• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

1. Ha ferdén érkezik a cső a lilyhez, akkor a 2 pontos fogatás segít függőlegesen tartani azt, egypontos rögzítéssel a cső elcsavarja a kifolyót. Ha felemelve használod a lilyt, akkor is biztonságosabb a két tapi, mert ha netán elenged, akkor az üveg nagyot tud koccanni az akvárium tetején. Ez ellen mondjuk van más óvintézkedés is. Egyéb esetekben mindegy, hogy egy vagy két tapi.
2. Nem használtam még, de két dologra találom jónak. Az egyik hogy stabilan megfogja az üvegeket, lásd előző pont. A másiknak meg akkor van jelentősége, ha olyan helyen van az akvárium (vagy akár csak a kifolyók), hogy véletlenül meglökhetjük, vagy nekimehetünk stb. Ez ellen is véd. Egyébként meg csak még egy elem, ami rontja a látványt és tisztogatni kell néha.
3. Diffúzoros beoldás mellett a lilyt javasolnám, ott az a jó, ha az áramlatba tudod helyezni a felszálló bubikat. Reaktor használatával mindegy, lehet akár poppy is, hiszen itt már a szűrőházban megtörténik a beoldás. Mindazonáltal jól gondold meg a poppyt, lassú lesz vele az áramlás, 60-as akvánál ez számíthat. Nem lebeszéllek, sokan akvarizálnak lassú áramlás mellett. Az is egy kérdés viszont, hogy a T800 mire lesz elég, a reaktor mennyire fogja majd vissza azt.
4. Csak akkor hangos, ha kiemeled a vízből hogy csoboghasson. Víz alatt mindegyik kifolyó halk/hangtalan.
5. Elméletileg akkor optimális, ha a rések felületének összege akkora, mint a cső keresztmetszeti felülete. Ha nincs lényeges eltérés, a kis differencia nem számít.
 
Utoljára módosított:
Nekem is ilyen "kínai" szettem van, ami eredetileg kevés és vékony résekkel készült. Számolgattam és csövenként úgy a csőátmérő fele volt az egész áteresztőképessége ezeknek a vágásoknak. Érdemes mellé rendelni gyémánt hengeres csiszolókészletet gravírozógépbe és felbővíteni. Nálam látványosan megnőtt utána az áramlás pedig a 2080 -ashoz két ilyen szettet is vettem a dupla szívó miatt
 
Utoljára módosított:
1. Ha ferdén érkezik a cső a lilyhez, akkor a 2 pontos fogatás segít függőlegesen tartani azt, egypontos rögzítéssel a cső elcsavarja a kifolyót. Ha felemelve használod a lilyt, akkor is biztonságosabb a két tapi, mert ha netán elenged, akkor az üveg nagyot tud koccanni az akvárium tetején. Ez ellen mondjuk van más óvintézkedés is. Egyéb esetekben mindegy, hogy egy vagy két tapi.
2. Nem használtam még, de két dologra találom jónak. Az egyik hogy stabilan megfogja az üvegeket, lásd előző pont. A másiknak meg akkor van jelentősége, ha olyan helyen van az akvárium (vagy akár csak a kifolyók), hogy véletlenül meglökhetjük, vagy nekimehetünk stb. Ez ellen is véd. Egyébként meg csak még egy elem, ami rontja a látványt és tisztogatni kell néha.
3. Diffúzoros beoldás mellett a lilyt javasolnám, ott az a jó, ha az áramlatba tudod helyezni a felszálló bubikat. Reaktor használatával mindegy, lehet akár poppy is, hiszen itt már a szűrőházban megtörténik a beoldás. Mindazonáltal jól gondold meg a poppyt, lassú lesz vele az áramlás, 60-as akvánál ez számíthat. Nem lebeszéllek, sokan akvarizálnak lassú áramlás mellett. Az is egy kérdés viszont, hogy a T800 mire lesz elég, a reaktor mennyire fogja majd vissza azt.
4. Csak akkor hangos, ha kiemeled a vízből hogy csoboghasson. Víz alatt mindegyik kifolyó halk/hangtalan.
5. Elméletileg akkor optimális, ha a rések felületének összege akkora, mint a cső keresztmetszeti felülete. Ha nincs lényeges eltérés, a kis differencia nem számít.

