• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok,

A 30l-es kockámban lecseréltem a lily pipeot egy spin pipera a napokban. Nem csalódtam benne, sokkal szebben tertíti a co2-t mint a lily, gonolom a kocka forma miatt. Ugyan akkor éjszaka nem szellőzik ki a víz a co2-től és a DC besárgul. Ha kiemelem a spin-t mindent összefröcsköl. Valakinek van tapsztalata tippje mi a megoldás? Mivel mozgathatnám a vízfelszínt, hogy valamivel több levegő kerüljön a vízbe?

Köszi,
Norbi
Lámpaoltás előtt mennyivel kapcsolod le a CO2-t?

Merthogy attól nem sárgul be hogy hamarabb lekapcsol a CO2 így a növények elhasználják ami az akváriumban van még. Szerintem ennek nincs köze, hogy mivel oldod be.

Skimmert használsz? Természetesen ha fátyolos a vízfelszín az nem egészséges.
 
Lámpaoltás előtt mennyivel kapcsolod le a CO2-t?

Merthogy attól nem sárgul be hogy hamarabb lekapcsol a CO2 így a növények elhasználják ami az akváriumban van még. Szerintem ennek nincs köze, hogy mivel oldod be.

Skimmert használsz? Természetesen ha fátyolos a vízfelszín az nem egészséges.

Egy órával a lámpa lekapcsolása előtt kapcsol le a CO2 beoldás. Este ránézek, mert lehet a timer elálítódott az idők során. Köszi az ötletet.
Skimmert nem használok jelenleg, mert szerencsére nicsen gondom fátyolos vízfelszínnel. Kristály tiszta (y)

A skimmer egyébként old be valamennyi oxigént a vízbe?
 
Egy órával a lámpa lekapcsolása előtt kapcsol le a CO2 beoldás. Este ránézek, mert lehet a timer elálítódott az idők során. Köszi az ötletet.
Skimmert nem használok jelenleg, mert szerencsére nicsen gondom fátyolos vízfelszínnel. Kristály tiszta (y)

A skimmer egyébként old be valamennyi oxigént a vízbe?
Annak az 1 órának elégnek kell lennie ha nem mászott el az idő.
Skimmer nem old be oxigént, vizet szív be fent vizet tol ki lent. Esetleg ha piszok alacsony a vízszint akkor fent levegőt szív amit lent kitol. De ez hibás működés. Csak vízcserénél látni ilyet ha elfeledted kihúzni.
 
Annak az 1 órának elégnek kell lennie ha nem mászott el az idő.
Skimmer nem old be oxigént, vizet szív be fent vizet tol ki lent. Esetleg ha piszok alacsony a vízszint akkor fent levegőt szív amit lent kitol. De ez hibás működés. Csak vízcserénél látni ilyet ha elfeledted kihúzni.

Mindenképp ránézek arra az időzítőre mikor hazaérek, lehet, hogy tényleg az a gond amire te gondoltál.
Egy skimerre azért majd beruházok a következő akvához. Köszi @Cipo3
 
Sziasztok!
A befolyócső végét ahova már nem ér el a kefe, hogy szoktátok takarítani? Én superge-be áztatom míg áll a szűrő (kb 20 perc) de sosem lesz tökéletes az eredmény... Vmi ötlet ami 20 perc alatt töléletes eredményt hoz? Esetleg az ADA saját keféjével ki lehetne vakarni a maradékot is?
Köszi
 
Sziasztok!
A befolyócső végét ahova már nem ér el a kefe, hogy szoktátok takarítani? Én superge-be áztatom míg áll a szűrő (kb 20 perc) de sosem lesz tökéletes az eredmény... Vmi ötlet ami 20 perc alatt töléletes eredményt hoz? Esetleg az ADA saját keféjével ki lehetne vakarni a maradékot is?
Köszi
A saját keféje se hozza ki a szutykot.
A megoldásra én is kíváncsi vagyok.
 
Suncsigat ra, komolyan! Az egyik poppynkra tevedt ra magatol egy csigusz, mar nem lehetett atlatni rajta annyira trutyis volt, mi is epp terveztuk a takaritasat. 3 napig el sem mozdult onnan, de kivul-belul patyolat tisztara nyalta, egeszen a cso csatlakozasaig. :hungry: Legkozelebb szandekosan rarakunk egyet es megprobaljuk rogziteni is. ;)
 
Suncsigat ra, komolyan! Az egyik poppynkra tevedt ra magatol egy csigusz, mar nem lehetett atlatni rajta annyira trutyis volt, mi is epp terveztuk a takaritasat. 3 napig el sem mozdult onnan, de kivul-belul patyolat tisztara nyalta, egeszen a cso csatlakozasaig. :hungry: Legkozelebb szandekosan rarakunk egyet es megprobaljuk rogziteni is. ;)
Még behozod a trendet, hogy sünöket teszünk a szűrőbe azt a csövezést is megtisztítják. Extrém vidámpark nekik. :ROFLMAO:
 
Sziasztok!
A befolyócső végét ahova már nem ér el a kefe, hogy szoktátok takarítani? Én superge-be áztatom míg áll a szűrő (kb 20 perc) de sosem lesz tökéletes az eredmény... Vmi ötlet ami 20 perc alatt töléletes eredményt hoz? Esetleg az ADA saját keféjével ki lehetne vakarni a maradékot is?
Köszi

Én Superge vagy valami más fehérítős oldatba szoktam áztatni kb 10-15 percet majd az ADA kefével kipucolni. Egyik kézbe fogom az üveget a szájánál és ahogy dugom bele a kefét közbe tekerem a spirált. A végén mikor megakad akkor a az üveget tartó kézzel lefogom a spirált míg fogást váltok tekerés közbe, így a végében is meg tudom pörgetni a kefét.

