• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

De van a GA -ba is két szűrős akvárium van ahol a szívó és a nyomó ág is egy sarokba van és ellentétes elhelyezés (bal elől és jobb hátul)
Van ahol hátul van a szívó és elől a nyomó persze oldalanként felcserélve úgy mint nálad.View attachment 47566
Viszont ha jobban belegondolok mind a négy ilyen akváriumnál rektorral van beoldva a co2
Az egyik kerdesem erre iranyult volna, hogy erdemes-e a beszivo agat közvetlenül a kifolyo melle helyezni es ugy elhelyezni a szetteket az ellentetes sarkokba. Velük szemben pedig a diffiket. Ha jol latom ezen a kepen egymas mellett vannak a kifolyo-beszivo agak.
Azt ismerem, hogy aranyszabalykent a diffiket a kifolyokkal ellentetes oldalra kell tenni, csak most nalam ott van a beszivo ag.
 
Az egyik kerdesem erre iranyult volna, hogy erdemes-e a beszivo agat közvetlenül a kifolyo melle helyezni es ugy elhelyezni a szetteket az ellentetes sarkokba. Velük szemben pedig a diffiket. Ha jol latom ezen a kepen egymas mellett vannak a kifolyo-beszivo agak.
Azt ismerem, hogy aranyszabalykent a diffiket a kifolyokkal ellentetes oldalra kell tenni, csak most nalam ott van a beszivo ag.
De lehet, hogy ma este, ha hazemegyek, athelyezem a kifolyok melle a beszivokat (remelem a tömlöket is oda tudom ugy tekergetni..:mad:) es a diffiket szemben elhelyezem, es varok 1-2 napot, hogy valtozik-e a helyzet.
Szepen alakul az aki, az ecset meg csak most kezdene tamadni, nem akarom elrontani, mert egyebkent meg nö minden, mint amit huznak.
 
hova tegyem a diffiket? A beszîvók alá nem tehetem, mert beszívja a szűrőbe...
Ez egyébként gond? Ezesetben nem hasonló a beoldás (legalábbis elméleti szinten), mint a reaktorral? Olvastam régebben ilyeneket, hogy a reaktort sem szabad a beszívó ágra kötni, mert a CO2 kinyírja a szűrőbacikat, de ezt is többen cáfolták, ők inkább csak a "koszos" víz miatt nem kötik a beszívó ágra.
 
Ez egyébként gond? Ezesetben nem hasonló a beoldás (legalábbis elméleti szinten), mint a reaktorral? Olvastam régebben ilyeneket, hogy a reaktort sem szabad a beszívó ágra kötni, mert a CO2 kinyírja a szűrőbacikat, de ezt is többen cáfolták, ők inkább csak a "koszos" víz miatt nem kötik a beszívó ágra.
Bevallom emiatt a gondolat miatt nem akartam a diffit a beszivo ag ala tenni, szemben a kifolyoval. En is olvastam korabban, hogy nem szerencses a beszivo aghoz tenni, mert rögtön a CO2 a szüröbe aramlik es esetleg lokalisan arthat a bacikulturanak.
 
Sőt, továbbmegyek, lehet kapni olyan üveg szívó ágat, amibe van egy 4/6-os csonk közvetlenül a szívó rések fölött a CO2 csőnek... :) És megelégedéssel használják úgy, hogy a teljes szűrőn végigmegy a CO2-vel dúsított víz.
 
Sőt, továbbmegyek, lehet kapni olyan üveg szívó ágat, amibe van egy 4/6-os csonk közvetlenül a szívó rések fölött a CO2 csőnek... :) És megelégedéssel használják úgy, hogy a teljes szűrőn végigmegy a CO2-vel dúsított víz.
Na ez nekem is uj info...akkor van lehetösegem jobbra-balra varialni...
 
Sőt, továbbmegyek, lehet kapni olyan üveg szívó ágat, amibe van egy 4/6-os csonk közvetlenül a szívó rések fölött a CO2 csőnek... :) És megelégedéssel használják úgy, hogy a teljes szűrőn végigmegy a CO2-vel dúsított víz.
Szia, ezzel a megoldással jobb a beoldás is ha jól gomdolom? A szűrőben lévő bacikra van valamilyen hatással?
 
A beoldás ugyanúgy tökéletes, mint reaktorral.

A bacikra vagy van hatással, vagy nincs - van, aki szerint nem tesz jót nekik a CO2-vel dúsított víz, van aki szerint semmi bajuk nem lesz tőle. Egzakt, mérésekkel alátámasztott véleményt még nem láttam sehol. Csak empirikust. :D
 
A beoldás ugyanúgy tökéletes, mint reaktorral.

A bacikra vagy van hatással, vagy nincs - van, aki szerint nem tesz jót nekik a CO2-vel dúsított víz, van aki szerint semmi bajuk nem lesz tőle. Egzakt, mérésekkel alátámasztott véleményt még nem láttam sehol. Csak empirikust. :D
Nekem is csak hasonló információim vannak, így szerintem maradok valamelyik klasszikus beoldási módszernél.
 
