• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Vagyis a kérdésemre a válaszod az, hogy nincs módszered? ;) Hát köszi :D



De! Az a befolyó, a lily pedig a kifolyó. :) Sok munkaóra van benne, hogy végül én se keverjem össze :D
Az Oase keféje szerinted be tud menni a kérdésemben szereplő helyre is?
Valoban. Eddig en is felcsereltem a fogalmat ezek szerint. Ettol fuggetlenul ahogy olvasom a lillyre jottek a tippek,
Oda szerintem nem jo. Rongygolyo ket madzaggal. Madzag bevezet, masikfelen ki, ide oda huzgalva lehetsegesebb.
 
Sziasztok!
A befolyócső végét ahova már nem ér el a kefe, hogy szoktátok takarítani? Én superge-be áztatom míg áll a szűrő (kb 20 perc) de sosem lesz tökéletes az eredmény... Vmi ötlet ami 20 perc alatt töléletes eredményt hoz? Esetleg az ADA saját keféjével ki lehetne vakarni a maradékot is?
Köszi
Én a mosdóba bedugom a dugót. Aztán öntök bele max 1 dl DM saját márkás fehérítőt (nagyon erős és olcsó). Gumikesztyűt felveszem és egy ecsettel alaposan lesuvickolom kívülről az üvegeket. Ettől a befolyó alján szépen szépen megáll a maró szer. Ezután ADA kefével tisztítom a csöveket - mindegyiket a megfelelő méretűvel (10/13/17mm).
Folyó víznél alaposan elöblítem az üvegeket és már mennek is vissza az akváriumba. A befolyó alján lehet marad egy kis trutyi, de azt úgy is szétmarta a fehérítő, így max egy nap múlva teljesen eltűnik.
 
Akkor vállalom a karbantartását 10x áron:D:D:D
Ez az a kategória volt amit fel kell tölteni sósavval és hagyni egy hétig hogy tegye a dolgát. Volt pár ilyen szörnyű amibe már belefutottam, nem volt kép így bevállaltuk, de mindig megfogadom egy ilyen után hogy a következőnél illedelmesen elköszönök még mielőtt belenyúlnék az akváriumba.
 
Ez az a kategória volt amit fel kell tölteni sósavval és hagyni egy hétig hogy tegye a dolgát. Volt pár ilyen szörnyű amibe már belefutottam, nem volt kép így bevállaltuk, de mindig megfogadom egy ilyen után hogy a következőnél illedelmesen elköszönök még mielőtt belenyúlnék az akváriumba.
nahát ezt nem is értem az ilyenek minek akvárium!:confused:
 
Én birom mikor mondják, hogy nekik nem kell akvárium, mert milyen sokat kell takarítani, meg sokba van... Közben meg kutyát tart emeletesben, és kelhet hajnalban , hogy legye sétálni, ha fúj ha esik, miközben fél 5-kor megy a busza, meg panaszkodik, hogy hány tizezret hagyott ott az állatorvosnál. Azthiszem @viktorlantos emlétette egyszer, hogy a két macskája többe volt mint most az akváriuma.
De, hogy a témánál maradjunk, a múltkor vettem kézi gőztisztítót, és ha tudnék rászerkeszteni egy hajlékony csövet, akkor talán belülről is ki lehetne tisztítani vele a szívópipát. Olyanra gondoltam mint a klímatisztító csöve, amit úgysem használok, mert a Skodámban elég levenni a kesztütartót. Ennek végén még porlasztófej is van.
 
Azthiszem @viktorlantos emlétette egyszer, hogy a két macskája többe volt mint most az akváriuma.

És a legújjabb sztorim az aranyhörcsög. Szal amikor az akváriumra mondják, hogy sokat kell buzerálni.
3 hete van meg a höri, de napi szinten kell döncölni, tisztítani stb. Egy akvárium ehhez képest töredéke idő. De komolyan. Persze lehetne itt is elhanyagolni, de mondjuk mindkettőt azonos szinten űzve garantáltan sokkal több idő egy házikedvenc.
 
És a legújjabb sztorim az aranyhörcsög. Szal amikor az akváriumra mondják, hogy sokat kell buzerálni.
3 hete van meg a höri, de napi szinten kell döncölni, tisztítani stb. Egy akvárium ehhez képest töredéke idő. De komolyan. Persze lehetne itt is elhanyagolni, de mondjuk mindkettőt azonos szinten űzve garantáltan sokkal több idő egy házikedvenc.
Döncölni?
 
És a legújjabb sztorim az aranyhörcsög. Szal amikor az akváriumra mondják, hogy sokat kell buzerálni.
3 hete van meg a höri, de napi szinten kell döncölni, tisztítani stb. Egy akvárium ehhez képest töredéke idő. De komolyan. Persze lehetne itt is elhanyagolni, de mondjuk mindkettőt azonos szinten űzve garantáltan sokkal több idő egy házikedvenc.

Én kerek perec megmondtam a gyerekeknek, hogy hörcsög, tengerimalac NEM jön a lakásba (és nem azért mert írtózom tőlük, hanem mert elég a kutya, kaméleon meg az én akváriumaim - ugyanis tuti a hörcsög buzerálása is az én nyakamon maradna).
 
9/12-es csőre rá lehet valahogy rá lehet aplikálni egy 13-as lilyt? 10-és méretben csak spint találok ( ami most is van). Esetleg 9/12es csőre pár cm 12/16 cső és úgy a lily?
 
9/12-es csőre rá lehet valahogy rá lehet aplikálni egy 13-as lilyt? 10-és méretben csak spint találok ( ami most is van). Esetleg 9/12es csőre pár cm 12/16 cső és úgy a lily?
Az Ada-nak van 10-es lily és spin is. Írj rá a GA skacokra.
 
Sziasztok! Az akvárium méretem 60x40x35 és egy OASE Biomaster 600-as szűrőt szeretnék hozzá beszerezni. A kérdésem az lenne,hogy mekkora lily lenne az ideális az akváriumhoz, vagy maradhat a gyári be és kifolyó?
 
Back
Oldal tetejére