• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok. Egy 24literes nanot tervezek szűrni Eheim 2213 al. Szerintetek a 10mm-es vagy 13mm-es lily spin lenne előnyösebb a nyomó ágra? Gyárilag 12/16os mind a két ága a szűrőnek.

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
Csak azért gondolkodtam el a dolgon mert az ADA Super Jet Filter ES-300 elég hasonló mint a 2213 és ahhoz 10mm-es spin jár. Lehet nem véletlen XD

Tapatalkkal küldve az én SM-A500FU eszközömről
 
Ez változó, nem tudom van-e általános igazság.
Szerintem 5-10 cm-re a talajtól megfelelő.
De láttam már olyat is akinek a felszín alatt épphogy belógott.
A nagyobb szennyeződés alatt mit értesz?
A mulmot nyugodtan beszívhatja, max. gyakoribb lesz a szűrő takarítása.

Akkor kibékülök a közepéig beérő csővel.
Igen, mulm. Szerintem is azért van az alsó réteg, hogy megfogja ezen nagyobb szennyeződést.

Köszi,
 
Sziasztok,

Cal Aqua termékeket valaki használta már?a szűrő üveg ki-és befolyó termékeik baromi szépek.
 
Azt simán hozza. Sőt ők az egyik gyártó akik nem csak másolnak, hanem önálló ötleteik is vannak.
köszönöm szépen, nagyon szimpatikus gyártó és van egy olyan cső szorító bilincsük ami üvegen is használható
 
Lezárt végű üveg szívóágat ti hogyan takarítjátok?

Eheim csőtisztítő kefém van, ami nem igazán alkalmas tolással, hanem csak húzással történő tisztításra, ami ebben az esetben nem megoldható.
 
Lezárt végű üveg szívóágat ti hogyan takarítjátok?

Eheim csőtisztítő kefém van, ami nem igazán alkalmas tolással, hanem csak húzással történő tisztításra, ami ebben az esetben nem megoldható.
Na erre en is kiváncsi vagyok, nekem mindig marad egy kevés szmötyi a végén ada wash spring-et használok
 
Na erre en is kiváncsi vagyok, nekem mindig marad egy kevés szmötyi a végén ada wash spring-et használok

Én Eheim tisztítót használok. Óvatosan egészen a leszívó végéig bele tudom nyomni a legkisebb kefét. Igaz igy is marad egy kis kosz az utolso 1 centin, de oda meg domestost vagy superge-t csepegtetek injekciós tűvel és az általában egy éjszakás ázást követően leviszi ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ezek szerint neked akkor nem megy a szűrőd éjszaka ;) Vagy mindenből van váltó cuccod.

Éjszaka hangos es emiatt nem megy :):)
Viccet félre téve, este is megy és a második megoldás a nyerő.
Van egy törött végű olcsó kínai üvegem és ilyenkor azt pattintom fel. De szerintem mindenkinek valahol a szekrény mélyén porosodik a szűrőhöz eredetileg járó műanyag alkatrész, ilyenkor akár azt is be lehet vetni;) Max másnap meg csere vissza az üvegre.
Igaz mostanában hasznalom a GA-s fém garnélavédőt a leszívó ágon, igy az takarja és nem koszolódik a vége.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok ! Vegyes halas , növényes Low Tech akvámba ( Juwell 125 liter ) tervezek csak egy Lily beömlőt. Az akvának felső kerete van, emiatt sem mindegy milyent rendelnék, raknék bele. Tetra Ex 800 plusz a szűrőm. Tudnátok tanácsot adni ? Érdemes egyáltalán ?
 

Attachments

  • F8E4EEBF-89F5-47FA-B804-727EB8B6C2CC.jpeg
    F8E4EEBF-89F5-47FA-B804-727EB8B6C2CC.jpeg
    116.3 KB · Megtekintések: 5
  • 6DEE7016-3B40-4A8B-A613-E60C6339BB34.jpeg
    6DEE7016-3B40-4A8B-A613-E60C6339BB34.jpeg
    152.1 KB · Megtekintések: 7
Sziasztok ! Vegyes halas , növényes Low Tech akvámba ( Juwell 125 liter ) tervezek csak egy Lily beömlőt. Az akvának felső kerete van, emiatt sem mindegy milyent rendelnék, raknék bele. Tetra Ex 800 plusz a szűrőm. Tudnátok tanácsot adni ? Érdemes egyáltalán ?
A rajzon megjelölt méretre figyelj oda, hogy legyen minimum akkora, mint amekkora a vízszint és a keret teteje közötti távolság, különben csobogni fog.
full-view (1).jpg
 
Ez attól függ mennyire akarod peremig tölteni az akvát. :)
Felfelé még mindig lehet állítani a lily állásán, de ha lefelé szeretnéd de már nem elég hosszú a nyaka, na az szopacs.
 
Sziasztok!

Végigolvasva ezt a fórumot van egy pár dolog amire nem kaptam választ a bejegyzésekből:

1.: AZ Egyik fajta üveg befújón 1 db, a másikon 2 db tapadókorong van. Melyik kialakítás a praktikusabb és miért?
2.: Ha már rögzítés! Látni ilyen átlátszó műanyag rögzítő alkalmatosságokat. Érdemes használni?
3.: 60X30X36cm akváriumot fogok indítani TetraTec Ex800-al. Az első layoutomat "ryuboku" stílusban szeretném megalkotni. Formára a Poppy pipe jobban tetszik és ahogy láttam ebben az akvárium méretben sokan használjátok is. VISZONT: lesz nagynyomású CO2 rendszer ami külső reaktorral lesz beoldva. Ebben az esetben a Poppy teljesen felejtős? Csak a Lily pipe jöhet szóba?
4.: A Poppy nem túl hangos? A hálószobánkban lesz az akva ezért ez szintén kizáró ok lehet.
5.: A szívóágon mekkora rések az ideálisak? Mennyi résnek kell lennie hogy a szűrő könnyen megkapja a kellő vízmennyiséget?

Őszinte leszek rendeltem Kínából egy szettet. A szívó részen 8 db rés van kb. 1-1.2 mm-esek. Jó lehet? A Poppy-val mindössze annyi baj van hogy, apró szilánkokban érkezett meg:D (mentségükre legyen mondva 2 nap alatt visszautalták az árát) A topikot végigolvasva arra a következtetésre jutottam hogy, a befújó részt a profikra bízom és GreenWorks lesz ;)
Már csak az a kérdés hogy Lily vagy Poppy??

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.: RithaJ9
 
Back
Oldal tetejére