Van hogy elő kell venni a sósavat vagy a vízkőoldót hogy a vastag vízkövet lemarja. Miután meggyengült egy dróttal lekapartam a nagyját mert a kefe nem fért bele és úgy megszorult hogy nem lehetett benne mozgatni,ent vissza a vízkőoldóba ázni még pár percet.
Photo 2017. 07. 07. 16 43 23.jpg
 
Én Superge vagy valami más fehérítős oldatba szoktam áztatni kb 10-15 percet majd az ADA kefével kipucolni. Egyik kézbe fogom az üveget a szájánál és ahogy dugom bele a kefét közbe tekerem a spirált. A végén mikor megakad akkor a az üveget tartó kézzel lefogom a spirált míg fogást váltok tekerés közbe, így a végében is meg tudom pörgetni a kefét.

Van hogy elő kell venni a sósavat vagy a vízkőoldót hogy a vastag vízkövet lemarja. Miután meggyengült egy dróttal lekapartam a nagyját mert a kefe nem fért bele és úgy megszorult hogy nem lehetett benne mozgatni,ent vissza a vízkőoldóba ázni még pár percet.
View attachment 65778
Na igen cipésznek, lyukas a cipője; a vízszerelőnek folyik a csap, és így tovább. A akvakertész karbantartónak meg ramatyul néz ki a akvája. :D
 
Én Superge vagy valami más fehérítős oldatba szoktam áztatni kb 10-15 percet majd az ADA kefével kipucolni. Egyik kézbe fogom az üveget a szájánál és ahogy dugom bele a kefét közbe tekerem a spirált. A végén mikor megakad akkor a az üveget tartó kézzel lefogom a spirált míg fogást váltok tekerés közbe, így a végében is meg tudom pörgetni a kefét.

Van hogy elő kell venni a sósavat vagy a vízkőoldót hogy a vastag vízkövet lemarja. Miután meggyengült egy dróttal lekapartam a nagyját mert a kefe nem fért bele és úgy megszorult hogy nem lehetett benne mozgatni,ent vissza a vízkőoldóba ázni még pár percet.
View attachment 65778
Köszi,
nagyon profi(y)
 
Az üveg skimmer nyakcsatlakozási szakaszának tisztítására is van valami jól működő mechanikus! módszeretek? (a túl sok kanyar miatt ezen már nem tudom áttolni a kefét)
 
Az üveg skimmer nyakcsatlakozási szakaszának tisztítására is van valami jól működő mechanikus! módszeretek? (a túl sok kanyar miatt ezen már nem tudom áttolni a kefét)
Nekem pont esedékes lesz a tisztítása.
Szerintrm az egészet beáztatom hipós vízbe. Annak le kell szedje mindenhonnan a trutyit.
Utána átöblítem és előkészített vízben áztatom kicsit.
Ilyenkor jön jól ha kettő van ebből is mert ráér az ember áztatgatni az egyiket amíg a másik teszi a dolgát.
 
Az üveg skimmer nyakcsatlakozási szakaszának tisztítására is van valami jól működő mechanikus! módszeretek? (a túl sok kanyar miatt ezen már nem tudom áttolni a kefét)
Csatlakozom azokhoz akik fehérítőt, hypot hasznalnak. Lavor 1dl fehérítő annyi víz hogy ellepje az üveg cuccokat, azt félóra, óra múlva kis lötyi és mintha új lenne.
Ha nincs annyi idő akkor a kefét hidrogénperoxidba mártom és sokkal gyorsabban lejön a pontalga is.
 
Sziasztok!
A befolyócső végét ahova már nem ér el a kefe, hogy szoktátok takarítani? Én superge-be áztatom míg áll a szűrő (kb 20 perc) de sosem lesz tökéletes az eredmény... Vmi ötlet ami 20 perc alatt töléletes eredményt hoz? Esetleg az ADA saját keféjével ki lehetne vakarni a maradékot is?
Köszi
Latom sokan felre ertettek a kerdesedet. Amire valaszt szeretnel kapni az nem befolyo, mivel annak nincs hozzaferhetetlen vege. A szivonak van ilyen vege. A lenyeg ha nem szeretnel aztatasokra idot szakitani, olyan csotisztito kefet rendelj aminek nem csak az oldalan van sorte hanem a vegen is. 2-3 tekeres es mar ki is szedte. Optimalisabb es konnyebb muvelet, ha lekoccintod a veget, 80-as csiszolopapiron egyenletesre huzod, es egy esozteto vegdugot belehelyezel. Tudom kisse fura a muvelet, viszont ha belegondolsz, soha tobbet nem kell leszedni a csorol, az akvariumbol ki sem kell venni a tisztitashoz, sot, a szurot sem kell leallitani, igy a ki csiszatolt trutyit, egybol beszivja.
Ez a kep az oase kefeje. Fontos a vastagsag mert ha tul vastag, megszorulhat a kanyarban. A vege a lenyeg.
11-47-38-oase_csotisztito.jpg
 
Nekem pont esedékes lesz a tisztítása.
Szerintrm az egészet beáztatom hipós vízbe. Annak le kell szedje mindenhonnan a trutyit.
Utána átöblítem és előkészített vízben áztatom kicsit.
Ilyenkor jön jól ha kettő van ebből is mert ráér az ember áztatgatni az egyiket amíg a másik teszi a dolgát.
Vagyis a kérdésemre a válaszod az, hogy nincs módszered? ;) Hát köszi :D


az nem befolyo
De! Az a befolyó, a lily pedig a kifolyó. :) Sok munkaóra van benne, hogy végül én se keverjem össze :D
Az Oase keféje szerinted be tud menni a kérdésemben szereplő helyre is?
 
Back
Oldal tetejére