Köszönöm a részletes választ!
További kérdéseim:
3.: A képen látható CO2 atomizer-t szeretném használni.
search
Ez jó lehet? Egy barátom is ilyet használ, az ő tanácsára vettem ezt a típust. Nála úgy vettem észre hogy, minimálisat fog vissza a szűrőn és szépen végzi a dolgát. A válaszodban az a rész nem tiszta mikor azt írod "itt már a szűrőházban megtörténik a beoldás". Ez a szerkezet a szűrőház után a nyomóágba van szerelve és ezért gondoltam hogy, a poppy mivel felfele tolja a vizet sok CO2-t veszíthetünk, mivel először a felszínnel érintkezik a beömlő víz amibe a CO2-t beoldottuk. Javítsatok ki ha nem jól gondolom!
5.: Keresztmetszeti felületet hogyan kell számolni? Nem vagyok egy nagy matekzseni:)
 
Nem látom, hogy milyen képet tettél fel, de ha Ista, akkor meg ne vedd! Nekem az a fajta minden előjel nélkül széttört
 
Nem látom, hogy milyen képet tettél fel, de ha Ista, akkor meg ne vedd!
Kép megnyitása új lapon...én így néztem meg. Easy Aqua, de szerintem egy kaptafa, legalábbis amiket olvastam az ilyen atomizerekről.

A válaszodban az a rész nem tiszta mikor azt írod "itt már a szűrőházban megtörténik a beoldás". Ez a szerkezet a szűrőház után a nyomóágba van szerelve
Annyira kevés jól működő reaktor van a piacon, hogy automatikusan ERRE asszociáltam. Ezt elég sokan használják, illetve hasonló változatait. Ezért írtam szűrőházat, ami alatt természetesen nem a külső szűrő tartályára gondoltam, hanem a reaktortérre.

a poppy mivel felfele tolja a vizet sok CO2-t veszíthetünk, mivel először a felszínnel érintkezik a beömlő víz amibe a CO2-t beoldottuk. Javítsatok ki ha nem jól gondolom!
Szerintem ez a veszteség minimális. A CO2 már be van oldva a vízbe, nem a gázbuborékok találkoznak a levegővel a vízfelszínnél.

Keresztmetszeti felületet hogyan kell számolni? Nem vagyok egy nagy matekzseni
Dehogyisnem :) Csak én nem vagyok kis-Kazinczy, vagy mégis? :D
A cső (üveg) belső átmérőjére számolsz egy kör-alapterületet, pl. (11 mm /2)^2 x 3,14
Vagyis a lényeg, hogy amennyi vizet enged átáramlani a legszűkebb keresztmetszet (üveg cső), azt vízmennyiséget a rések is tudják biztosítani (ezért szokták az esőztetőnél is felfúrni a lyukakat).
Lehet, hogy tényleg tök rosszul fogalmaztam ezt meg, de mégis hogyan kellett volna? :)
 
Utoljára módosított:
Kép megnyitása új lapon...
sajna melóban, mobilon nem jött elő, csak az IMG :D

Nekem ez a fajta, volt amiben forog is egy csiga. Ez amit nem szabad megvenni
https://img1.indafoto.hu/1/1/141691...37425_c39b024b099f91ece2652b117a6e6101_xl.jpg
https://img2.indafoto.hu/1/1/141691...29337_d64067f4b6e30760df6cdca020e182f0_xl.jpg
https://akvakertesz.hu/threads/ma-megint-eltoertem-valamit.756/page-23#post-238376

Magam részérő ezek után semmiféle in-line difiben nem bízom, inkább belső, vagy valamilyen külső reaktor. Nekem speciel szűrőházból van a CO2 reaktorom. Az Atmannak van ez a QZ30-as 1,8 literes előszűrőtartálya amit nagyon át sem kell alakítani hogy jó legyen CO2 reaktornak, egyedül amit csináltam, hogy beragasztottam a csonkokat, amik a vizet bírják, de a gázt már áteresztik. CO2-t meg a reaktor előtt vezettem be a csőbe. természetesen van bypass is, így 100%-os a gázbeoldásom.
 
Srácok!
Adott egy 325 l akva, 130x50x50 cm
Két szűrő, két szett lily pipe.
Jelenleg a ki és befolyók az ellentétes sarkokban vannak, azaz kifolyó jobb elől és bal hátul, az elszívás bal elől, jobb hátul.
Két diffi működik: az egyik a jobb első kifolyó alatt van, a másik a bal hátsó kifolyó mellett.
DC sötét, hova tegyem a diffiket?
A beszîvók alá nem tehetem, mert beszívja a szűrőbe...
Vagy tegyem át a beszívókat teljesen a kifolyók mellé? A diffit meg a szemközti oldalra?

Köszi!
 
Srácok!
Adott egy 325 l akva, 130x50x50 cm
Két szűrő, két szett lily pipe.
Jelenleg a ki és befolyók az ellentétes sarkokban vannak, azaz kifolyó jobb elől és bal hátul, az elszívás bal elől, jobb hátul.
Két diffi működik: az egyik a jobb első kifolyó alatt van, a másik a bal hátsó kifolyó mellett.
DC sötét, hova tegyem a diffiket?
A beszîvók alá nem tehetem, mert beszívja a szűrőbe...
Vagy tegyem át a beszívókat teljesen a kifolyók mellé? A diffit meg a szemközti oldalra?

