereme kilóg a vízből (ezt írtam fentebb)

ebből következően a "szárát" kellene hajlítani

mivel ettől a lily "szája" sem úgy áll majd mint előtte, ezért a "fejet" is vissza kell hajlítani...
Az akva mennyire van feltoltve a tetejetol?
 
Back
Oldal tetejére