• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!

Tegnap beüzemeltem a 200 literes akváriumomban egy Lily Pipe-ot. Eddig esőztetőt használtam, és olyan erős volt az áramlás, hogy csavarta a növényeket. A lily-vel viszont szinte teljesen megállt a vízfelszín (alig mozog), a növények viszont tökéletesen mozdulatlanok. Van egy vízforgatóm itthon. Mit gondoltok, érdemes lenne pluszba berakni az akiba?
 
Nálam mindig az volt a gyenge vízmozgás jele, hogy nagyon algásodott az üveg, bejáródott szűrő mellett is, naponta kapartam az algát, bekerült egy Hydor Koralia 1600-as (240-es akvárium, Evolution 2212-se külsőszűrő), és egyből kitolódott a takarítás heti egy alkalomra.
Jelenleg 120x45x45-ös akváriumom van, 2080-as Eheimmel (1700liter/óra) és mellette így is meg a korallia , mert elöl ugyan erős az áramlat, még a homokot is viszi, de hátul már elveszik az erő.
 
Sziasztok!

Tegnap beüzemeltem a 200 literes akváriumomban egy Lily Pipe-ot. Eddig esőztetőt használtam, és olyan erős volt az áramlás, hogy csavarta a növényeket. A lily-vel viszont szinte teljesen megállt a vízfelszín (alig mozog), a növények viszont tökéletesen mozdulatlanok. Van egy vízforgatóm itthon. Mit gondoltok, érdemes lenne pluszba berakni az akiba?

Nem kell elsietni. Várj 2 hetet és után, ha nem stimmel valami változtass.
 
Az új szerzemény :)

6564164ecbfa7e25e92aa0681f9b3b16.jpg
d271be88378a8c3fc23b4dc91bb46296.jpg
 
Remélem jó helyre íróm.
Üveg lilyt beüzemeltem ,de az a bajom, hogy a cső nem engedi a Lilyt arra állni amerre akarom ,ezt miként lehet megoldani?
Vagy az ada17mm es szűrő csőve az lágyabb ? Jobban engedelmeskedik?
 
Remélem jó helyre íróm.
Üveg lilyt beüzemeltem ,de az a bajom, hogy a cső nem engedi a Lilyt arra állni amerre akarom ,ezt miként lehet megoldani?
Vagy az ada17mm es szűrő csőve az lágyabb ? Jobban engedelmeskedik?

Ezt a cső üvegen való elforgatásával tudod megoldani.
 
Fog meg az iveget kozel a csohoz es told egymas fele a kettot akkor elvalik az uvegtol es akkor tudod forgatni.
 
Sziasztok,

Keresnék olyan akvakertész társat aki használ kicsi akváriumban Lily-t, 12/16-os csövezésű szűrőhöz...
Lily méretekre lenne szükségem (ki és befolyó), segítene valaki?

Ezek köszi!
 
Nekem nano-ban az Easy Aqua van és tökéletes és valószínűleg 35cm-es magasságig kiválóan használható...mivel nekem vagy 5cm kilóg az akiból olyan hosszú. :D
 
Valakinek van tapasztalata üveg skimmerrel kapcsolatban? Kerestem ki és befolyót de megörültem amikor találtam olyat ami skimmer is, így az is megoldódna, ugyan is nem tetszenek pl az eheim skimmerei, mert csúfítják az összképet.
129461bb20b925a5bc1ea9bd3222edc8.jpg


4f32d12d1695d594bc62f661eaa92005.jpg
 
Valakinek van tapasztalata üveg skimmerrel kapcsolatban? Kerestem ki és befolyót de megörültem amikor találtam olyat ami skimmer is, így az is megoldódna, ugyan is nem tetszenek pl az eheim skimmerei, mert csúfítják az összképet.
129461bb20b925a5bc1ea9bd3222edc8.jpg


4f32d12d1695d594bc62f661eaa92005.jpg

Nézz be a naplómba.De szerintem ha vásárolni akarsz, akkor csak a skimmert válaszd. én a lily vel befürödtem amit nagyon keletről rendeltem,utána vehetem a GA-ba egyet.
 
Valakinek van tapasztalata üveg skimmerrel kapcsolatban? Kerestem ki és befolyót de megörültem amikor találtam olyat ami skimmer is, így az is megoldódna, ugyan is nem tetszenek pl az eheim skimmerei, mert csúfítják az összképet.
129461bb20b925a5bc1ea9bd3222edc8.jpg


4f32d12d1695d594bc62f661eaa92005.jpg
Szia!
Én is ilyet használok kb 2 hónapja. vannak előnyei és hátrányai az eheimel szemben.
Pl.a keringetést le kell állítani vagy ki kell venni az úszó szűrő részét az etetés idejére.Persze az eheimet is ki kell kapcsolni.
A növényi törmeléket nem egy külön tartályba gyűjti hanem a lebegő szűrő köré.Én onnan takarítom hálóval minden nap a növényi törmeléket.
De a legnagyobb előnye,hogy nem ronda :) Én megvagyok vele elégedve.
 
Back
Oldal tetejére