Köszi!
Szia. Én ekkora akvárium méretnél biztos hogy külső reaktort használnék. Kevésbé takarékos a diffi, két diffit takarítani rendszeresen és a beoldás sem a legjobb ezek szerint.
 
Szia. Én ekkora akvárium méretnél biztos hogy külső reaktort használnék. Kevésbé takarékos a diffi, két diffit takarítani rendszeresen és a beoldás sem a legjobb ezek szerint.
Gondlkodtam én is reaktoron, de egyrészt tetszik a diffi használata, másrészt UV, külső fűtő van már a szűrőkön, mást nem akartam...
Nagyon idegesít, hogy nem bírim a beoldást stabilizálni...
ADA hogy csinálja? Mindenhol csak egy szűrő megy egy lily szettel?
Mert azt könnyű elhelyezni.
Nincs senkinek itt a fórumon hasonlóan két szett lily?
Vagy a GA-ban?
 
Gondlkodtam én is reaktoron, de egyrészt tetszik a diffi használata, másrészt UV, külső fűtő van már a szűrőkön, mást nem akartam...
Nagyon idegesít, hogy nem bírim a beoldást stabilizálni...
ADA hogy csinálja? Mindenhol csak egy szűrő megy egy lily szettel?
Mert azt könnyű elhelyezni.
Nincs senkinek itt a fórumon hasonlóan két szett lily?
Vagy a GA-ban?
De van a GA -ba is két szűrős akvárium van ahol a szívó és a nyomó ág is egy sarokba van és ellentétes elhelyezés (bal elől és jobb hátul)
Van ahol hátul van a szívó és elől a nyomó persze oldalanként felcserélve úgy mint nálad.39186112212_aceb602e55_h-jpg.jpg
Viszont ha jobban belegondolok mind a négy ilyen akváriumnál rektorral van beoldva a co2
 
De van a GA -ba is két szűrős akvárium van ahol a szívó és a nyomó ág is egy sarokba van és ellentétes elhelyezés (bal elől és jobb hátul)
Van ahol hátul van a szívó és elől a nyomó persze oldalanként felcserélve úgy mint nálad.View attachment 47566
Viszont ha jobban belegondolok mind a négy ilyen akváriumnál rektorral van beoldva a co2
Aha...
Lehet kár volt a diffibe beruházni...
 
Aha...
Lehet kár volt a diffibe beruházni...

Ha zavar, hogy a gázzal telemegy az akvárium, a szívókat tedd egy oldalra.
Ha még mindig nem ok, emeld meg a beoldást, lehet kizavarja a sok forgatás a gázt, vagy eleve nem adsz eleget.
Mennie kell ennek is. Csak picit több gáz fogy majd.
 
Szerintem kár.

Ha bypassal oldod meg a reaktort akkor szinte semmit nem fog a szűrőn viszont tökéletes beoldásod lesz.
 
Ha zavar, hogy a gázzal telemegy az akvárium, a szívókat tedd egy oldalra.
Ha még mindig nem ok, emeld meg a beoldást, lehet kizavarja a sok forgatás a gázt, vagy eleve nem adsz eleget.
Mennie kell ennek is. Csak picit több gáz fogy majd.
Köszi a visszajelzést @Matyi, Viktor.
Nem is igazán a gáz zavarna, csak nem akartam még egy cuccot a szűrőre kötni.
Hogy érted az egy oldalt?
Pl. bal oldal elől-hátul beszívó?
Jobb oldalon elől-hátul kifolyó?
Jelenleg kb 1bubi/sec a sebesség mindkét diffin.
 
Szerintem kár.

Ha bypassal oldod meg a reaktort akkor szinte semmit nem fog a szűrőn viszont tökéletes beoldásod lesz.
Nem zárkózom el a reaktirtól csak most volt elég beruházás...egy reaktor most nem jön szóba.
Megint indulgat az ecset és meg akarom fogni még az elején.
 
Köszi a visszajelzést @Matyi, Viktor.
Nem is igazán a gáz zavarna, csak nem akartam még egy cuccot a szűrőre kötni.
Hogy érted az egy oldalt?
Pl. bal oldal elől-hátul beszívó?
Jobb oldalon elől-hátul kifolyó?
Jelenleg kb 1bubi/sec a sebesség mindkét diffin.
Kevésnek érzem az 1 bubit, simán dupláznám indulásnál is. Reaktornál is kb. 2-3 bubit lőnék be elsőre ekkora akváriumnál.
 
Back
Oldal tetejére