• Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Üveg ki- és befolyók (Lily Pipe, Glassware)

Sziasztok!

30 literes Dennerle NanoCube (35 cm magasságú) akváriumhoz 30 vagy 23 cm. magas üveg beszívót érdemes használni?
A talaj alapból elvehet 4-5 cm-t a mélységből (főleg ha emelkedés is van), így ehhez az akváriumhoz bőven jó a 23-as is. Ugyan jó, ha minél lentebb van a szívási pont - mert általában jobb áramlást eredményez - de nem kell kicentizni sem, akkora jelentősége nincs. Amúgy meg, ha netán magasabbra építkezel és hosszúnak bizonyul (akár a 30-as, vagy bármelyik), akkor felfelé emelésre mindig van lehetőséged, persze az más kérdés, hogy az mennyire esztétikus/praktikus.

A talaj alapból elvehet 4-5 cm-t a mélységből (főleg ha emelkedés is van), így ehhez az akváriumhoz bőven jó a 23-as is. Ugyan jó, ha minél lentebb van a szívási pont - mert általában jobb áramlást eredményez - de nem kell kicentizni sem, akkora jelentősége nincs. Amúgy meg, ha netán magasabbra építkezel és hosszúnak bizonyul (akár a 30-as, vagy bármelyik), akkor felfelé emelésre mindig van lehetőséged, persze az más kérdés, hogy az mennyire esztétikus/praktikus.
Mennyire “kőbevésett” a gyári ajánlást követni a szűrőcsövek esetében?
Ada do’ aqua VV1 használható pl. 30x30-as nano akváriumban? Az Ada 45-60 cm. közötti akváriumokhoz javasolja.

Ezt próbálta már valaki? The Aquascaper Glass Pipework Set
A skimmer miatt érdekes, szép üveg. Alul szabályozható a flow aránya. Vajon be lehet úgy állítani, hogy dolgozzon is, meg ne is legyen garnéla gyilkos?

View attachment 54673
No ezen nekem is megakadt a szemem, George bemutató videóját látva.
Saját tapasztalatom nincsen, de egy kinti hobbitársamnak már van, aki garnizik.
Szerinte nincs garnibaba-biztos szívóág, így ez sem az, viszont a skimmernek hála polírozott a vízfelszín.

Nekem pont a non-stop skimmer miatt vannak ellenérzéseim.
Orizias woworaek vannak a növényesemben. Azok lárvái, amik alig érik el az 1 mm-t, a vízfelszínen élnek, szóval, akkor őket is beszivornyázná.

Mennyire “kőbevésett” a gyári ajánlást követni a szűrőcsövek esetében?
Ada do’ aqua VV1 használható pl. 30x30-as nano akváriumban? Az Ada 45-60 cm. közötti akváriumokhoz javasolja.
Ezek a kül. VV verziók csak csőhosszban különböznek egymástól, nem? Ha igen, akkor továbbra is csak a fent tárgyalt szempontokat kell figyelembe venned (+csőátmérő természetesen).

0,8mm rácstávolságú saválló ipari rostaszövetből vágott palást a saját anyagával összedrótozva.
(kicsivel nagyobb rácstávolság talán jobb lenne...)
A sima "csak" rozsdaálló nem biztos hogy elég, mert a CO2 meg tudja enni (tapasztalat)
Köszi! Ismerős helyzet, nekem egy fém jégkockát kezdett ki, amit a víz hűtésére raktam be. Bár azóta abbahagytam a CO2-t, de akkor sem kockáztatok, hátha újra nekiállok.

xman

Főkertész
Sziasztok,

A 30l-es kockámban lecseréltem a lily pipeot egy spin pipera a napokban. Nem csalódtam benne, sokkal szebben tertíti a co2-t mint a lily, gonolom a kocka forma miatt. Ugyan akkor éjszaka nem szellőzik ki a víz a co2-től és a DC besárgul. Ha kiemelem a spin-t mindent összefröcsköl. Valakinek van tapsztalata tippje mi a megoldás? Mivel mozgathatnám a vízfelszínt, hogy valamivel több levegő kerüljön a vízbe?

Köszi,
Norbi

Sziasztok,

A 30l-es kockámban lecseréltem a lily pipeot egy spin pipera a napokban. Nem csalódtam benne, sokkal szebben tertíti a co2-t mint a lily, gonolom a kocka forma miatt. Ugyan akkor éjszaka nem szellőzik ki a víz a co2-től és a DC besárgul. Ha kiemelem a spin-t mindent összefröcsköl. Valakinek van tapsztalata tippje mi a megoldás? Mivel mozgathatnám a vízfelszínt, hogy valamivel több levegő kerüljön a vízbe?

Köszi,
Norbi
Hali!

Szerintem ne emeld ki teljesen, csak csobogás határig. Vagy alkalmaznék egy felszínelszívót, amin lehet állítani a kifolyás irányát a felszínre. Esetleg légpumpa diffivel.

Oldal tetejére