Sziasztok.

Nektek is csinál kis örvényt a Lily (nem ADA de nem is kínai)? Állandóan beszívja majd kilövi a vízfelszíni növényeket ha nem folytom vissza a szűrőt. (Tetra ex 1200). Igazából folytva is beszívja csak legalább nem szaggatja le a gyökereket. Amíg bent volt a skimmer elkerülték, de most darál...

Lehet több víz kéne bele?
( a video alatt esti mese hallható :) )


 
Sziasztok.

Nektek is csinál kis örvényt a Lily (nem ADA de nem is kínai)? Állandóan beszívja majd kilövi a vízfelszíni növényeket ha nem folytom vissza a szűrőt. (Tetra ex 1200). Igazából folytva is beszívja csak legalább nem szaggatja le a gyökereket. Amíg bent volt a skimmer elkerülték, de most darál...

Lehet több víz kéne bele?
( a video alatt esti mese hallható :) )


Igen nekem is csinált ilyet.. egy kicsit nekem már lejjebb van a vízfelszín alatt..
 
Sziasztok.

Nektek is csinál kis örvényt a Lily (nem ADA de nem is kínai)? Állandóan beszívja majd kilövi a vízfelszíni növényeket ha nem folytom vissza a szűrőt. (Tetra ex 1200). Igazából folytva is beszívja csak legalább nem szaggatja le a gyökereket. Amíg bent volt a skimmer elkerülték, de most darál...

Lehet több víz kéne bele?
( a video alatt esti mese hallható :) )


Legyen 2-3 ujjnyival a vízfelszín alatt és megszűnik a probléma.

S nem pimaszság, hogy nem figyelsz az esti mesére amit neked olvasnak hanem akváriumot videózol? :D :D :D
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.

Nektek is csinál kis örvényt a Lily (nem ADA de nem is kínai)? Állandóan beszívja majd kilövi a vízfelszíni növényeket ha nem folytom vissza a szűrőt. (Tetra ex 1200). Igazából folytva is beszívja csak legalább nem szaggatja le a gyökereket. Amíg bent volt a skimmer elkerülték, de most darál...

Lehet több víz kéne bele?
( a video alatt esti mese hallható :) )



A lily felszínleszívó hatása elég hasznos tud lenni, ha megfelelő a vízszint, szóval ez nem hiba. Ha zavar, vedd feljebb a vízszintet, ahogy előttem is írták. :)
 
Most,
Legyen 2-3 ujjnyival a vízfelszín alatt és megszűnik a probléma.

S nem pimaszság, hogy nem figyelsz az esti mesére amit neked olvasnak hanem akváriumot videózol? :D :D :D

hogy véget ért a mese, volt időm feltölteni.

Kb. 1,5cm-el lepi el a víz. Így az örvény megszűnt és határozottan szebb lett a mozgás. Most a hosszanti merevítőbe ütköznek a kis növények :) de onnan lepattannak.
Viszont a 2-3 cm esetén már majdnem színültig lenne az akvárium, ami elég rémisztően néz ki, ezt nem merem bevállalni.

Köszi,
 
Most,


hogy véget ért a mese, volt időm feltölteni.

Kb. 1,5cm-el lepi el a víz. Így az örvény megszűnt és határozottan szebb lett a mozgás. Most a hosszanti merevítőbe ütköznek a kis növények :) de onnan lepattannak.
Viszont a 2-3 cm esetén már majdnem színültig lenne az akvárium, ami elég rémisztően néz ki, ezt nem merem bevállalni.

Köszi,


Ne félj a feltöltéstől, kiborulni nem fog de ha úgy gondolod elég annyi is akkor jó. Én például a felső peremtől 1cm ig töltöm az akváimat. :) Egyébként az a jó lilly amelyik örvényt csinál.
 
Sziasztok!

9/12 Eheim csőre hol tudok Lilyt/Popyt venni? Eddig mindenhol 12/13 vagy max 10mm-est találtam, de ha jól sejtem a kisebbet sem lehet ráaplikálni... vagy rosszul gondolom? Átalakítóval esetleg?
 
Sziasztok!

9/12 Eheim csőre hol tudok Lilyt/Popyt venni? Eddig mindenhol 12/13 vagy max 10mm-est találtam, de ha jól sejtem a kisebbet sem lehet ráaplikálni... vagy rosszul gondolom? Átalakítóval esetleg?
Szia

A 9/12es csőhöz a 10mm es lily a jó.
 
Ezt próbálta már valaki? The Aquascaper Glass Pipework Set
A skimmer miatt érdekes, szép üveg. Alul szabályozható a flow aránya. Vajon be lehet úgy állítani, hogy dolgozzon is, meg ne is legyen garnéla gyilkos?

AquaScaperGlassworkX555X498X.jpg
 
Back
Oldal tetejére