• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Erre nem gondoltam mert meg se moccan sokszor.De legközelebb így csinálom.
Köszönöm
Sokan levágják. Így ugyan fogy a cső, úgyhogy időnkét kell venni pár métert, de 100%, hogy nem töröd el az üveget, ráadásul visszarakáskor mindig "friss" csövet húzol rá, ami tuti nem fog ereszteni.
 
Szűrő csöveire meg nem is kell rátolni nagyon, nálam még a nyomó oldalon is csak 1,5 centire van rányomva a cső. Szétszedéskor, csak megnyomom, megbillegetem és már jön is le.
 
Nálam egy kis részen be van vágva mindkét cső vége így sokkal könnyeben kap levegőt és jön le.
 
Sokan levágják. Így ugyan fogy a cső, úgyhogy időnkét kell venni pár métert, de 100%, hogy nem töröd el az üveget, ráadásul visszarakáskor mindig "friss" csövet húzol rá, ami tuti nem fog ereszteni.
Erre viszont gondoltam.
Meg nem kell rátolni nagyon, nálam még a nyomó oldalon is csak 1,5 centire van rányomva a cső. Szétszedéskor, csak megnyomom, megbillegetem és már jön is le.
Igazából egy co2 visszafolyásgátlót törem el és azzal vágtam szét abban a pillanatban az ujjam.Az is úgy rászorult,hogy meg se mozdult.
De most már odafigyelek ezekre.
 
Igen ilyenem van. Én teljesen meg vagyok elégedve vele. Az előttem szólók szépen összefoglalták hogy mit lehet róla tudni. :) :) Annyi talán hogy valószínüleg én használom legrégebben ezt a kütyüt itt a fórumon. Egyelőre elég masszívnak tűnik, jó-párszor tisztítottam már. Még egyben van.... :)

2014.10.27_0014 by outro, on Flickr

2014.03.13._0277 by outro, on Flickr
Lily pipe-al megoldható, hogy a kifolyó egyben skimmer is legyen? Úgy értem, hogy olyan örvényt csináljon a beömlő víz, ami folyamatosan leszívja a felszíni vízréteget és megakadályozza a filmréteg kialakulását. Ha igen, milyen formájú lily tudja ezt produkálni?
 
Hogy a legjobb elhelyezni a Lily-t és a befolyót, hogy a leghatékonyabb legyen. Meg ilyenkor a diffusort hova kell rakni? Köszi!
 
Ez a beömlõ tènyleg jól nèz ki, de nanóba nem való. Èn kiömlõ àltal keltett örvènyre gondolok. Norbinàl fodrozza a felszìnt, de fèlek, hogy ennyi nem elèg.
 
Na csak megtaláltam :) Erre a hatásra gondolok:
Segítene a surface skim visszaszorításában?
Nem emlékszem már, hogy mekkora az akid, bocsánat! Nagyobbnál akár működhet is, de kisebbnél mire kialakul ez a bizonyos örvény, már túl erős lenne a flow. Szerintem!

Közben megtaláltam. Tartom a véleményem!
 
Utoljára módosított:
tényleg! nekem 35 cm hosszú a nanom, abba még elmegy egy mini lily?
15769771503_d522a6ecd1_z.jpg

ConverseHills - BlackFire Ivagumi by andras.czesznak, on Flickr
 
Amúgy nálam amíg poppy volt, az is csinált örvényt, de szerintem ha valaki tutira akar menni akkor vegyen egy skimmert és nem kell bűvészkedni. Mert ahol igazán jól húzza az örvényt, onnan pár liter párolgás és már csobog is, ami engem speciel marhára zavar:).
 
Back
Oldal tetejére