• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Nalam a nagy akvaban egy oldalon van a szkimmer es a lily is es tokeletesen mukszik.. a kis akvaban is egymas melle kerult volna, ha nem lenne orbitalis merete a szimmernek..

Mekkora a kis és a nagy akva? (nálam 603036-os a tervezet, nem tudom ebben nem lesz e nagyon "ormótlan")
 
Mekkora a kis és a nagy akva? (nálam 603036-os a tervezet, nem tudom ebben nem lesz e nagyon "ormótlan")
A kicsi 45x32x32. Ehhez a 13mm jo lett volna, turhetoen nezne ki, csak a nyak resze nagyon magas volt. Igy nem tettem bele. A nagy 80x38x38.. itt 17mm-es van lilyvel parositva.. tokeletes a merete, jol funkcional
 
Hát ez nagyon vicces így :D
Remélem szerencsém lesz.. mondjuk CO2 cuccokat nem is merek onnan rendelni :D
En most uzemeltem be egy kinai atomizert, meglepoen jol porlaszt. Nemreg kevesbe voltam szerencses egy magyarorszagon vasarolt JBL atomizerrel, kicsit ra kellett dolgozni a kutyure, hogy hasznalhato legyen. Ez van.. eso vagy sar..
 
Én is 20-at költöttem egy ki meg befolyóra. 20 Eurót, mert az egész internetet feldúlva sem találtam elég kicsi/rövid lily spin csövet máshol, ami ráfért volna a 20 centi magas akváriumomra nem lefele hanem oldalra vezetett csővel, csak kínai barátainknál. Még ez is kicsit hosszabb a kelleténél, úgyhogy eléggé feszül, de a közhiedelem ellenére eléggé masszív anyagú. Nem merem odaadni üvegesnek, hogy vágjon még belőle 2-3 centit, mert félek, hogy elpattan, de így is ellátja a dolgát, csak fedni kell az üveget, mert az aranyos kis mikrorazbórák imádják meglovagolni az áramlatot, és azzal a lendülettel ki is ugranak az akváriumból. Szóval az a stratégiailag elhelyezett algopyrin sok fejfájástól kímél meg (pun intended).

76691
 
Sziasztok! Készül (egyelőre még csak fejben) egy 50(vagy 60)x25x30-as Bettas akvárium. Hardscape és növényekén terén, valami "zeg-zugos" kialakítás van a fejemben, hogy a Betta otthon érezze magát. Szűrésnek egy Eheim 2213-at tervezek (440lph). Szerintetek milyen kifolyó lenne ideális? (Lilly, poppy esetleg üveg esőztető?) Előre is köszi a segítséget!
 
Sziasztok! Készül (egyelőre még csak fejben) egy 50(vagy 60)x25x30-as Bettas akvárium. Hardscape és növényekén terén, valami "zeg-zugos" kialakítás van a fejemben, hogy a Betta otthon érezze magát. Szűrésnek egy Eheim 2213-at tervezek (440lph). Szerintetek milyen kifolyó lenne ideális? (Lilly, poppy esetleg üveg esőztető?) Előre is köszi a segítséget!
Szaporítani is szeretnéd vagy csak egyetlen hímnek? Mert ha szaporítani akarod akkor a vízfelszín zavartalan kell, hogy legyen.
 
Szaporítani is szeretnéd vagy csak egyetlen hímnek? Mert ha szaporítani akarod akkor a vízfelszín zavartalan kell, hogy legyen.
Csak egy darab hím lenne. Lehet szeretnék más halat mellé (otocinclus, parázs lazac ékfoltos razbora vagy hasonló de persze ez csak akkor ha nem vesznek össze), de áramlás szempontjából szerintem a betta a legszukebb keresztmetszet, ezért vagyok kicsit bajban hogy melyik lenne jó.
 
Csak egy darab hím lenne. Lehet szeretnék más halat mellé (otocinclus, parázs lazac ékfoltos razbora vagy hasonló de persze ez csak akkor ha nem vesznek össze), de áramlás szempontjából szerintem a betta a legszukebb keresztmetszet, ezért vagyok kicsit bajban hogy melyik lenne jó.
A spin típusú generálja szerintem a legkisebb áramlást.

77177

2213-mal használom, és annyira zavartalan a víztükör is, hogy simán rakja a buborékfészket a bettám az úszónövények alá.
 
A spin típusú generálja szerintem a legkisebb áramlást.

View attachment 77177

2213-mal használom, és annyira zavartalan a víztükör is, hogy simán rakja a buborékfészket a bettám az úszónövények alá.
Köszi szépen a választ. Viszont az ilyen fajtáknál (spin és poppy) megvan annak a veszélye, hogy nem mozgat át rendesen egy 60cm-es akváriumot?
 
Köszi szépen a választ. Viszont az ilyen fajtáknál (spin és poppy) megvan annak a veszélye, hogy nem mozgat át rendesen egy 60cm-es akváriumot?
Nekem 45x32x32cm akva, eheim 2224, spin osszeallitas van. Ez igy meg jonak nez ki, de sztem a 60cm akvaba mar keves lenne. A spin ketoldalra tolja a vizet. Sztem egy poppyval jo kell legyen, az se generalna nagy aramlatot, viszont az egesz hosszt megmozgatna.
 
Nekem 45x32x32cm akva, eheim 2224, spin osszeallitas van. Ez igy meg jonak nez ki, de sztem a 60cm akvaba mar keves lenne. A spin ketoldalra tolja a vizet. Sztem egy poppyval jo kell legyen, az se generalna nagy aramlatot, viszont az egesz hosszt megmozgatna.
Bettától is függ, hogy melyik mennyi áramlatot bír. Egy imbellis bírja a poppy-t, de egy double halfmoon már rízikós lenne, bár a 440l/h annyira nem sok.
 
Nem tudom volt-e már, ahogy gyorsan átpörgettem a topicot nem láttam. Szerintem nagyon szemleletes:

Ha már volt, akkor sorry
Jo kis video! Kar, hogy nem irja a szuro teljesitmenyet, az akva meretet, es nem mutatja telibe az akvat. Bar a lenyeg latszik igy is 👍
 
Back
Oldal tetejére