• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!

30 literes Dennerle NanoCube (35 cm magasságú) akváriumhoz 30 vagy 23 cm. magas üveg beszívót érdemes használni?
 
Sziasztok!

30 literes Dennerle NanoCube (35 cm magasságú) akváriumhoz 30 vagy 23 cm. magas üveg beszívót érdemes használni?
A talaj alapból elvehet 4-5 cm-t a mélységből (főleg ha emelkedés is van), így ehhez az akváriumhoz bőven jó a 23-as is. Ugyan jó, ha minél lentebb van a szívási pont - mert általában jobb áramlást eredményez - de nem kell kicentizni sem, akkora jelentősége nincs. Amúgy meg, ha netán magasabbra építkezel és hosszúnak bizonyul (akár a 30-as, vagy bármelyik), akkor felfelé emelésre mindig van lehetőséged, persze az más kérdés, hogy az mennyire esztétikus/praktikus.
 
A talaj alapból elvehet 4-5 cm-t a mélységből (főleg ha emelkedés is van), így ehhez az akváriumhoz bőven jó a 23-as is. Ugyan jó, ha minél lentebb van a szívási pont - mert általában jobb áramlást eredményez - de nem kell kicentizni sem, akkora jelentősége nincs. Amúgy meg, ha netán magasabbra építkezel és hosszúnak bizonyul (akár a 30-as, vagy bármelyik), akkor felfelé emelésre mindig van lehetőséged, persze az más kérdés, hogy az mennyire esztétikus/praktikus.
Mennyire “kőbevésett” a gyári ajánlást követni a szűrőcsövek esetében?
Ada do’ aqua VV1 használható pl. 30x30-as nano akváriumban? Az Ada 45-60 cm. közötti akváriumokhoz javasolja.
 
Ezt próbálta már valaki? The Aquascaper Glass Pipework Set
A skimmer miatt érdekes, szép üveg. Alul szabályozható a flow aránya. Vajon be lehet úgy állítani, hogy dolgozzon is, meg ne is legyen garnéla gyilkos?

View attachment 54673

No ezen nekem is megakadt a szemem, George bemutató videóját látva.
Saját tapasztalatom nincsen, de egy kinti hobbitársamnak már van, aki garnizik.
Szerinte nincs garnibaba-biztos szívóág, így ez sem az, viszont a skimmernek hála polírozott a vízfelszín.

Nekem pont a non-stop skimmer miatt vannak ellenérzéseim.
Orizias woworaek vannak a növényesemben. Azok lárvái, amik alig érik el az 1 mm-t, a vízfelszínen élnek, szóval, akkor őket is beszivornyázná.
 
Mennyire “kőbevésett” a gyári ajánlást követni a szűrőcsövek esetében?
Ada do’ aqua VV1 használható pl. 30x30-as nano akváriumban? Az Ada 45-60 cm. közötti akváriumokhoz javasolja.
Ezek a kül. VV verziók csak csőhosszban különböznek egymástól, nem? Ha igen, akkor továbbra is csak a fent tárgyalt szempontokat kell figyelembe venned (+csőátmérő természetesen).
 
0,8mm rácstávolságú saválló ipari rostaszövetből vágott palást a saját anyagával összedrótozva.
(kicsivel nagyobb rácstávolság talán jobb lenne...)
A sima "csak" rozsdaálló nem biztos hogy elég, mert a CO2 meg tudja enni (tapasztalat)
Köszi! Ismerős helyzet, nekem egy fém jégkockát kezdett ki, amit a víz hűtésére raktam be. Bár azóta abbahagytam a CO2-t, de akkor sem kockáztatok, hátha újra nekiállok.
 
Sziasztok,

A 30l-es kockámban lecseréltem a lily pipeot egy spin pipera a napokban. Nem csalódtam benne, sokkal szebben tertíti a co2-t mint a lily, gonolom a kocka forma miatt. Ugyan akkor éjszaka nem szellőzik ki a víz a co2-től és a DC besárgul. Ha kiemelem a spin-t mindent összefröcsköl. Valakinek van tapsztalata tippje mi a megoldás? Mivel mozgathatnám a vízfelszínt, hogy valamivel több levegő kerüljön a vízbe?

Köszi,
Norbi
 
Sziasztok,

A 30l-es kockámban lecseréltem a lily pipeot egy spin pipera a napokban. Nem csalódtam benne, sokkal szebben tertíti a co2-t mint a lily, gonolom a kocka forma miatt. Ugyan akkor éjszaka nem szellőzik ki a víz a co2-től és a DC besárgul. Ha kiemelem a spin-t mindent összefröcsköl. Valakinek van tapsztalata tippje mi a megoldás? Mivel mozgathatnám a vízfelszínt, hogy valamivel több levegő kerüljön a vízbe?

Köszi,
Norbi
Hali!

Szerintem ne emeld ki teljesen, csak csobogás határig. Vagy alkalmaznék egy felszínelszívót, amin lehet állítani a kifolyás irányát a felszínre. Esetleg légpumpa diffivel.
 
Back
Oldal tetejére